o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Ukryto ją na zwykłej posesji w Polsce. Generowała milionowe zyski

48
Podziel się

Policjanci z CBŚP zatrzymali 16 osób, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mieli oni trudnić się nielegalną produkcją papierosów i ich sprzedażą. Przez ich działalność Skarb Państwa mógł stracić nawet 40 mln zł.

Ukryto ją na zwykłej posesji w Polsce. Generowała milionowe zyski
Policjanci z CPŚP zatrzymali 16 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej (Policja, CBŚP)
bDePTOjV

Policjanci z CBŚP odkryli nielegalną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze weszli do nielegalnej fabryki, która znajdowała się w pomieszczeniach gospodarczych. Obok niej, w domu, mieszkały osoby obsługujące maszyny. Fabryka działała najprawdopodobniej od listopada 2019 roku.

Fabryka działała na prywatnej posesji w pomieszczeniu gospodarczym, gdy w tym czasie w domu mieszkało 13 pracowników, głównie obcokrajowców – podaje CBŚP.
bDePTOjX

Podczas akcji zatrzymano 16 osób, w tym 12 obywateli Ukrainy. Funkcjonariusze przejęli także maszyny służące do produkcji papierosów, zabezpieczyli prawie 5,8 mln szt. papierosów z zastrzeżonym znakiem znanej światowej marki, blisko 1,7 tony krajanki tytoniowej oraz kilkadziesiąt palet z półproduktami, służącymi do produkcji papierosów. Przejęto także 1 mln zł w gotówce i 3 samochody. Jeden służył do przewożenia towaru poza granice Polski.

Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzenia należnego podatku akcyzowego od zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę ponad 6,5 mln zł. Na terenie nielegalnej fabryki zabezpieczono również odpady poprodukcyjne papierosów, mogące świadczyć o tym, że można było w tym miejscu wyprodukować ponad 33 mln szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z ustaleń śledczych wynika, że papierosy prawdopodobnie przemycono poza granice Polski i tam sprzedawano. W takim przypadku straty Skarbu Państwa w podatkach akcyzowym, VAT i celnym mogłyby wynieść blisko 40 mln zł – informuje CBŚP.
bDePTOkd

Wielkopolska, Lubuskie. Zorganizowana grupa przestępcza rozbita

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego, prowadzą policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Zatrzymanym postawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

bDePTOky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Uur
miesiąc temu
I znowu kolejne miejsca pracy zamknięte. A gdyby tak podatki były prawie i sprawiedliwe, nikt by nie kombinował bo by się nie opłacało.
J23
miesiąc temu
Sasin ukradł 70 mln i nikt go nie ściga
dzieckowemgle
miesiąc temu
Zawsze jest ciekawe czy te maszyny do produkcji papierosów to się kupuje na "Allegro"?
bDePTOkz
Victor
miesiąc temu
Kto te pierdoły pisze. Najprawdopodobniej były wywożone za granicę wić budżet mógł stracić na VAT i akcyzie. Vat i akcyza są zwracane przy eksporcie pani Anno
Bretan
miesiąc temu
Te wyliczenia to kompletne brednie.
Najnowsze komentarze (48)
Adixon
4 tyg. temu
Jak wogóle można chcieć podatek za legalną truciznę.Jaruś Musi wysłać CBś na przydrożnych handlarzy grzybami bo go okradają biedni ludzie
Antysystemowy
miesiąc temu
Nie stracił tylko nie zarobił 40 mln.prisze trzymać się faktów a nie pisać bzdury.
Co za kraj
miesiąc temu
Jakoś trzeba sobie radzić. Rząd okrada nas codziennie i przez całe życie a CBŚP ich nie zatrzymuje
fad
miesiąc temu
Bo kraść to trzeba umieć. Sprzedaż maseczek zakup respiratorów to dużo lepsza i pewniejsza kasa . I nic ci nie zrobią bo w interesie społecznym chciałeś działać, znaczy kraść.
waco
miesiąc temu
Pochwalam inicjatywę Narodu który broni się jak może przed złodziejstwem
czytelnik
miesiąc temu
Powinni ukryć na niezwykłej i było by dobrze
strata
miesiąc temu
na aborcji też skarb państwa "traci miliardy" nieodprowadzonych podatków od obywateli którzy mogli by je płacić a ich nie ma i nikt tego nie liczy
Zumawlt
miesiąc temu
Pomijając treść artykułu - zauważyliście, że tr0le - boty znalazły sobie tutaj miejsce? Dyskusja między OLA G63AMG i Kompresor V8... No idealnie wprost na temat artykułu o fabryczce skrętów...
bDePTOkr
AAAAAAA
miesiąc temu
A ile państwo straciło za rządów PIS?
qwer
miesiąc temu
Czy te maszyny kupujesz na Allegro, albo w sklepach z uzbrojeniem dla zielonych ludzików, które jak twierdził Putek są na każdej ulicy ! W sklepie stoją na lewo od drukarek i papieru do drukowania banderol i opakowań ?
Ola G63AMG
miesiąc temu
tyle? tylko! tyle on nie potrafi za tobą nadążyć dla tego wysłał ci zadanie... 0
bios
miesiąc temu
znam pytania/ pierwsza odpowiedź 50x1=00,1x500, 10x1,23=12,3. 2x2=4 mpunkt.
Ola G63AmG
miesiąc temu
50x1=0,01x500 potęga nieskończoności bios złapałem klucz uszlachetniony każdy chce jeździć w f1
Mik
miesiąc temu
nie "stracić" a raczej nie zyskał 40 mln zł !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić