o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Niepokojące informacje dla ozdrowieńców COVID-19

121
Podziel się

Nowe badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazują niszczycielski, długoterminowy wpływ koronawirusa na organizm. Z jego powodu jedna na osiem osób "wyleczonych" z COVID-19 w ciągu 5 miesięcy od diagnozy umiera, a jedna trzecia ponownie trafia do szpitala.

Koronawirus. Niepokojące informacje dla ozdrowieńców COVID-19
Koronawirus ma długotrwałe skutki (Getty Images)
bDJPPoZh

Uniwersytet Leicester i Office for National Statistics ustalili, że spośród 47 780 osób wypisanych ze szpitala w pierwszej fali koronawirusa, 29,4 proc. wróciło do szpitala w ciągu 140 dni, a 12,3 proc. zmarło.

Długotrwałe skutki koronawirusa

Osoby, które przeszły COVID-19 były 3,5 razy bardziej narażone na ponowne przyjęcie do szpitala i śmierć w porównaniu z innymi schorzeniami. Jedna trzecia osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem, w ciągu 5 miesięcy ponownie trafiła do szpitala z powikłaniami, w tym problemami z sercem, cukrzycą i przewlekłymi chorobami wątroby i nerek.

bDJPPoZj

Uważa się, że badanie - które nie zostało jeszcze recenzowane - jest największym jak dotąd badaniem dotyczącym osób wypisywanych ze szpitala po przejściu COVID-19.

Wydaje się, że ludzie wracają do domu, odczuwają długotrwałe efekty, wracają i umierają. Widzimy, że prawie 30 proc. zostało ponownie przyjętych do szpitala, a to dużo osób - powiedział "The Telegraph" autor badania Kamlesh Khunti, profesor z Uniwersytetu Leicester.
bDJPPoZp

Profesor Khunti powiedział, że badania wskazują, że NHS musi wprowadzić system monitorowania dla osób, które opuszczają szpital po COVID-19. Twierdzi, że powinni oni przyjmować leki ochronne, takie jak statyna i aspiryna, aby spróbować zapobiec rozwojowi poważnych chorób.

Nie wiemy, czy to dlatego, że COVID-19 zniszczył komórki beta, które wytwarzają insulinę i masz cukrzycę typu 1, czy też powoduje oporność na insulinę i rozwija się typ 2, ale widzimy te zaskakujące nowe diagnozy cukrzycy - powiedział.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa a cukrzyca. Dr Dzieciątkowski odpowiada

bDJPPoZq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJPPoZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(121)
rogol
2 miesiące temu
W takich przypadkach szczepionka nie pomoze. Co zjadl virus nie odbuduje sie. Trzeba ich leczyc nadal po ozdrowieniu ale juz na inne przypadlosci.
****
2 miesiące temu
Jak po każdej ciężkiej chorobie. Choroby przewlekłe, które miały się uaktywnić za 10-15 lat, w skutek silnego osłabienia organizmu uaktywniają się szybciej. Wysoko zurbanizowane społeczeństwo brytyjskie, w skutek niewłaściwego odżywiania się, jest bardziej narażone na choroby cywilizacyjne typu: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zakrzepica, niewydolność nerek, otyłość. W Polsce ten proces zaczął się mniej więcej lat temu
Lokles.
2 miesiące temu
To są ci sami nałkowcy i eksperty,co doradzają mafii warszawskiej.Nadano im tytuły profesorów,a nie mają żadnego dorobku naukowego.
bDJPPoZL
Krzych
2 miesiące temu
Cokolwiek w bliższej czy dalszej przyszłości spotka nas negatywnego, nawet śmierć, mamy pamiętać, że przyczyną tego będzie koronawirus, nieważne czy przechorowany czy nie. Domyślna puenta - jedynie szczepionka może nas ochronić
heh
2 miesiące temu
Zamknąć gospodarkę GB na 15 lat, to uzdrowi sytuację, hahaha.
Najnowsze komentarze (121)
Lukin
miesiąc temu
Kolejne bajki. Nie realizują założonych planów to wymyślają historyjki ,żeby większą ilość ludzi nakłonić do posłuszeństwa.
P. W
2 miesiące temu
Długoterminowy wpływ na organizm to mogą mieć te śmieszne szczepionki
NieSzczepan
2 miesiące temu
Jakie to jest grubymi nićmi szyte - jeden przechodzi bezobjawowo drugi ciężko - powikłania ale nie w każdym przypadku - tak tak tak - a szczepioneczki jak wjadą ta co będzie po jakimś czasie - w Norwegii podobno 23 seniorów zmarło po zaaplikowaniu specyfiku - to ma być bezpieczne? Tak chcą chronić starszych ludzi?
Pokowid
2 miesiące temu
Pięknie:( Jestem "pokowidowcem" od dwòch tyg. Dostałam arytmii, podniesiony cukier, ciśnienie. Duże problemy z pamięcią, a dzisiaj doszły biegunki.
Tusk
2 miesiące temu
Trochę to dziwnie wygląda teraz piszą że po 5 miesiącach jakiś procent umiera ale to będzie z powodu szczepionki i braku leczenia na inne choroby dlatego teraz o tym mowa granie na ludzkim umyśle to już jest zapla nowa e odgórnie A teraz my musimy z nimi walczyć bo inaczej to lezym i kwiczym Nikoś
Polka
2 miesiące temu
Jak można tak straszyć ludzi?A gdzie leczenie,gdzie diagnostyka?Tylko ważny jest cowid 19,gdy jesteśmy nie leczeni od prawie roku,to czego można się spodziewać?I nie trzeba być wirusologiem,by to zauważyć.
Zdzisław
2 miesiące temu
Ciekawe. Znalazła się nagle przyczyna epidemii cukrzycy i chorób serca. Nie nadmiar cukru w diecie i wszechobecne konserwowanie żywnosci cukrem od conajmniej 50 lat tylko covid to spowodował. Czy wy myślicie że wszyscy sa tacy głupi i w to uwierzą?
Paula
2 miesiące temu
Napiszemy że tak naprawdę nie wiemy. Koniec
bDJPPoZD
Lit
2 miesiące temu
Noszenie maseczek to przyczyna organizm wydala toksyny które przez maseczke trafiają z powrotem do organizmu doprowadzając do śmierci to jest spisek aby słabszych ludzi wykączyć a szczepionka tyle pomoże co umarłemu kadzidło
Michał
2 miesiące temu
Jeszcze kilka miesięcy musimy pocierpiec na wakacje wszystko wróci jak z przed pandemii .W wakacje nad wodą przy upale 40 stopni w maskach ?niezły by był kabaret - buzie opalone niekształtnie.Popieram szczepienia ,aczkolwiek kto nie chce ten niech sie nie szczepi bez przymusu .Zima powoli sie konczy a potem wiosna i lato :basen , żaglówki na Mazurach ,Bałtyk ,dziewczyny opalone zimny browar już niebawem sobie to odbijemy !
Adam
2 miesiące temu
Ja i chyba Cały Naród mamy juz dość tej pseudo pandemii dobrze ze jeszcze mam prace .Nie dziwie sie tym co pozamykali resteuracje , hotele , paby , dyskoteki siłownie MAcie otwierac jak najszybciej bo bedziecie jesc kit z okien .A Morawiecki i spólka jak ponczusie w masle maja wypłate ,olewają Naród Tylko ich wysłac poza Układ Słoneczny to moze bedzie normalnosc !.Tez mnie to wkurwia po pracy na piwko gdzie w krzaki?Ta niby pandemia nigdy się nie skończy bo to doskonałe źródło wielkiej kasy dla psychopatów i złodziei. Będą straszyć nowymi groźnymi wirusami aby sprzedawać kolejne szczepionki. Nasze lokalne kundle są sługusami działają na ich rozkazy. Od nas jako społeczeństw zależy czy się godzimy na te kłamstwa, niszczenie firm i ludzi pod pretekstem wymyślonej pandemii. Ci co nie mają wiedzy o tych mechanizmach będą się szczepić kilka razy do roku aż do usranej śmierci.
Adam
2 miesiące temu
A Amantadyna mogła by pomóc, ale jest opór władz w obawie, że ten lek mógłby w sposób oczywisty wykluczyć szczepionke. A przecież na niej świetnie się zarabia.Robi się wszystko ,żeby ludziom nie pomóc ale ich dołować i zabijać.
Jus
2 miesiące temu
Najgorsze wieści to fundowanie pseudo szczepionki,zmieniającej geny człowieka
Zdrowia
2 miesiące temu
Dlaczego nie ma skutecznego leku na raka?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić