Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Nagie zdjęcia duchownego trafiły do kurii. Policja sprawdza parafian

105
Podziel się:

Ksiądz Wiesław z Trzcinicy stał się sławny w mediach z powodu nagich zdjęć i romansu z jedną z parafianek. Duchowny postanowił znaleźć winowajcę i z pomocą policji szuka osoby, która złożyła na niego donos w kurii lub w mediach. Jeden z parafian poskarżył się, że jest prześladowany przez policję.

Nagie zdjęcia duchownego trafiły do kurii. Policja sprawdza parafian
Ksiądz zasłabł podczas mszy. (Getty Images)

Ksiądz Wiesław stał się w ostatnim czasie sławny w mediach. Jeden z parafian powiadomił kurię o swoim zaskakującym odkryciu. Jego żona i proboszcz wymieniali się rozbieranymi zdjęciami, a z ich korespondencji wynikało, że utrzymywali kontakty seksualne.

Skandal z księdzem w roli głównej

Ksiądz Wiesław pisał do kochanki m.in.: "Będę cię lizał z każdej strony", "Będziesz błagać, żebym cię wyr…". Szybko okazało się, że proboszcz ma więcej na sumieniu, a donosy zaczęli składać także inni parafianie. O całej sprawie pisała "Gazeta Wyborcza".

Jak przekazuje "Gazeta Wyborcza" już kilkanaście godzin po opublikowaniu reportażu, do jednego z parafian przyjechała policja. Otrzymał wezwanie na przesłuchanie w poniedziałek 21 listopada w komendzie powiatowej w Kępnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O. Paweł Gużyński o Tadeuszu Rydzyku: chłopek-roztropek polskiego Kościoła

Parafianin skontaktował się z redakcją. Powiedział, że już raz był na policji w sprawie zdjęć księdza. Zeznał, że nie miał z tym nic wspólnego, a funkcjonariusze o nic więcej nie pytali. Nie wiedział, dlaczego wezwano go na komendę drugi raz i to w takim pośpiechu.

Na komendzie oprócz policjantki, która podpisała wezwanie, czekał na niego adw. Tomasz Mielcarek, pełnomocnik byłego proboszcza. Policjantka dopytywała parafianina, czy obecny proboszcz miał w telefonie nagie zdjęcia poprzednika i czy pokazywał je innym. Przesłuchiwany zaprzeczył.


To był bardzo nieprzyjemny atak, którego się nie spodziewałem. Policjantka wprost powoływała się na reportaż "Wyborczej". Pytała, co to ma być, dlaczego zostało to rozdmuchane. Odpowiedziałem, że to dobrze, że reportaż się ukazał - relacjonował parafianin w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zdaniem przesłuchiwanego policja chce zastraszyć parafian. Chce ich powstrzymać przed rozpowszechnianiem informacji na temat ks. Wiesława.

Policja chce się dowiedzieć, kto rozmawiał z waszą gazetą. Odbieramy to jako próbę zastraszenia, by nie rozmawiać z dziennikarzami. Policja nie ma do tego prawa - dodaje.

"Gazeta Wyborcza" skontaktowała się z komendą. Jednak dziennikarz usłyszał, że nie padły żadne pytania o reportaż. Z relacji parafianina wynika, że policjantka w trakcie zapisywała w protokole przesłuchania tylko wybrane rzeczy i nie wspomniała o kontaktach z dziennikarzami.


Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
Polskie nagra...
2 tyg. temu
Jeden donosi do kurii a drugi na policje a biedna policja cos robic musi to wezwała i przesłuchała bo tyle potrafi.
Feruła
2 tyg. temu
A gdyby ktoś opublikował nagie zdjęcia Michnika w łóżku z nagim Jaruzelskim i zostało to zgłoszone do policji to co ? policja miałaby tylko wzruszyć ramionami ? Pytam - wy ignoranci z o2 i Gazety Zaborczej kogo chcecie zmanipulować ? Może trafiacie do ORMO-wców i ich wnuków ale nie do dojrzałych Polaków.
Ja JUS
2 tyg. temu
Często mężowie swe niewinne żony winią , iż im na głowie srogie rogi czynią. Niech każdy swej zapyta , wiem że mu odpowie JAK JEST RÓG GDZIE TRZEBA - NIE BĘDZIE NA GŁOWIE . Morał : Ksiądz ma róg gdzie trzeba i o tym wie - a parafianin NIE !
Mmm
2 tyg. temu
Miłujcie się....
Lemon
2 tyg. temu
Ksiądz Wiesław szturgał żonę parafianina i jeszcze się pulta? :)
tak zrobić
2 tyg. temu
DRODZY KOCHANI POLSCY KATOLICY ,PAMIĘTAJCIE ,ŻE Z PANEM BOGIEM MOŻECIE SIĘ ZAWSZE I WSZĘDZIE POŁACZYĆ Z MODLITWĄ .I DOTEGO NIE JEST WAM POTRZEBNY KOŚCIÓŁ JAKO BUDOWLA ANI KSIĄDZ JAKO POŚREDNIK .CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI PRZED PRZESTĘPCAMI I GRZECHEM .
Mąż
2 tyg. temu
Rozdzielił małżeństwo. Będzie rozwód. Rozwodnicy i ksiądz pójdą do piekła. Cała trójka w piekle.
Mężatka
2 tyg. temu
Znów ksiądz rozpętał piekło. Co Bóg złączył ksiądz niech nie rozdziela.
Estera
2 tyg. temu
Czekam na temat pedofilii w religii zielono świątkiej, prawosławnej itp religiach czemu z tak niby odważnych dzienikarzy nie poruszy tych tematów
Stary
2 tyg. temu
Nie będę bronić księdza ale mam pytanie czemu pod dyktatorem Kaczyńskim o Patriotach nie można pisać komentarzy czyżby cenzura czy aż tak boicie się Kaczyńskiego i zera Ziobry wydawało mi się że żyje w demokratycznym państwie ale stwierdzam że żyje w dyktaturze Albo pod każdym postem włączone komentarze albo pod każdym postem wyłączane Wydaje mi się że żyje na Białorusi czekam na powrót Radia Wolna Europa
Janusz
2 tyg. temu
A swoją drogą dlaczego Policja ściga obywateli Polski na żądanie obywatela Watykanu?
Wstyd ! ! !
2 tyg. temu
Policja.
joanna
2 tyg. temu
Czy policja już jest jak u ruskich? Dlaczego gnębi parafian i rozmówców mediów zamiast tego księdza? W co pogrywa wymiar sprawiedliwości i policja, i na czyje polecenie? Kler się niech się pilnuje bo rozzuchwalił się na dobre i czuje się bezkarny. Za łajdaczenie się powinni go pouczyć inni bracia!
Na spacerek p...
2 tyg. temu
zajmijcie sie czymś pożytecznym. Niedobrze się robi, jak opisujecie ciągle te same zdarzenia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić