Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Kuriozum w Małopolsce. Wybił szybę w autokarze i wyskoczył oknem

16

Do bardzo osobliwego zdarzenia doszło w autokarze jadącym do Przemyśla przez Małopolskę. Jeden z pasażerów uznał, że kierowca jedzie złą trasą w związku z czym postanowił ewakuować się z pojazdu. Wziął służący do ewakuacji młotek, po czym wybił szybę i wyskoczył na jezdnię. Nagrała to kamerka samochodu jadącego za nim.

Mężczyzna wyskoczył przez okno autokaru.
Mężczyzna wyskoczył przez okno autokaru. (YouTube)

Do sytuacji doszło we wtorek. Pasażer autokaru jadącego do Przemyśla zaczął kłócić się z kierowcą o trasę przejazdu. Gdy nie udało mu się go przekonać, postanowił jak najszybciej uciec z pojazdu.

38-letni mieszkaniec Podkarpacia utrzymywał, że kierowca jedzie w złym kierunku. Został poproszony o powrót na swoje miejsce. Jednak zamiast zaufać osobie siedzącej za kółkiem wziął młotek służący do ewakuacji, wybił szybę i wyskoczył przez okno w momencie, gdy autokar zatrzymał się na rondzie w Brzesku w województwie małopolskim.

Czytaj także:

Wybił szybę w autokarze

Na filmie widać, że mężczyzna bardzo pewnym krokiem zaczyna iść przed siebie Został jednak złapany przez kierowcę oraz innego pasażera, którzy zadzwonili na policję. Jak się okazało 38-latek był zupełnie trzeźwy. Poraniony odłamkami szkła został przewieziony do szpitala, gdzie opatrzono mu rany.

Następnie trafił do brzeskiej komendy, gdzie postawiono mu zarzut zniszczenia mienia o wartości 5 tysięcy złotych. Również tam mężczyzna tłumaczył, że zdawało mu się, że jedzie w złą stronę i chciał jak najszybciej wysiąść.

Za bezmyślne zachowanie niepokornemu pasażerowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Pozostali pasażerowie podstawionym zastępczym autokarem kontynuowali dalszą podróż - czytamy w komunikacie komendy wojewódzkiej w Krakowie.

Zobacz także: Pijany kierowca w centrum miasta. Nagranie z Olsztyna

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić