o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Lex TVN" autorstwa PiS przyjęta! Uwzględniono poprawki

240
Podziel się

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa PiS. Potocznie ta koncepcja jest nazywana "lex TVN", a wszystko dlatego, że proponowane przepisy mocno uderzają w tę stację.

"Lex TVN" autorstwa PiS przyjęta! Uwzględniono poprawki
Komisja przyjęła z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji (PAP)
bEEqgRpN

Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu zakończyło się przed godz. 16:00 we wtorek. Podczas tego spotkania zajmowano się projektem posłów PiS ws. zmian w ustawie o radiofonii i telewizji.

W głosowaniu uczestniczyło 29 posłów. "Za" opowiedziało się 16 posłów. 12 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

bEEqgRpP

W sprawie "lex TVN" grzmi opozycja. Dosadnie na ten temat wypowiedziała się m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). Zaznaczyła, że "wiele lat jest w komisji kultury, widziała procedowanie wielu ustaw, ale takiego bałaganu i chaosu na komisji nie widziała".

Nie tylko, że posłowie, którzy przygotowali tę ustawę, gubili się w zapisach i nie mają jasności poza tym, że chcą skasować TVN. Nie mieliśmy szansy na normalne procedowanie poprawek, bo w takim bałaganie się nie da - podkreślała, cytowana przez rmf24.pl.

"Lex TVN" - o co chodzi?

Projekt złożony przez posłów PiS zakłada, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

bEEqgRpV

Eksperci podkreślają, że ta koncepcja zmian jest wymierzona w TVN. Obecnie przedstawiciele tej stacji rozmawiają z KRRiT o przedłużeniu koncesji. Właścicielem TVN-u jest amerykański koncern Disvocery, ale stacją zarządza za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, która jest zarejestrowana w Holandii.

Przyjęcie ustawy doprowadzi do tego, że Discovery będzie musiało sprzedać część udziałów w telewizjach TVN i TVN24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqgRqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(240)
syf
2 miesiące temu
znaczy chodzi o Israel
Po co wam wol...
2 miesiące temu
To teraz , nasza wieś, nasza szosa, taka sama grupa ludzi w Polsce, jest na Białorusi, którzy popierają Łukaszenke,dlatego tacy, choćby ptak im nasrał, to się obliza i stwierdza... Fajny deszcz... Ptak nam powiedział...
Ten atak PiS ...
2 miesiące temu
na prawdziwych naszych obywateli którzy mają TVN ?! Pan Kaczyński niech zobaczy swoją telewiz(TVP i TRWAM to jest coś szokującego?!Brakuję słów by to opisać?!Po prostu Przerażający typ propagandy?! Ten Okrutny naród?!
bEEqgRqr
Kuna
2 miesiące temu
TVN płaci podatki w Polsce, zatrudnia Polaków, sprawdźcie najpierw informacje, które wypisujecie, a nie oczerniajcie, że nie płaci w Polsce podatków, jest to nieprawda i ktoś to rozgłasza jest kłamcą!
Miksa
2 miesiące temu
Trzeba mieć nadzieję że Kaczyński nie wróci już ze szpitala do zdrowych i zajmie miejsce nalezne mu w Tworkach czego mu serdecznie życzymy.
Rav
2 miesiące temu
A w którym kraju w Europie funkcjonuje duża stacja tv będąca własnością podmiotu zagranicznego?
Rurek
2 miesiące temu
a stół w tvn dalej uje bany farbą czy czymś 🤣 i nieskalany obiektywnością. Tak zwana niezależna telewizja
Sien
2 miesiące temu
Kaczynski na wojnie z Waszyngtonem , Bruksela i Moskwa jednoczesnie. Jak to sie skonczy
Ojojoj
2 miesiące temu
TVN promocja prostytucji i wróżby za kasę .
OLO
2 miesiące temu
Trzeba będzie płacić podatki w Polsce ? To tak boli ?
POLAK
2 miesiące temu
BRAWO PIS
GIRLS
2 miesiące temu
Mala ciekawostka. Na stronce ᴢɴᴀᴍᴄɪᴇ mozna znalezc duzo Polskich cycuszkow.
gites
2 miesiące temu
nareszcie ktoś ma odwagę wprowadzać odważne zmiany w dobrym kierunku. BRAWO, jeszcze tylko ustawa blokująca odzyskiwanie majątków po II wojnie światowej przez nieuprawnione osoby czy instytucje tylko na podstawie obowiązującego w Polsce prawa spadkowego na bazie KC. Na koniec powinien być zakaz sprzedaży ziemi podmiotom zagranicznym - tylko użytkowanie wieczyste na 99 lat. Co wszystkie korporacje światowe akceptują i nie przeszkadza im to robić biznesów w krajach, w których takie prawo jest. Choć to ostanie w UE raczej nie przejdzie.
bEEqgRqj
mołotow
2 miesiące temu
A co z Niemiecka propagandą typu onet ,interia i wiele innych ??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić