Obrzydliwe! Inwazja szczurów w Warszawie. Są wielkie jak koty

53

Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Praga-Południe skarżą się na inwazję szczurów, których z dnia na dzień pojawia się coraz więcej. Mało tego - gryzonie pojawiają się nawet w ruchliwych punktach. Jak mówią lokalsi, nie pomagają nawet porozkładane trutki.

Obrzydliwe! Inwazja szczurów w Warszawie. Są wielkie jak koty
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, wolfgang_vogt)

Szczury okupują warszawską dzielnicę Praga-Południe. Jak mówią mieszkańcy, najwięcej pojawiło się ich w okolicach głównego punktu Grochowa — Ronda Wiatraczna. Jak opisuje "Super Expressowi" jeden z mieszkańców apartamentowca przy rondzie, szczury nie boją się ludzi, biegają po chodnikach i zaglądają do kartonów z jedzeniem. Jakby tego było mało, zdaniem mieszkańców niektóre są wielkie jak koty!

Gdy wyglądam z balkonu na dół, to widzę, jak się dosłownie trawnik trzęsie! - opisuje mieszkaniec.

Szczury terroryzują mieszkańców Pragi-Południe

Jak opisuje "Super Express", nie trzeba specjalnie szukać szczurów na Pradze. Wystarczy spędzić kilka minut nawet na głównym rondzie dzielnicy i po chwili usłyszymy ciche piski i zobaczymy wybiegającego gryzonia. W ciągu godziny w jednym miejscu naliczyli pięć takich osobników.

Wcześniej ich tu nie było. Pojawiły się dopiero w tym roku - mówi "Super Expressowi" dozorca pracujący przy ul. Grochowskiej 207.

Trutki nie pomagają

Mieszkańcy żalą się, że szczury sprawiają im coraz więcej kłopotów. Zdaniem lokalsów, jest to wina zalegających w koszach śmieci oraz resztek zostawianych przez handlujących żywnością.

Głodne szczury pojawiają się wszędzie — wchodzą nawet do pobliskiej galerii handlowej, szukając jedzenia. Mimo że wszędzie porozkładane są specjalne trutki, gryzonie pojawiają się w nowych miejscach.

Zobacz także: Za oknem niska temperatura. O tym musisz pamiętać, by zaoszczędzić na ogrzewaniu
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić