o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Księżna z uczelni Ordo Iuris i Jan Paweł II. Dziwisz dementuje

167
Podziel się

Prof. dr Ingrid Detter de Frankopan będzie jednym z wykładowców na uczelni Collegium Intermarium powstałej z inicjatywy Ordo Iuris. Rzekomo jest księżną i byłą doradczynią Jana Pawła II. Ale czy na pewno?

Księżna z uczelni Ordo Iuris i Jan Paweł II. Dziwisz dementuje
Prof. dr Ingrid Detter de Frankopan jednak nie doradzała Janowi Pawłowi II? (PAP)
bECsAkvF

Prof. dr Ingrid Detter de Frankopan nosi tytuł księżnej, a jako jedno ze swoich osiągnięć wymienia to, że była doradczynią Jana Pawła II. Jak się jednak okazuje, ani jedna, ani druga informacja nie do końca jest prawdą.

Okazuje się, że pełne nazwisko prawniczki to de Frankopan-Subic-Zrinski. Przejęła je od męża, a ten nosi je od 1990 roku, ponieważ sam je sobie zmienił. Prof. dr hab. Sergiusz Michalski, członek PAU, wytłumaczył "Gazecie Wyborczej", że Frankopanowie nigdy nie nosili tytułu książęcego i wymarli w 1671, Zrinscy na początku XVIII wieku, Subicowie pod koniec XVI wieku. Małżeństwo tytuł książęcy nadało sobie samo.

bECsAkvH

Wątpliwości wzbudziło również to, że prof. dr Ingrid Detter de Frankopan rzekomo doradzała Janowi Pawłowi II. Ekspertyz pisanych dla papieża próżno jednak gdziekolwiek szukać. Filip Ludwin w imieniu uczelni odpowiedział "Gazecie Wyborczej", że kard. Stanisław Dziwisz może potwierdzić, że prof. dr Ingrid Detter de Frankopan faktycznie doradzała Janowi Pawłowi II. Jakież musiało być jego zdziwienie, gdy kardynał wszystkiemu zaprzeczył.

Pani Profesor Frankopan nie była nigdy doradcą w jakiejkolwiek sprawie Ojca Świętego Jana Pawła II. W ciągu kilku lat, na jej prośbę o audiencję, takie spotkanie miała. Rozmowa dotyczyła jej zaangażowania naukowego. W Watykanie nie towarzyszyłem jej w tych rozmowach, które zazwyczaj były krótkimi audiencjami. Miałem zawsze wrażenie, że w dziedzinie nauki jest osobą kompetentną i zaangażowaną - odpowiedział "GW" kard. Dziwisz.
bECsAkvN

Thyra Ingrid Hildegard Detter de Frankopan to szwedzka badaczka prawa międzynarodowego. Doradza w kwestiach prawa międzynarodowego publicznego i prywatnego, prawa UE, w tym prawa do wyjścia z organizacji. Emerytowana wykładowczyni Uniwersytetu Sztokholmskiego.

Zobacz także: Duchowny o Ordo Iuris. "Sekciarski radykalizm"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsAkwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(167)
Seniorka
2 miesiące temu
Wygląda co najmniej dziwacznie. Nie zapisałabym się na zajęcia z nią.
ddffddfff
2 miesiące temu
no nie będzie to wyższa szkoła gotowania na gazie dla 70 płci kulturowych
Wiola
4 miesiące temu
Dziwisz? Ale sie zdziwilam, co za pamiec- tu pamietasz a gdzie indziej zaniki? Czyzbys gdzie indziej KŁAMAŁ?
bECsAkwj
Wiola
4 miesiące temu
Klamstwo, klamstwo, klamstwo- czy to nie typowe dzialanie KK i PIS? Cos chlapnac i czekac.
Końradzio
4 miesiące temu
haha! oszust szukał poparcia u oszusta?Aa poza tym to normalka,że te wszystkie fundacje istnieją tylko po to żeby siać zamieszanie?
zuzia
4 miesiące temu
ja nie rozumiem zdziwienia . Za babci Austrii tytuly sie kupowalo. Bylo to cos normalnego. Miales kase kupowales tytul. Dzisiaj sporo naszych zyje z nabytymi tytulami.
bum ta ra ra
4 miesiące temu
Towarzystwo z sekty Ordo Iuris wygląda jak wyjęte z Rodziny Adamsów. Nie powstała ona na pewno, jak każda sekta ze szlachetnych pobudek.
informacja
4 miesiące temu
Ordo Iuris to jest sekta, która nie ma prawa działać w Watykanie, a w wielu krajach jest zdelegalizowana. Obecnie jest finansowana przez Kreml.
maja
4 miesiące temu
Jaka uczelnia tacy wykładowcy
fik
4 miesiące temu
OMG ! Ordo Iuris . Ratuj się, kto może.
klerkiler
4 miesiące temu
To kobieciaż był ten Karol, Kinaszewska, Pułtawska i teraz ta księżna o długim nazwisku, Dziwisz kręci, bo wyjdzie jescze że ten święty to niezły bawidamek był.
Jwy
4 miesiące temu
To jest przerażające.
Jwy
4 miesiące temu
Te działania przerażają.
bECsAkwb
xięrzna czyli
4 miesiące temu
rzona xiendza Timotetusza, a morze nawet i samego zdiwisza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić