Niemcy. Podpalono auto pracownika polskiej ambasady

5

Ambasada Polski w Niemczech potwierdziła, że w nocy z poniedziałku na wtorek podpalono samochód pracownika polskiej ambasady w Berlinie. Auto było oznakowane jako dyplomatyczne.

Niemcy. Podpalono auto pracownika polskiej ambasady
Podpalono samochód pracownika polskiej ambasady w Berlinie. (Twitter)

Niebezpieczny incydent w Berlinie. Przy ulicy Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina podpalono samochód dyplomatyczny pracownika polskiej ambasady. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Jak przekazała polska ambasada, auto było oznakowane jako samochód dyplomatyczny. Miało naklejkę CD co jest skrótem od fr. corps diplomatique (korpus dyplomatyczny). Nie wiadomo jak dotąd, kto jest sprawcą podpalenia.

O podpaleniu informuje również dziennikarz Cezary Gmyz. Na Twitterze zaznacza, że sprawa jest podejrzana, gdyż takie podpalenia nie zdarzają się w tej okolicy.

Dziś w nocy w Berlinie w pobliżu ambasady RP podopalano samochód na polskich blachach dyplomatycznych. Samochody w Berlinie płoną często ale nie w tej okolicy. Ciężko więc uznać to za zwykłą sprawę - poinformował dziennikarz Cezary Gmyz na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach przez dziennikarza Cezarego Gmyza, auto niemal doszczętnie spłonęło.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Co Assange robił w ambasadzie. Nagranie kamer ochrony
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić