BOB| 
aktualizacja 

Kierowca autobusu zatrzymany. Wpadł podczas rutynowej kontroli

102

32-letni mężczyzna przyjechał do pracy pod wpływem narkotyków. Oburzający jest fakt, że pracował jako kierowca autobusu. Życie i zdrowie pasażerów było zagrożone.

Kierowca autobusu zatrzymany. Wpadł podczas rutynowej kontroli
W Gdyni zatrzymano kierowcę autobusu. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Polska)

Od pewnego czasu kierowcy autobusów muszą się mieć na baczności. W wielu miejskich firmach transportowych są pod bacznym okiem przełożonych i policjantów. Kierowcy są regularnie badani pod kątem trzeźwości i zażywania narkotyków.

Chciał kierować autobusem po narkotykach

Niestety wciąż nie brakuje takich, którzy przychodzą do pracy pod wpływem substancji odurzających. Kolejną taką sytuację wykryto podczas rutynowej kontroli w Gdyni. Kierowca miejskiego autobusu za nic miał bezpieczeństwo pasażerów.

32-letni mężczyzna najpierw bez problemu przeszedł badanie alkomatem. Okazało się, że jest trzeźwy, ale to nie był koniec kontroli Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdyni i Nadzoru Ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Następnie wykonano mu test na obecność narkotyków i tutaj zaczęły się problemy.

Kierowca autobusu przyszedł do pracy pod wpływem substancji psychoaktywnych. Po teście zabrano go do szpitala, gdzie wykonano mu badanie krwi, aby potwierdzić pozytywny wynik testu.

32-latek ma teraz bardzo poważne problemy. Pracę w zasadzie już stracił. Na razie zatrzymano mu prawo jazdy, które też niebawem może stracić. Mężczyzna stanie przed sądem i grozi mu nawet kara więzienia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do dwóch lat więzienia. Na szczęście tym razem w porę udało się zatrzymać kierowcę pod wpływem narkotyków i nie doszło do tragedii.

W miejskiej firmie transportowej w Gdyni to nie jest pierwszy taki przypadek. W maju tego roku obecność narkotyków wykryto u 44-letniego kierowcy autobusu. Tamten przypadek sprawił, że wprowadzono regularne kontrole i jak widać, mają one sens.

Zobacz także: Tusk z ochroną SOP. "Groźba zamachu realna"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić