Zniknięcie Madeleine McCann. Potężne wsparcie dla policji

84

Detektywi badający zniknięcie Madeleine McCann dostali dodatkowe 350 tys. funtów na kontynuowanie śledztwa. Brytyjska policja zapewnia, że doprowadzi tę sprawę do końca. Czy uda się znaleźć ciało nieszczęsnej dziewczynki?

Zniknięcie Madeleine McCann. Potężne wsparcie dla policji
Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 roku (YouTube)

Komisarz Metropolitan Police Service Cressida Dick powiedziała, że ​​poszukiwania Madeleine McCann będą trwały, dopóki "nie pozostanie już nic do zrobienia". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że wniosek o dofinansowanie śledztwa został zatwierdzony.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi dotacji specjalnych, finansowanie operacji Grange jest zatwierdzane corocznie. Rząd wyznaczył sumę do kontynuowania operacji w latach 2021-2022 – potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Brytyjska policja otrzyma 350 tys. funtów na badanie sprawy Madeleine McCann. Po tylu latach poszukiwań niestety nikt już nie spodziewa się znaleźć dziewczynki żywej. Operacja Grange rozpoczęła się w 2011 roku i ma na celu ustalenie, co stało się z dzieckiem. Śledztwo kosztowało już brytyjskich podatników 12,5 mln funtów.

Brytyjska policja współpracuje niemiecką, zbierając dowody przeciwko Christianowi Brucknerowi. 44-letni Niemiec był już skazany za pedofilię, teraz odsiaduje wyrok za zgwałcenie 72-letniej Amerykanki. Od czerwca 2020 roku jest on głównym podejrzanym ws. porwania Madeleine McCann.

Bruckner w 2007 roku mieszkał w Portugalii niedaleko hotelu, w którym przebywała rodzina McCannów. W 2017 miał chwalić się koledze, że wie, co stało się z zaginioną Madeleine. W czerwcu br. podejrzany napisał list do mediów, oskarżając niemiecką prokuraturę o rozkręcenie przeciwko niemu kampanii oszczerstw przed wszczęciem prawdziwego postępowania.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić