Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Polacy wychodzą na ulicę. Chodzi o lex TVN

91
Podziel się:

Przez całą Polskę przetoczy się fala protestów związanych z lex TVN. W kilkudziesięciu miastach odbędą się dziś manifestacje w obronie mediów. Wezmą w nich udział zarówno dziennikarze, jak i społecznicy. Nie zabraknie też liderów partii opozycyjnych.

Polacy wychodzą na ulicę. Chodzi o lex TVN
Dzisiaj przez Polskę przetoczy się fala protestów dotyczącą lex TVN (Unsplash.com, Carlynn Alarid)

Dzisiaj, we wtorek 10 sierpnia, kilkanaście formacji i stowarzyszeń organizuje w całej Polsce wspólny protest pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie". Organizatorami są m.in. Komitet Obrony Demokracji, Towarzystwo Dziennikarskie, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także stowarzyszenia prawnicze.

Sprzeciwiamy się ustawie, która de facto likwiduje wolność słowa i wolne media w Polsce, naruszając art. 54 konstytucji, gwarantujący każdemu wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji - zaznaczył Jakub Karyś, szef Komitetu Obrony Demokracji.

Dodał także, że na naszych oczach dokonuje się próba zamachu na wolne media. Jak podkreślił, nie ma na to obywatelskiej zgody.

Manifestacje rozpoczną się o godzinie 18:00 w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Największa z nich organizowana jest pod Sejmem, gdzie spotkają się również przedstawiciele opozycji. Niemal ośmiuset dziennikarzy poparło apel w obronie stacji TVN. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu:

My, dziennikarze polskich mediów protestujemy przeciwko działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy uderzającym w niezależność stacji TVN. Deklarujemy, że nie pozwolimy na niszczenie wolności mediów w naszym kraju i wzywamy światową opinię publiczną do interwencji.

O co chodzi z lex TVN? PiS przygotowało projekt, w wyniku którego TVN straci koncesję na nadawanie. Jedyną opcją jest sprzedanie stacji przez obecnego właściciela, czyli amerykański koncern Discovery. Oficjele Stanów Zjednoczonych podkreślają, że taka decyzja negatywnie odbije się na relacjach między państwami.

Projekt złożony w Sejmie ma wprowadzać zasadę, że w Polsce mogą nadawać tylko takie media, których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent. Wyjątkiem mają być te ośrodki medialne, których nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zobacz także: Rzeczniczka Porozumienia o podwyżkach dla polityków. Ma pomysł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
nic z tego
rok temu
badają czy temat podłapią jeszcze dajcie słońce Peru na czoło
czyli
rok temu
antypolska manifestacja nic już mnie nie zdziwi w działaniach opozycji
rozbawiony
rok temu
TVN wolne i niezależne media hahahaha hahaha
olsztynianka
rok temu
I tak to nic nie da. Pisowski rząd jest głuchy i ślepy na protesty ludzi.
Yhy
rok temu
Zamykać TVN jak oni nie są w stanie uczciwie zarejestrować działalności to do widzenia tak jakby ktoś firmę na słupa zarejestrował media to tak zwana 4 władza w kraju a właściciele wyraźnie chcą kierować czymś z cienia... I nastëpna sprawa dlaczego czwarta władza ma być w obcych rękach w szanujących sië krajach na to nie pozwalają.
oburzona
rok temu
ci co popieraja likwidacje TVN to ignoranci.zobaczcie co to znaczy
emerytka
rok temu
komuna wraca i to w gorszym wydaniu,polak za marne grosze sprzeda swoj kraj.wstyd
Szujnia
rok temu
Powinni zostać usunięci od wykonywania zawodu. Powinno się piętnować takich ludzi a nie jak to robi WP , TVN , PO i Gazeta Wyborcza stawiać jako przykład to jest nienormalne zachowanie Mam obrzydzenie do takich ludzi.
asa
rok temu
***** TVN !!!
TVP Info
rok temu
Zapraszamy po pałki i tarcze do rozpędzania gorszego sortu! Zakaz demonstracji przeciwko wszystkiemu co PiS! Chodźcie! Zbudujemy nowe lepsze ZOMO! ZOMO+! :D
Nie długo
rok temu
to cos zniknie ,tylko Zalewska bedzie chodziła PO -KOledzie i co łaska na otarcie łez :-)
lexio
rok temu
Nie popieram Tusk Vision Network!
lexus
rok temu
fala protestów? hahahaha pracownicy TVN, ich rodziny, kochankowie, sąsiedzi i klakierzy za 50zł/dzień. może, może bedzie tego ze 300 osób hahahah
asdasdasd
rok temu
odbędą się protesty buhahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahhaha w obronie mediów buhahahahahhahahahahahahahahahahahhhahahahahahahahhhahahahahahahahahha było mówione że zrobimy z wami porządek ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić