Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Piła. Zatrzymano nieodpowiedzialnego 50-latka. Grozi mu 700 tys. zł kary

65

Od kilku miesięcy 50-letni mieszkaniec Wielkopolski gromadził na swoim terenie niebezpieczne odpady. Przywoził na działkę pojemniki i beczki z różnymi groźnymi chemikaliami. Mógł w ten sposób doprowadzić do skażenia środowiska, ale stworzył także realne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

Beczki z chemikaliami. Zdjęcie ilustracyjne
Beczki z chemikaliami. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Zatrzymano mężczyznę, który gromadził na działce beczki z niebezpiecznymi chemikaliami

Do zatrzymania nieodpowiedzialnego mężczyzny, który przechowywał na działce groźne substancje, doprowadziły wspólne działania Prokuratury Rejonowej w Chodzieży i policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile. Usłyszał już zarzut składowania odpadów niebezpiecznych. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Proceder trwał kilka miesięcy

"Składowane odpady mogły stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka oraz środowiska. W związku z tym mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut składowania wbrew przepisom ustawy niebezpiecznych substancji i odpadów” – informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP Piła.

Mężczyzna może zapłacić 700 tys. zł kary. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Pile, 50-latek może zapłacić nawet 100 tys. złotych nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz bardzo wysoką karę grzywny w wysokości 600 tys. zł. Zastępca Prokuratora Rejonowego w Chodzieży nakazał zabezpieczyć mienie mężczyzny w kwocie 700 tys. złotych.

Za stworzenie realnego zagrożenia dla ludzi i środowiska mężczyzna może też na 5 lat trafić do więzienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić