o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Mandat za łupinkę słonecznika na chodniku. Ostateczny wyrok w głośnej sprawie

180
Podziel się

Właśnie zapadł trzeci wyrok w sprawie Sławomira Żukowskiego - informuje TVN24. Mężczyzna stanął przed sądem za rzucenie na chodnik jednej łupinki słonecznika, co uznano za zaśmiecanie miejsca publicznego.

Mandat za łupinkę słonecznika na chodniku. Ostateczny wyrok w głośnej sprawie
(Getty Images)
bDePKuVx

Sławomir Żukowski stanął przed sądem za wyrzucenie jednej łupinki słonecznika. Odpowiadał za zaśmiecanie miejsca publicznego. Podczas pierwszej rozprawy został skazany, postanowił się odwołać, ale sąd I instancji także uznał go za winnego.

Nie poczuwam się do tego, że w jakikolwiek sposób zaśmieciłem miejsce publiczne poprzez wyrzucenie jednej łupiny słonecznika – twierdzi Sławomir Żukowski.
bDePKuVz

We wtorek sąd uniewinnił mężczyznę. Uznano, że czyn pana Żukowskiego nie jest żadnym wykroczeniem.

Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Wyrok za wyrzucenie łupiny słonecznika

Do zdarzenia doszło 27 kwietnia 2019 roku. Sławomir Żukowski szedł na mecz Pogoń Szczecin i Lecha Poznań. Idąc ulicą Twardowskiego, rozłupał kawałek słonecznika, a łupinę wyrzucił na ulicę. Zauważył to policjant, który chciał ukarać mężczyznę mandatem.

bDePKuVF

Żukowski nie zgodził się na mandat. Chciał posprzątać, ale na to z kolei nie zgodził się funkcjonariusz. Sprawa trafiła do sądu. Kibic został uznany za winnego, jednak nie zgodził się z wyrokiem. Powiedział, że to kwestia zasad, a nie ewentualnego mandatu.

Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód podtrzymał wyrok. Uznano, że oskarżony powinien zapłacić koszty rozprawy i otrzymać upomnienie. Sławomir Żukowski odwołał się po raz kolejny. Tym razem został uniewinniony, a wyrok jest już prawomocny.

bDePKuWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
Adam
3 miesiące temu
Za coś takiego właśnie wszyscy płacimy bo sędziego trzeba utrzymać z podatków plus cała rzeszę biurokracji która nadrukowala pewnie mnóstwo papieru. To jest jakiś dramat. Myślałem że to żart. A policjanta wywalilbym z roboty za coś takiego. Ale to budżetówka czyli pieniądze niczyje
matylda123
3 miesiące temu
Na takie głupoty i nieważne sprawy idą pieniądze podatników , a ci co kradną miliony i popełniają poważne przestępstwa: oszukuja, zabijaja, bija itd najczesciej pozostaja bezkarni:(
Ciekawe
3 miesiące temu
Chciałbym zobaczyć twarz tego policjanta jak wygląda przyglub Pewnie ma cielęce oczy i brak I brak jakiegokolwiek pojęcia co się z nim dzieje I czy ten policjant ma przyjaciół rodzinę I czy oni z nim mogą wytrzymać on musi być ciekawostką dla uczonych
bDePKuWb
gość
3 miesiące temu
Ludzie ogarnijcie się za chwilę oderwie mi się kawałek nitki z ubrania i grozić mi będzie więzienie za zaśmiecanie czy wy nie macie panowie policjanci nic do roboty za te hałasujące motocykle się weźcie jest jeszcze wiele innych rzeczy które możecie zrobić ale nie ścigać człowieka za małą łupinkę kogo tam macie w tej policji dziecioki czy jeszcze kogoś.
RuchaczTravel
3 miesiące temu
Wreszcie jakaś sprawiedliwość w tym kraju. A z drugiej strony to czy poprzedni orzekający z nadzwyczajnej kasty i kundelek kierujący do nich tą sprawę dostaną jakąś karę??? oraz czy zostaną zweryfikowane ich uprawnienia??? Czy jak zwykle włos im z głowy nie spadnie, a ja za wszystko zapłace????
Najnowsze komentarze (180)
Andrzej D
miesiąc temu
Wy się weźcie za tych właścicieli psów których pieski zasrywają chodniki a nie za łupinę słonecznika.
alex
3 miesiące temu
Nich się cieszy że żyje.Zawsze mógł kilka razy wpaść przypadkiem na paralizator,albo trafić do aresztu i przypadkiem się w łóżku powiesić.
tolerancyjny
3 miesiące temu
Zmienię temat. Niech mi ktoś udowodni że w miejscu po sprzątniętej z chodnika czy trawnika psiej kupie jest czysto.
zibi
3 miesiące temu
Stres dla wszystkich to ma byc cel mamy zyc pod presja kar i nakazow
Reggie
3 miesiące temu
Skoro zaśmiecał to powinien dostać karę. Tyle.
Marcin Kroll
3 miesiące temu
Dla sądu nie ma znaczenia czy to jest łupinka słonecznika, czy 20 tonowa łupina odpadów radioaktywnych. Wyrok ten sam. Sztuka jest sztuka.
adc
3 miesiące temu
Już to widzę, jak szedł i akurat jedno jedyne ziarnko znalazł w kieszeni, zjadł i jedną pestkę wyrzucił. Pewnie miał kawałek słonecznika i wyjadał, a pestki na ziemię. Tyle że policjant był świadkiem rzucenia jednej łupiny, to tyle wpisał do protokołu. Tylko takie mamy media, nawet porządnie nie zrelacjonują. Może wpisał w protokole dla sądu, że typ miał cały czy pół słonecznika, w jakiejś części już wyżarte.
pawel
3 miesiące temu
no i co ? w tym kraju można wsadzić na 18 lat ...za nic ( Komendę ) !
bDePKuVT
hah##
3 miesiące temu
Z kieszeni będę wyjmowała klucze i wypadnie mi chusteczka (o której nie wiem ze wysunęła sie) i też mi dowalą mandat karę!!!!
bolo
3 miesiące temu
Myślałem, że tylko za czasów MO było "wesoło". Widać zmiana nazwy nic nie dała. Wysłać takiego na testy psychologiczne.
grażyna
3 miesiące temu
dziwić sie że lasy są pełne śmieci - skoro wolno smiecić slonecznikiem to można i opony do lasu, a co
janusz
3 miesiące temu
konkluzja można pluć pestkami słonecznika na lewo i prawo - to są własnie polskie sądy, elita
kiwi
3 miesiące temu
Wygląda, że w tej samej sprawie zapadły wyroki sądowe: 1. skazujący, 2.skazujący z poniesieniem kosztów rozprawy i upomnieniem, 3.uniewinnienie. A może kosztami powinien zostać obciążony policjant, który nie pozwolił ,,przestępcy,, posprzątać za sobą i byłoby po sprawie na samym wstępie? ... w imię zasad?
bibi
3 miesiące temu
Powinien zapłacić policjant. Wystarczyłoby w takim przypadku pouczenie a nie kara.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić