Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Mają dość pijanych turystów. Przełomowa decyzja radnych w Zakopanem

43
Podziel się:

Wielu turystów nie będzie zadowolonych. Zimowa stolica Polski wprowadza restrykcje dotyczące sprzedaży alkoholu. W godzinach 23-6 będzie obowiązywała prohibicja.

Mają dość pijanych turystów. Przełomowa decyzja radnych w Zakopanem
Reakcja na skargi mieszkańców. Decyzja radnych w Zakopanem (Wikimedia commons CC BY-SA 4.0, VeronikaGajer)

Radni miejscy z Zakopanego przegłosowali wprowadzenie nocnej prohibicji. Kiedy uchwała wejdzie w życie, sklepy będą miały zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 23 do 6 rano. Jedenastu radnych było "za", trzech wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw, ale sześć osób nie uczestniczyło w głosowaniu.

Mają dość pijanych turystów. Przełomowa decyzja radnych w Zakopanem

Zakazem objęte będą sklepy detaliczne. Wynika to m.in. z wniosków mieszkańców wpływających do miasta, którzy skarżą się na zwiększoną uciążliwość ze strony sklepów sprzedających alkohol właśnie w godzinach nocnych. To pierwszy taki projekt, ale na tę chwilę uważamy, że on kompleksowo rozwiąże problem poprzez ograniczenie dostępności do alkoholu — mówiła w trakcie obrad Joanna Posadzka-Gil z biura prawnego zakopiańskiego magistratu.

Mieszkańcy mieli dość. Uchwała ma ograniczyć liczbę awantur

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że jej zadaniem jest ograniczenie dostępności do alkoholu i tym samym zmniejszenie uciążliwości sklepów nocnych i całodobowych dla mieszkańców miasta. Ustawodawca liczy na ograniczenie liczby interwencji podejmowanych teraz wobec osób zakłócających porządek publiczny, spoczynek nocny, oraz naruszających zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Czytaj też: Janda prosi o pieniądze. "Ludzie, ratunku"

Uchwała dotycząca ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych została wypracowana wraz z Radą Miasta Zakopane. Wspólnie liczymy na to, że pozwoli ona działać przedsiębiorcom, ale wprowadzi także ograniczenia, które pozytywnie wpłyną na komfort życia mieszkańców — powiedział po sesji burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, cytowany przez RMF FM.

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia. Przewodniczący Rady Miasta ma 7 dni na przesłanie uchwały do publikacji. Wejdzie więc ona w życie prawdopodobnie za około miesiąc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
Zygfryd de L.
2 miesiące temu
Myślę że to dobry pomysł. Wódka jest dla mądrych ludzi. Niektórzy pamiętają tylko moment kiedy przyjechali na urlop, co było potem- już nie wiedzą, taką mieli " fazę ".
Nicola Kargul...
2 miesiące temu
"turyści" z PiS nie będą zachwyceni. Normalni ludzie tam nie jeżdżą
Sylla
2 miesiące temu
Powinni zakazać też gnębienia tych biednych koni
Szyderca
2 miesiące temu
I bardzo słusznie! Pochwała dla radnych z Zakopanego. Niech wypiją u siebie, a w Zakopanem niech sìę oddają wspinaczkom i spalaniu nadmiernych brzuchów i wszelkich innych tłustości. Niech nie łażą po Krupówkach tam i z powrotem, lecz zachwycają się widokami.
vvvv
2 miesiące temu
zaopatrzą się wcześniej i starczy do rana
Yeti
2 miesiące temu
Jak by cham ze wsi z drugim poszedl na szlak i zrobil ze 20 kilometrow to by nie m8al ochoty na chlanie i burdy.Gory dla ludzi madrych!!!!!!
Wsioki
2 miesiące temu
To niech burocki cerwone nikogo nie wpuszczają nikogo. To obacą ila dydków zarobią. A tak na serio to górale nic nie mają do tego bo sami lubią alkohol. Ale te wsioki z miasta ta elita im zawsze nic się nie podoba. Zawsze płaczą że za drogo, że za głośno, że ktoś krzyczał a teraz nagle przeszkadzają im pijący. A tak jest co roku zwłaszcza jak ciągle leję z nieba. I to jest tzw pogoda butelkowa.
nnu
2 miesiące temu
do zakopanego powinno się jechać raz ,, z wycieczką szkolną
Paula306
2 miesiące temu
Zamiast na ludziach powinni się skupić na koniach które nie mają siły już iść a są wykorzystywane do przewozu!!!
Tyle w temaci...
2 miesiące temu
A na każdym CPN 24 h :)
Radosny
2 miesiące temu
SZOK!!! MASAKRA!!! TRAGEDIA!!! KATASTROFA!!! Taki powinien być nagłówek tych wypocin dziennikarskich...
Acha
2 miesiące temu
A kto jeszcze jeździ do Zakopanego. Tłok, brudno i zawyżone ceny wszystkiego
Acha
2 miesiące temu
A kto jeszcze jeździ do Zakopanego. Tłok, brudno i zawyżone ceny wszystkiego
Leo
2 miesiące temu
W Norwegii, właśnie dzięki takim ruchom, powstała szara strefa dla „dilerów” sprzedających alko z bagażnika swojej fury z kilkukrotną przebitką cenową, ale oczywiście u nas nikt nie uczy się na cudzych błędach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić