Nałęczów. Włamali się do budynku. Twierdzili, że to miał być tylko "żart"

15

Dwóch 17-latków i ich młodszy o rok kolega włamali się do jednego z budynków na terenie gminy Nałęczów w woj. lubelskim. Dopuścili się również kradzieży. Jak tłumaczyli, chcieli w ten sposób poradzić sobie z wakacyjną nudą. Policjanci nie podzielali ich poczucia humoru.

Nałęczów. Włamali się do budynku. Twierdzili, że to miał być tylko "żart"
Nastolatkowie zapewniali funkcjonariuszy policji, że włamanie było tylko "żartem" (Getty Images)

Zgłoszenie na policję złożył właściciel okradzionego budynku. Po wejściu do środka zorientował się, że zniknęły jego telefony, drobna biżuteria, a także portfel z dokumentami.

Nudzili się w wakacje. Dopuścili się włamania i kradzieży

W toku śledztwa funkcjonariusze doszli do wniosku, że sprawców musiało być kilku. Jak podała podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, ostatecznie doszło do zatrzymania trzech osób: dwóch 17-latków i jednego 16-latka.

Nastolatkom zostały już postawione zarzuty. W trakcie przesłuchań młodzi mężczyźni zeznawali, że na pomysł popełnienia przestępstwa wpadli pod wpływem wakacyjnej nudy. Aby się czymś zająć, postanowili sprawdzić, co znajduje się w jednym z domów.

Zobacz także: Zobacz też: Pijany podszedł do znaku drogowego. Niecodzienny wybryk nagrała świętokrzyska policja

Młodzi mężczyźni dostali się do domu, odginając drzwi wejściowe. Tak powstała szczelina, przez którą zdołał się przecisnąć najbardziej drobny z nastolatków. Następnie wpuścił swoich towarzyszy do środka. Ukradzione rzeczy w późniejszym czasie wyrzucili.

Mimo zapewnień, że włamanie i kradzież były żartem, nastolatkowie poniosą surowe konsekwencje. Obecnie wszyscy trzej oczekują na proces – starsi chłopcy pod nadzorem prokuratury, najmłodszy stanie przed sądem dla nieletnich.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić