aktualizacja 

Kobiety w Kościele. "Mogą się rozwijać i wzrastać"

16

W programie "Rozmowy niedokończone" na antenie Radia Maryja gościł m.in. ks. Paweł Gabara z Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP. - Duszpasterstwo kobiet jest czymś niezwykłym. (…) Kobiety bardzo mocno potrzebują takiej przestrzeni, w której mogą mówić o tym, co przeżywają, dostawać wsparcie i zrozumienie - podkreślił duchowny.

Kobiety w Kościele. "Mogą się rozwijać i wzrastać"
Zdjęcie ilustracyjne. (Pexels)

Agnieszka Napiórkowska, przedstawiciel Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP również zaznaczyła, że "Kościół jest miejscem, w którym kobiety mogą się rozwijać i wzrastać".

Duszpasterstwo kobiet jest czymś niezwykłym. Tak naprawdę to kobiety przychodzą i mówią, że potrzebują mieć swoją przestrzeń, potrzebują wsparcia i możliwości spotykania się. Musimy pamiętać, że kobieta została stworzona do relacji. (…) Kobiety bardzo mocno potrzebują takiej przestrzeni, w której mogą mówić o tym, co przeżywają, dostawać wsparcie i zrozumienie. Kobiety mówią, że chcą czuć, że to jest ich miejsce, ich dom - wskazała na antenie Radia Maryja.

Ks. Paweł Gabara z Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP dodał, że Kościół nigdy nie pogardzał kobietą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Największy "grzech" polskiego Kościoła. Jezuita wymienia jeden konkretny
My, księża, uczymy się pewnego szacunku. Nieraz sobie myślę, że łatwiej mają ci duchowni, którzy w swoich rodzinach byli wychowywani z siostrami. Trudniej mają ci, którzy mieli wyłącznie braci. (…) Uczmy się mówienia do kobiet, rozumienia i słuchania ich - podkreślił ks. Paweł Gabara.

Napiórkowska została zapytana, czy zgadza się, ze stwierdzeniem, że kobiety przejęty wychowywanie i są zaborczymi matkami według niektórych stereotypów.

Nie zgadzam się z tym. Od ładnych kilku lat coraz częściej obserwuję bardzo świadomych ojców, czułych i wyjątkowych mężczyzn. (…) Wielu ojców jest ze swoimi żonami na salach porodowych, wielu opiekuje się swoimi dziećmi od pierwszych chwil i robią to po męsku - wskazała.

- Żyjemy w czasach, w których macierzyństwo i tacierzyństwo jest bardzo mocno świadome. Odkrywamy się na nowo, towarzysząc sobie w różnych momentach życia. To odkrywanie prostoty – zwróciła uwagę inna przedstawicielka Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić