aktualizacja 

Ksiądz poszedł na lody. Teraz pół Polski się śmieje

91

Ksiądz chciał wesprzeć lokalny biznes, ale wyszło dość niefortunnie. Po tym, jak na profilu dolnośląskiej parafii proboszcz zareklamował rodzinną lodziarnię i na hasło "Szczęść Boże" zaproponował "dłuższego kręciołka", internauci nie szczędzą prześmiewczych komentarzy.

Ksiądz poszedł na lody. Teraz pół Polski się śmieje
Proboszcz postanowił rozreklamować lody (Facebook, Parafia Nowy Gierałtów)

Screen z wpisem księdza krąży po sieci, a komentujący go internauci nie szczędzą żarcików pod jego adresem.

Powód? Proboszcz parafii w Nowym Gierałtowie reklamuje lody na oficjalnym profilu kościoła i na hasło "Szczęść Boże" proponuje promocje w lokalu.

Internautom nie chodzi jedynie o fakt, że Kościół katolicki angażuje się w reklamowanie prywatnych biznesów, wręcz przeciwnie niektórzy doceniają, że korzystając ze swoich zasięgów w małej społeczności ksiądz wspomaga świeżo otwartą, rodzinną firmę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz gorzko o stanowisku papieża Franciszka ws. wojny

Ale od początku. - Miło mi poinformować, że nasza była parafianka i sąsiadka, otworzyła w Stroniu Śląskim lodziarnię. Osobiście tam byłem i zjadłem pierwszego americanosa, prawie z mojego motocykla. Bajecznie dobre - czytamy we wpisie zamieszczonym przez księdza.

Problemem jest jednak dalsza część wpisu, w której na hasło "Szczęść Boże" wypowiedziane przy okienku lodziarni ksiądz oferuje dość nietypową gratyfikację...

Kto się powoła na proboszcza z Nowego Gierałtowa i na przywitanie powie obsługującej automat: "Szczęść Boże" może liczyć na nieco dłuższego kręciołka - zachęca proboszcz

Oprócz dwuznacznych żartów na temat "kręciołka" pojawiających się na grupach skupiających ateistów, niektórzy parafianie zastanawiają się dlaczego polecana przez proboszcza firma nie sprzedaje rodzimych, domowych produktów.

Spokojnie, będą i polskie, niech firma rodzinna w ogóle przetrwa rok, niech ją nie zdławią podatki i inne tam - dobrotliwie komentuje duszpasterz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić