Ksiądz przyszedł do Olejnik. Powiedział wprost: "To jest obłęd"

657

Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki w ostrych słowach skomentował sytuację migrantów na granicy polsko-białoruskiej. - Jak tu śpiewać kolędę "Cicha noc", kiedy ta noc jest potworna, kiedy ona nie jest święta, jest potworna dla tych naszych braci i sióstr - powiedział w czwartkowej "Kropce nad i".

Ksiądz przyszedł do Olejnik. Powiedział wprost: "To jest obłęd"
Ks. Wierzbicki mówił w "Kropce nad i" o migrantach na granicy

Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego był gościem programu "Kropka nad i" w TVN24. Rozmawiał z Moniką Olejnik m.in. o sytuacji migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

U nas wyrządzono wielką krzywdę poprzez kłamstwo, że uchodźcy mają nam zagrażać, naszej kulturze, wierze, cywilizacji, czy też mają nam nawet zagrażać zdrowotnie. To jest przesąd i to jest ogromna manipulacja ludzką świadomością - powiedział.
Fakt, że ich tutaj nasyła Łukaszenka, nie usprawiedliwia tak potwornego traktowania ludzi. Mamy już ofiary śmiertelne, ziemia polska stała się grobem dla kilku, a może nawet już kilkunastu osób - dodał.

Ks. Wierzbicki stwierdził, że "próbuje się chrześcijaństwo zepchnąć do funkcji jakiejś politycznej, wręcz obłędnej". - Bo to jest obłęd, żeby pozwalać na to, żeby ludzie błąkali się po lasach, topili w bagnach, w rzekach. Nie można o tym myśleć beznamiętnie - podkreślił.

Ksiądz o migrantach: Jak tu śpiewać kolędę "Cicha noc"?

Duchowny zaznaczył, że "temu barbarzyństwu należy postawić tamę i dopiero potem możemy śpiewać kolędy". - Jak tu śpiewać kolędę "Cicha noc", kiedy ta noc jest potworna, kiedy ona nie jest święta, jest właśnie potworna dla tych naszych braci i sióstr? - zapytał.

Zobacz także: Sondaż: niewierzący chętniej pomagają uchodźcom. ''Taka wiara nie ma wiele wspólnego z nauką Kościoła''

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić