Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Ksiądz z Bydgoszczy udawał seksuologa. Zapraszał na "egzaminy"

95
Podziel się:

Ksiądz Rafał K. z parafii w Bydgoszczy miał doprowadzić 10 nastolatków do poddania się "innej czynności seksualnej". Mówił, że jest seksuologiem i leczy zaburzenia seksualne. Teraz zapowiedział, że złoży w sądzie obszerne wyjaśnienia.

Ksiądz z Bydgoszczy udawał seksuologa. Zapraszał na "egzaminy"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Bydgoski ksiądz Rafał K. z parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na Wyżynach został aresztowany jesienią 2019 r. Wówczas prokuratura otrzymała informację o tym, że duchowny zwabia nastolatków do domu parafialnego i tam wykorzystuje ich seksualnie.

Mówił, że jest "terapeutą-seksuologiem"

Śledczy ustalili, że Rafał K. zapraszał młodych chłopców na "egzaminy poprawkowe z religii". Dalej wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Duchowny kazał nastolatkom się rozbierać, mówiąc, że "jest terapeutą-seksuologiem" i leczy zaburzenia związane z popędem seksualnym.

Prokuratura ustaliła, że nie jest to zgodne z prawdą. Mężczyzna nie ma żadnych dokumentów potwierdzających tego, że ukończył jakiekolwiek studia medyczne lub jakiś kurs z zakresu leczenia zaburzeń seksualnych.

Drastyczne sceny podczas "poprawki z religii"

W ten sposób Rafał K. miał doprowadzić 10 nastolatków powyżej 15. roku życia do poddania się "innej czynności seksualnej". Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", podczas takich "poprawek z religii" działy się dramatyczne dla nastolatków rzeczy.

Kazał się rozebrać do naga i położyć. Później wszędzie dotykał. Zakrywał mi oczy i kazał się masturbować. Tłumaczył, że musi zmierzyć członek we wzwodzie i potem w stanie spoczynku. Miał do tego miarę. Dotykał też jąder i penetrował odbyt, rzekomo w celu badania prostaty – zeznał podczas śledztwa jeden z poszkodowanych.

Zgodził się na złożenie wyjaśnień

Przed bydgoskim sądem odbyła się kolejna rozprawa duchownego oskarżonego o molestowanie seksualne chłopców. Wcześniej duchowny nie przyznawał się do winy i odmawiał składania wyjaśnień. W sprawie nastąpił jednak przełom i ksiądz zgodził się na złożenie obszernych wyjaśnień.

Biegli nie stwierdzili, że Rafał K. nie ma choroby psychicznej, ale ma zaburzenia na tle seksualnym. Kilka miesięcy temu sąd zgodził się na zastosowanie wobec oskarżonego innych środków zapobiegawczych. Został zwolniony z aresztu po tym, jak wszyscy pokrzywdzeni zostali przesłuchani.

Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych

Rafał K. musi się stawiać cztery razy w tygodniu w komisariacie policji Śródmieście, obowiązuje go zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi na wszelkie sposoby oraz zakaz zbliżania się do nich, nie może też wyjeżdżać z Polski.

Zobacz także: Zamęt wokół działek Morawieckich. Będzie kontrola
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
stach
2 tyg. temu
Tak zapytam czyli to jest zgodne a wytycznymi kulasa z czarków, raczej nie powinienem tak pisać o zboczeńcu w koloratce boć to atak na kościół , ale same jełopy się o to prosicie AMEN !!
Bene
4 miesiące temu
I teraz już wiadomo dlaczego księża chodzą w sukienkach ! To zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza akt seksualny. A w dodatku z zakasaną kiecką łatwiej dogonić ofiarę niż z opuszczonymi spodniami.
HalKra
4 miesiące temu
Czy taki program religii KK został uzgodniony z Czarnkiem i bandą jego kuratorów ? A przecież Czarnek zapowiedział możliwość zdawania matury z religii !Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał egzamin taki egzamin maturalny ! A komisja egzaminacyjna pewnie wyłącznie w koloratkach ...?
jagna
6 miesięcy temu
Mnie nie nabierze bo ani ja ani moja rodzina nie zbliżamy się do nich, oni upadają ale na własne życzenie, tarcze się też kiedyś skończą.
Halina
6 miesięcy temu
TO OGNISKO NICZYM MNIE NIE ZASKOCZY TO PIEKŁO
bolek
6 miesięcy temu
Księża deprawatorzy w Kościele to są wasi ludzie. Co z tego, że w czarnych kiecach a nie kolorowych rajtuzach? Te same zachowania, ta sama mentalność. Można by powiedzieć, że przebrali się za księży.
Coś dziwnego ...
6 miesięcy temu
A później po badaniach tymi rękoma udzielał komunii świętej!
Końradzio
6 miesięcy temu
"kapłan zgrzeszył! no to zgrzeszył!aa kto nie ma pokus?"-- jak mówił mędrzec z Torunia. Dlaczego nie pozwolono przeprowadzić eksperymentów medycznych do końca?!Dlaczego przerwano jego pracę naukową?!Toż to jest dyskryminacja KK,To atak na KK,to atak na katolicyzm!To podeptanie wartości religijnych!.(dla niekumatych to jest sarkazm.)
BoLo
6 miesięcy temu
Moja uwielbia jak jej swoim wziernikiem badam prostatę.
Adam
6 miesięcy temu
Ukarać przykładnie i opisać z imienia i nazwiska.
zxc
6 miesięcy temu
Kurczę,nie rozumiem jednej rzeczy, chłopaki w wieku 15+ to już spore byki i wchodzą w pewnym sensie naturalny okres chuliganki - nikt mu się nie postawił?
Garuski
6 miesięcy temu
A my zapraszamy seksuologa kleszke do naszego ekskluzywnego hotelu,co prawda są kraty,ale można go nauczyć pokory
Nieznajomy
6 miesięcy temu
Takie głupie gadanie było. Wygłupy. Kolega mówi, że na wesele zaprosi znajomego z mafii to ja chcąc być lepszy zaproszę, zaśpiewa Maryla R. Takie głupie gadanie tylko. Spokojnych świąt.
Swojak
6 miesięcy temu
To facet nie wie ,że kłamstwo jest grzechem ? Pójdzie za kraty to biegusiem się gość przekona jak wygląda " egzamin "
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić