Koronawirus na świecie. Uwaga! Od 2 września nie wrócisz z tych krajów do Polski

6

Polacy, którzy planują powrót z wakacji do kraju we wrześniu, muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami lub dwutygodniową kwarantanną. Poniżej lista 46 państw, z których nie będzie można przylecieć do Polski od 2 września.

Koronawirus na świecie. Uwaga! Od 2 września nie wrócisz z tych krajów do Polski
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Zakaz przylotów do Polski z 46 państw ma zacząć obowiązywać 2 września tego roku. Jak tłumaczy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, rząd z wyprzedzeniem informował polskich turystów o utrudnionych warunkach powrotu do kraju we wrześniu.

Jeżeli będą przypadki, że ktoś nie zdąży wrócić do kraju, to na pewno MSZ będzie pomagał takim obywatelom. Należy jednak pamiętać, że wyjazd zagraniczny może się skończyć powrotem do dwutygodniowej kwarantanny - ostrzegał kilka dni temu wiceminister Kraska

Zakaz zostanie wprowadzony w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusa w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Lista 46 krajów z których nie wrócisz do Polski:

Do Polski nie będą mogły przylatywać samoloty z Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Bahrajnu; Królestwa Eswatini; Królestwa Hiszpanii; Meksykańskich Stanów Zjednoczonych; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Albanii; Argentyny; Armenii; Chile; Chorwacji; Republiki Dominikańskiej; Ekwadoru; Republiki Francuskiej; Gwatemali; Hondurasu; Indii; Iraku; Kazachstanu; Kolumbii; Kosowa; Kostaryki; Republiki Libańskiej; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Malty; Mołdawii; Namibii; Panamy; Paragwaju; Peru; Republiki Południowej Afryki; Republiki Salwadoru; Republiki Surinamu; Republiki Zielonego Przylądka; Rumunii; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Wielkiego Księstwa Luksemburga; Wielonarodowego Państwa Boliwia; Wspólnoty Bahamów.

Zakaz nie będzie obowiązywał, jeżeli dotyczyć to będzie samolotów wykonujących loty na zlecenie albo za zgodą premiera. Zakaz nie będzie dotyczył także lotów wojskowych.

Zobacz także: Koronawirus. Francja i Chorwacja pod lupą rządu. Marcin Horała pytany o wakacje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić