o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Nergal na wojennej ścieżce z Kościołem. Tajemnicze billboardy w Warszawie

96
Podziel się

Adam Nergal Darski postanowił wytoczyć ciężkie działa. Na ulicach Warszawy pojawiły się billboardy, które są znakiem protestu dla art. 196 KK.

Nergal na wojennej ścieżce z Kościołem. Tajemnicze billboardy w Warszawie
Adam Nergal Darski odpowiada za tajemnicze billboardy w Warszawie. (Instagram)
bEiLiLQl

Na stołecznych ulicach pojawiły się tajemnicze billboardy. Widać na nich grafikę przedstawiającą kształt Polski, na nim widnieje napis "Nie dla § 196. Wolna sztuka w świeckim państwie". Odpowiada za nie Adam Nergal Darski i inicjatywa Ordo Blasfemia, na której czele stoi.

Ta akcja to także zaproszenie dla katolików, by przejrzeli na oczy i zdecydowali, czy chcą dalej dokładać do tuczenia tej tłustej świni, jaką jest Kościół scementowany z obecnym rządem - mówi artysta.
bEiLiLQn

Jest to wyraz buntu dla art. 196 Kodeksu karnego. Traktuje on o obrazie uczuć religijnych. Brzmi następująco:

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Nergal już kilka razy był pozwany za obrazę uczuć religijnych. Gdy w ramach performance'u podarł na scenie Biblię, o jego występie dyskutowała cała Polska. Artysta po kolejnym procesie postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy na promowanie buntu przeciwko ograniczaniu artystów z powodów religijnych.

bEiLiLQt
Zrzutka w internecie to był impuls, a zarazem prośba, odezwa do rozsądnych ludzi. Nie zorganizowałem jej, aby podreperować własne konto, co niektórzy próbowali mi zarzucać - powiedział Adam Nergal Darski dla "Gazety Wyborczej".
bEiLiLQu
Zobacz także: Nergal ZJADA KARMĘ DLA PSÓW W KSZTAŁCIE KRZYŻY. "To jest wegańskie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLiLQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
RedPill
miesiąc temu
I bardzo dobrze! Dlaczego w biurach, szkołach, zakładach pracy mogą być porozwieszane krzyże a inny światopogląd nie istnieje? Dlaczego bilbordy głoszą tylko hasełka przeciwników aborcji?
LLLLLLLL
miesiąc temu
Co nie pasuje czarnym nierobom i PIS, to kasują. Tak robi dobra zmiana. Wstyd.
Masakra
miesiąc temu
A jak kostucha po niego przyjdzie to wtedy będzie wolał Bozię. Jak ci wszyscy. Wtedy strach mu tylek ściśnie
bEiLiLQP
Płodozmian
miesiąc temu
Dużo ładniejsze i bardziej potrzebne bilboardy, niż te z martwymi płodami. :P
patrycja
miesiąc temu
Nergal czy zapomniałeś że dostałeś drugą szanse że żyjesz ale również może być remisja i następnej szansy nie będzie za to że obrażasz nas wierzących los Cię wynagrodzi
acer
miesiąc temu
Muzyki Nergala nie słucham, ale inicjatywa z billboardami jest warta poparcia w tym zakłamanym, fundamentalistycznym państwie.
Hodon
2 miesiące temu
Coś takiego, jak "uczucia religijne" nie istnieje. To bzdet, który pełni rolę cenzury.
historia
2 miesiące temu
Darski sam jest chrześcijaninem. Satanizm jest częścią tych bredni, które są z kolei częścią judaizmu.
Jacek
2 miesiące temu
A wszędzie tam Gazeta Wyborcza...
Faith
2 miesiące temu
Określenie artysta dla tchórze Nergala? Bez żartów. Niech porwie Koran.
Christian
2 miesiące temu
Brawo za inicjatywę! Ty, zwykly przeciętny Kowalski za obraze uczuć religijnych możesz dostać rok pozbawienia wolności a ksiądz który nawywija to po pierwsze z reguły nie jest sądzony przez Polski sąd tylko wewnętrzny kościelny ( i dobrze wszyscy wiemy jak to się zakończy) także bez spiny, luźna guma. A jeśli już jakimś cudem tak się stanie że ten biedak chociaż przez chwilę będzie musiał poczuć jako taką prawdziwa ręke sprawiedliwosci to kara jest tak wyliczona że może ją odrazu bez mrugnięcia okiem spłacic. Wystarczy tylko że głębiej sięgnie do swojej kieszeni. I wszyscy dobrze o tym wiemy. Szkoda tylko że to będzie pokryte z twoich, moich, waszych datków oraz (teraz dzięki naszemu kochanemu hojnemu rządowi)państwowych pieniążków (czyli i tak naszych) i jeszcze na koniec powie że my wszyscy diabły tylko on święty 😉
Leon
2 miesiące temu
Facet odwracający krzyże do góry nogami chce żeby go traktować poważnie? Śmiechu warte.
Polak
2 miesiące temu
czepił się chrześcijan. Niech jedzie do kraju muzułmańskiego prawić swoje dyrdymały
bEiLiLQH
BodzioB
2 miesiące temu
Niech tak samo krytykuje muzułmanów i ich przywódców religinych, to będzie musiał sobie szukać najciemniejszego miejsca na ziemi, żeby nie stracić swojej pustej głowy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić