Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Odmrażanie gospodarki. Pora na zakłady fryzjerskie. Wiemy, kiedy zostaną otwarte

17

Fryzjerzy i ich klienci czekają na otwarcie salonów fryzjerskich. Ma to nastąpić w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Ile dni jeszcze trzeba poczekać?

Kiedy będzie można pójść do fryzjera? Jest termin
Kiedy będzie można pójść do fryzjera? Jest termin (Pixabay)

Koronawirus w Polsce. Wkrótce otwarcie salonów fryzjerskich

Po tygodniach zamknięcia - w związku z pandemią koronawirusa - zakładów fryzjerskich niebawem wrócą one do pracy. Otwarcie salonów fryzjerskich będzie możliwe w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, który rozpocznie się za tydzień, w poniedziałek 18 maja.

Trzeci etap odmrażania gospodarki. Salony fryzjerskie znów będą otwarte

Według harmonogramu przygotowanego przez rząd, salony fryzjerskie mają zostać ponownie otwarte w trzecim etapie odmrażania gospodarki. A ten, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, ma nastąpić dwa tygodnie po drugim etapie, czyli 18 maja.

Na otwarcie salonów fryzjerskich czekamy już od dawna. Zbliżający się dużymi krokami termin z pewnością ucieszy wszystkich, którzy podcinają, farbują i kręcą teraz włosy - z mniejszym lub większym sukcesem - w zaciszu własnego domu. Na pewno cieszy też samych fryzjerów, którzy na kilka tygodni stracili źródło dochodu. Dotyczy to kilkudziesięciu tysięcy osób. W Polsce jest ponad 87,5 tysiąca przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w zakresie "fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne".

W tym momencie opracowywane są wytyczne dla salonów fryzjerskich. Po wznowieniu działalności fryzjerzy będą musieli dostosować się do zaleceń ministra zdrowa i GIS, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić