o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Piotr Kraśko bezlitosny dla rzecznika policji. Mariusz Ciarka przyszedł do TVN

125
Podziel się

Rzecznik Komendanta Głównego Policji był gościem Piotra Kraśki w programie "Fakty po Faktach". Mariusz Ciarka próbował wyjaśnić m.in. dlaczego doszło do zatrzymania fotoreporterki podczas Strajku Kobiet. Dziennikarz był bezlitosny.

Piotr Kraśko bezlitosny dla rzecznika policji. Mariusz Ciarka przyszedł do TVN
Piotr Kraśko rozmawiał z rzecznikiem policji w programie "Fakty po Faktach".
bDZNCxcR

W poniedziałkowym programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 Piotr Kraśko rozmawiał z Rzecznikiem Komendanta Głównego Policji insp. Mariuszem Ciarką. Dziennikarz zadał mundurowemu kilka niewygodnych pytań. Odpowiedzi rzecznika zwykle były zdawkowe i wymijające.

Dziennikarz TVN poruszył temat pałowania protestujących podczas strajków, które odbyły się w zeszłą środę. Piotr Kraśko pytał wprost "jak odróżnić chuligana z pałką teleskopową od nieumundurowanego funkcjonariusza z pałką teleskopową?".

bDZNCxcT
Nie chce zdradzać naszej kuchni policyjnej - odpowiedział wymijająco rzecznik po czym dodał, że bezpieczeństwo policjantów jest najważniejsze.

Jedno z pytań dotyczyło zatrzymania fotoreporterki Agaty Grzybowskiej. Przedstawicielka mediów mimo pokazania funkcjonariuszom swojej legitymacji prasowej została zabrana do furgonetki.

bDZNCxcZ

W momencie zatrzymania policjanci nie wiedzieli, że to jest fotoreporterka. Mimo to, że później zaczęła okazywać legitymację, to pamiętajmy, że mieliśmy już choćby 11 listopada przykład, aby wiedzieć, w którym momencie opuścić miejsce - mówię tu o fotoreporterach, aby nie wdawać się w bezpośrednie działania policyjne - mówił insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Piotr Kraśko podkreślił, że policjanci mogli wyjaśnić sprawę przed zabraniem fotoreporterki do radiowozu. "Legitymacja prasowa czy jakikolwiek inny dokument nie zwalnia nas z odpowiedzialności za podejrzenie popełnienia przestępstwa" - mówił Ciarka. Inspektor powiedział, by "cierpliwie poczekać na wyjaśnienie sprawy".

Na słowa przedstawiciela policji, który mówił że udział nieumundurowanych policjantów w ulicznych manifestacjach "nie jest czymś nadzwyczajnym", Piotr Kraśko ostro odpowiedział.

bDZNCxda
Widok funkcjonariusza nieumundurowanego pryskającego gazem w oczy posłanki, która pokazuje legitymację poselską, jest czymś nadzwyczajnym i byłby na całym świecie. Jeżeli pan mówi o powstrzymywaniu emocji w ocenie policji, to chyba obywatele mają prawo tego oczekiwać od funkcjonariusza na ulicy? - powiedział dziennikarz.

Rzecznik zapewniał, że wszelkie sporne kwestie użycia siły lub zatrzymań policji znajdą wkrótce swoje wyjaśnienie. Piotr Kraśko wymownie uśmiechnął się na koniec i podsumował tłumaczenia policjanta.

Obawiam się panie inspektorze, że to nie pierwsza moja rozmowa w ostatnim czasie, gdy słyszę, że coś kiedyś się wyjaśni - powiedział na koniec rozmowy Kraśko
Zobacz także: Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZNCxdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
xawa
3 miesiące temu
Niestety bredzi, broni bezprawia
Ewa
5 miesięcy temu
Kraśko nie chce sie ciebie słuchać ...
Ewa
5 miesięcy temu
Komunisci sie wypowiadają .
bDZNCxdv
polka
5 miesięcy temu
wszystko ma wypisane na twarzy panie krasko w oczach wsystko widac
nic
6 miesięcy temu
jak biedni policjanci są nieustannie atakowani przez społeczeństwo to coś jest na rzeczy, albo społeczeństwo ma dość takiej ochrony, albo policja jest tylko do ochrony rządzących, panowie policjanci zastanówcie się kto wam płaci?
wawryk
6 miesięcy temu
Ma wiele powodów do wstydu . Ciarka jest między młotem a kowadłem , z resztą ci szeregowi policjanci w większości też są w takim położeniu . To ich dowódcy wydający takie rozkazy są winni , łącznie z Ciarką, a najbardziej Kaczyński, bo to on wyprowadził tłumy na ulicę , to on kazał kucharce czytać i to on kazał pałować , może nie bezpośrednio , ale pośrednio .
Precz z PiS
6 miesięcy temu
I elegancko klamstwo klamstwem
xxx
6 miesięcy temu
Mnie tego Ciarki jest po prostu żal, że musi tłumaczyć głupie zachowania policji. Facet na pewno myśli inaczej ale, że jest rzecznikiem policji to musi pleść na wizji jakieś androny i głupoty. Wszyscy widzą jak się policjanci zachowują. Jeszcze funkcjonuje stara szkoła zaczerpnięta z milicji, że skoro jakiś funkcjonariusz coś zrobił i może mieć kłopoty to policja od razu składa durne zawiadomienie, że pobito go czy naruszono jego cielesność. Ten Ciarka po prostu powinien się wymiksować z tego rzecznika zamiast zbierać razy za nie swoje winy.
Obserwator
6 miesięcy temu
Czy Kraśko jest takim mega zwycięzcą tej potyczki. Szczerze wątpię.Spodziewałem się po tym dziennikarzu czegoś więcej,a w szczególności uczciwej rozmowy i pozwolenia rzecznikowi Ciarce wypowiedzenia się, a nie ciągłego przerywania wypowiedzi 8 barku możliwości udzielenia pełnej odpowiedzi. Zenujące Panie Kraśko, alo co Pan może wiedzieć o pracy Policjanta i o tym co się dzieje z ludźmi podczas takich manifestacji. Fajnie jest oceniać zdarzenie będąc z daleka od niego na chłodno po fakcie, nie będąc na miejscu. Proponuję wyjść z ciepłego domku i stanąć za tyralierą policyjną podczas jakiegokolwiek zgromadzenia gdzie występuje agresja społeczeństwa i wtedy, chętnie bym z Panem podyskutował o pracy Policji, a szczególnie funkcjonariuszy, którzy są też zwykłymi ludźmi i wykonują swoją robotę najlepiej jak potrafią i nie zawsze są w stanie powstrzymać się od wyrazenia negatywnych emocji. Już w tym kraju nie ma żadnej obiektywnej struktury medialnej przekazującej rzetelny przekaz TVP dno, a TVN robi wszystko żeby im dorównać.
Tadek
6 miesięcy temu
Brawo Panie Kraśko, więcej takich dziennikarzy i dowiemy się o rozmowie telefonicznej JK z LK i wtedy będzie wszystko jasne. Mam nadzieję, że tego dożyję. Pozdrawiam i życzę zdrówka i więcej mocnych wywiadów z osobami które robią Narodowi Kuku. SZACUN
Jjj
6 miesięcy temu
Brawo Panie Kraśko. Takich powinniśmy mieć dziennikarzy. Pełny profesjinalizm.
Polic
6 miesięcy temu
Kraśko WIN!!! Ciarka i po Ciarce;)
Polak
6 miesięcy temu
Brawo!!! Koniec bredni Ciarki!!!
bDZNCxdn
Kłos
6 miesięcy temu
Wracają te dobre czasy, gdy policjant dostawał trzy dni urlopu, za pobicie Polaka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić