Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Lasy Państwowe postawią billboardy za miliony. To chwyt wyborczy?

233
Podziel się:

Lasy Państwowe planują zamontować 2 tys. billboardów w całej Polsce - ustaliła "Gazeta Wyborcza". Nietypowa inwestycja ma kosztować "nie więcej niż" 65 mln zł. Za akcję odpowiada ośrodek zarządzany przez Ewę Jedlikowską z Solidarnej Polski. Pojawia się pytanie, czy krok ten ma coś wspólnego ze zbliżającą się kampanią wyborczą.

Lasy Państwowe postawią billboardy za miliony. To chwyt wyborczy?
Lasy Państwowe planują kampanię billboardową. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, www.urbanreinventors.net)

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica podpisał zarządzenie dotyczące ogólnopolskiej kampanii. Ma ona obejmować postawienie 2 tys. billboardów w okolicach obiektów turystycznych i parkingów leśnych, a także siedzib nadleśnictw w całym kraju. Instytucja nie poinformowała jeszcze o tym fakcie opinii publicznej, ale do odpowiednich dokumentów dotarła "Gazeta Wyborcza".

Nowa kampania Lasów Państwowych

Akcja ma promować "trwale zrównoważoną gospodarkę leśną, ochronę przyrody oraz ochronę dziedzictwa kulturowego poprzez wykonanie i montaż na terenie całego kraju bilbordów promocyjnych". Jak wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej" plakaty reklamowe mają pojawić się w miejscach niewymagających uzgodnień z zarządcami dróg.

Jak ustalili dziennikarze "GW", treści promocyjne opracowali pracownicy ośrodka kultury leśnej w Gołuchowie, na którego czele stoi Ewa Jedlikowska. To polityk związana z Solidarną Polską. W 2018 roku startowała w wyborach samorządowych na radną sejmiku wojewódzkiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Jedlikowska przez jeden dzień pełniła też funkcję dyrektorki w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Później dostała pracę we wspomnianym ośrodku LP w Gołuchowie. Posadę w poznańskiej RDLP dostał także jej mąż, który został starszym specjalistą ds. ekonomiczno-administracyjnych.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się od informatorów, że polecenie zajęcia się kampanią Lasów Państwowych Jedlikowska otrzymała na początku miesiąca od Michała Gzowskiego - p.o. rzecznika prasowego LP. Warto zaznaczyć, iż Gzowski jest szefem lokalnych struktur Solidarnej Polski oraz asystentem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, również członka SP.

Z dokumentów wynikać ma, że inwestycja nie będzie należeć do najtańszych. W zarządzeniu zaznaczono, iż koszty "nie mogą przekroczyć 65 mln zł". W przeliczeniu... około 30 tys. zł za jeden billboard. Pieniądze na ten cel mają zostać pobrane z Funduszu Leśnego.

Informatorzy "GW" obawiają się, że w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, kampania może zostać wykorzystania do lansowania polityków Solidarnej Polski z kieszeni podatników. "Gazeta Wyborcza" skontaktowała się w tej sprawie z Michałem Gzowskim.

W ramach społecznej funkcji lasu kształtowane są m.in. korzystne warunki zdrowotne i rekreacyjne dla społeczeństwa, a także zapewniany jest rozwój edukacji ekologicznej. Jednym z narzędzi są właśnie edukacyjne kampanie społeczne, a użycie w nich billboardów zapewnia dotarcie do znacznie szerszych grup odbiorców, niż tylko przy zastosowaniu mediów elektronicznych. Planowana kampania jest w trakcie opracowania. Wstępne analizy wykazały, że koszty przedsięwzięcia będą finalnie zdecydowanie niższe niż kwota, o której wspomniał Pan Redaktor - przekazał p.o. rzecznika prasowego LP.
Zobacz także: "W Polskę na weekend". Szwajcaria Kaszubska intryguje turystów. Poznasz tu wiele tajemnic
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(233)
Nie grzeszyć ...
4 tyg. temu
Głosując na PIS i Ziobrzystów szkodzimy Polsce i Przyrodzie..ciężko będzie dostać rozgrzeszenie przy spowiedzi..
Czy drzew nie...
4 tyg. temu
Teraz wiem dla czego Wójcik tak się zaokrąglił , bieda Ziobrzystą nie zagląda w oczy ..tylko lasów żal....
Jakie to przy...
4 tyg. temu
Wiadomo Partia Ziobry , tu pieniądze dziwnie się rozchodzą poprzez Fundusz Sprawiedliwości... a DRZEWA w lasach płaczą przy ścinkach, żeby mogli rządzić..
Tadza
4 tyg. temu
Bilbordy są nielegalne i stwarzają zagrożenie dla ludzi
EUropejczyk
4 tyg. temu
Prywatne folwarki? Będą odpowiadać za niszczenie LASÓW PAŃSTWOWYCH, okradanie Polaków i nabijanie sobie prywatnych i partyjnych kieszeni.
niewinny
4 tyg. temu
Wina Unii Europejskiej i Putina
halo polskie
4 tyg. temu
jak nie zagłosujesz na PIS to popełniasz grzech
frajerstwo
4 tyg. temu
najpierw ławki warte 2000 a wyprowadzone z publicznych pieniedzy 200tyś za sztukę, a teraz banery za 65mln złotych. Polacy jesteście najbardziej sfrajerzonym narodem na świecie po korei płn i białorusi.
Polandia
4 tyg. temu
Latwo sie kradnie publiczne pieniadze
Sadness
4 tyg. temu
Większość takich projektów, szczególnie te finansowane przez UE, to przekręty polegające na praniu pieniędzy - tyle w temacie.
Sadness
4 tyg. temu
Większość takich projektów, szczególnie te finansowane przez UE, to przekręty polegające na praniu pieniędzy - tyle w temacie.
esteta
4 tyg. temu
Nie jesteśmy najgorsi w każdej dziedzinie. W smogu np. jesteśmy mistrzami świata. W śmiertelności na drogach Europy. Ale w oszpeceniu własnego kraju syfem reklamowym, bilbordami, szmatami i innymi mobilami jesteśmy mistrzami Kosmosu. Parobkami Wszechświata... Kto nie wierzy niech się przejedzie np. ekspresówką za Warszawę, stolicę kraju niby-europejskiego...
Kapitan Jaro
4 tyg. temu
Pralnia państwowej kasy.... Rodzina na swoim.... wydać po 30 tysi , na stertę nikomu nie potrzebnego badziewia ! BRAWO jeszcze premia się należy.... baner za 30000 z czego ze złota....?
Kiejstut
4 tyg. temu
Wycianka lasów na potęgę i wywożenie drewna do Chin za grosze a teraz z tych pieniędzy kampania wyborcza Ziobry.Mało bo tylko 65 milionów.Mają odlot za nasze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić