O mały włos nie doszło do tragedii. Wilczka uratowały dzieci

8

Od dłuższego czasu słyszymy, że wilki coraz częściej zapuszczają się w okolice zamieszkane przez ludzi. Tak było i tym razem. Jednak ta wycieczka dla wilczka z Mazur o mały włos nie zakończyła się tragicznie. Na szczęście uwięzione w głębokim dole szczenię uratowały dzieci.

O mały włos nie doszło do tragedii. Wilczka uratowały dzieci
Dzięki interwencji dzieci i działaniom leśników, wilczek został wypuszczony na wolność (Nadleśnictwo Korpele, P. Dobrzyński)

Nietypowe zgłoszenie otrzymał leśnicy z Leśnictwa Kulka w Nadleśnictwie Korpele. Dzieci wypoczywające w okolicy znalazły w głębokim dole uwięzionego i wystraszonego młodego wilczka.

Właściciel gospodarstwa agroturystycznego zgłosił, że wypoczywające tam dzieci, nieopodal lasu na prywatnym polu, znalazły uwięzionego w dole szczeniaka wilka - mówi Agnieszka Masalska z Nadleśnictwa Korpele, cytowana przez tygodnikszczytno.pl.

Po przybyciu na miejsce leśniczy potwierdził, że jest to młody wilk. Po zgłoszeniu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie podjęto próbę uwolnienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Wieniawa przyszła na event z ochroną. Jak czuje się przebrana za Barbie?

Wilczek wypuszczony do lasu

Bez problemów wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrej kondycji, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie. Po uwolnieniu od razu pobiegł do lasu, do swoich - powiedział PAP Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele.

Leśnicy są przekonani, że młody wilk nie był uwięziony zbyt długo i teraz bez trudu odnajdzie matkę i wróci do swojej rodzinnej watahy.

Jak podkreślają, godna pochwały jest postawa dzieci, które po znalezieniu wilczka od razu powiadomiły dorosłych, a ci odpowiednie służby. Dzięki takiej reakcji można było szybko podjąć działania i pomóc uwięzionemu zwierzęciu, żeby wróciło do swojego naturalnego środowiska.

Dodajmy, że Nadleśnictwo Korpele administruje lasami należącymi m.in. do wielkiego kompleksu Puszczy Piskiej i do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej oraz wieloma niewielkimi kompleksami leśnymi. Jak szacują służby ochrony środowiska, w całym województwie warmińsko-mazurskim żyje 160 wilków.

Źródło: tygodnikszczytno.pl i PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić