Podkarpacie. Miał płaszcz ze śladami pazurów szatana. Chciał nim leczyć

35

43-letni Andrzej M. postanowił "zabawić się" w doktora. Podawał pacjentom tabletki, prowadził konsultacje, a ponadto był gotowy robić zastrzyki. Chciał leczyć nie tylko ciało, ale i duszę. W jaki sposób?

Podkarpacie. Miał płaszcz ze śladami pazurów szatana. Chciał nim leczyć
Na Podkarpaciu grasował fałszywy lekarz (Pixnio)

W gminie Korczyna na Podkarpaciu pojawił się fałszywy lekarz. On - w przeciwieństwie do wielu prawdziwych medyków - nie oferował teleporad, ale standardowe konsultacje lekarskie.

"Fakt" podaje, że 43-latek tłumaczył, że na co dzień pracuje na Słowacji i jest wojskowym neurochirurgiem. Mężczyzna pojawiał się w różnych domach i inkasował niemałe pieniądze. Podawał pacjentom tabletki, a nawet rozważał robienie zastrzyków.

Podczas jednej z wizyt stwierdził, że potrzebne są niekonwencjonalne środki. "Doktor" zaczął odprawiać egzorcyzmy.

43-latek użył medalika i płaszcza Matki Bożej z Gwadelupy. "Na materiale miały być widoczne zadarcia, które zostawiły pazury demona" - opisuje "Fakt".

Policjanci nie dali się nabrać

W końcu fałszywy doktor wpadł w ręce mundurowych. Początkowo zapierał się, że dyplom zrobił na Ukrainie. Tłumaczył jednocześnie, że nie ma prawa do wykonywania zawodu w Polsce.

Niedługo później na jaw wyszła cała prawda. Okazało się, że ma... wykształcenie średnie i nie jest żadnym doktorem.

Podejrzany przyznał się do winy, tłumacząc, że wprowadzał w błąd pokrzywdzonych, aby wyłudzić pieniądze. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia - przekazała w rozmowie z "Faktem" Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić