Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Policjanci zdębieli. Takiego przestępstwa nie widzieli

85
Podziel się

Dwóch mieszkańców gminy Nidzica zostało zatrzymanych przez policję w sprawie kradzieży mięsa w ubojni, w której pracowali. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku przez swojego pracodawcę. Straty oszacowano na ponad 38 tys. zł.

Policjanci zdębieli. Takiego przestępstwa nie widzieli
Dwóch mieszkańców gminy Nidzica zostało zatrzymanych przez policję w sprawie kradzieży mięsa w ubojni, w której pracowali. (Policja)
bEUtBmOJ

W połowie listopada dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mięsa w podnidzickiej ubojni. Z ustaleń policjantów wynikało, że dwóch mężczyzn w wieku 46 i 55 lat zostało złapanych przez swojego pracodawcę na kradzieży.

Zajrzał do bagażnika, a tam 130 kg mięsa

W bagażniku samochodu osobowego marki VW, należącego do 46-latka, właściciel firmy ujawnił około 130 kg wieprzowiny. Jakby tego było mało, to badanie stanu trzeźwości jednego z ujętych pracowników wykazało, że do pracy stawił się mając ponad 2 promile alkoholu. Nieuczciwi pracownicy prosto z zakładu pracy trafili do policyjnej celi.

bEUtBmOL

W toku dalszych czynności, ustalone zostało, że 46-latek regularnie przez ostatnie 2 lata okradał nidzickiego przedsiębiorcę. W ostatnich miesiącach do przestępczego procederu postanowił dołączyć jego 55-letni kolega. W sumie, od początku tej "działalności" z ubojni mogło zostać skradzione blisko 2,5 tys. kg mięsa wieprzowego. Podejrzani swoim działaniem narazili pracodawcę na straty w kwocie ponad 38 tys. zł.

46-latek usłyszał łącznie 49 zarzutów kradzieży. Drugi z podejrzanych, 55-letni mieszkaniec gminy Nidzica usłyszał 4 zarzuty kradzieży, których miał dokonać wspólnie i w porozumieniu w 46-latkiem i przyznał się do ich popełnienia. Niebawem o losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

bEUtBmOR

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, 55-latek nie uniknie odpowiedzialności, za podejmowanie czynności zawodowych w miejscu pracy będąc pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: 600 zł dla zaszczepionych? "Ten pomysł bardzo spodobał się PiS"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUtBmPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
88888 888
2 tyg. temu
Stare przysłowie mówi, chcesz działać przeciw kradzieży, nie kupuj kradzionego, w ten sposób tylko można działać przeciw takim praktykom. No ale większość się skusi na różności o połowę tańsze. Zresztą przykład idzie z góry.
Kazik
2 tyg. temu
Ludzie uważajcie na reklamy wyprzedaży promocjach tam jest dopiero Kant obniżki na 100 % podwyżki o 30% a sprzęt AGD elektronika patrzcie na rok produkcji to stare zlezale zlomy
edo11220
2 tyg. temu
No naprawdę Oni zdębieli, zapewne dopiero co się przyjęli do policji
bEUtBmPn
Koleś
2 tyg. temu
Tam chyba większość kradła skoro oni to robili...🤔
Dsscfdxdd
2 tyg. temu
Ja myślę że nie tylko oni kradli. Większość pracowników brała sobie mięsko do domu albo na sprzedaż. Znam takich, oczywiście nie z tej firmy.
Naoglądali
2 tyg. temu
Się rządzących i myśleli że im się to po prostu należy
Pijus
2 tyg. temu
No jak Oni śmieli okraść Jaśniepana Kapitalistę , toć to zbrodnia , jak nic będą łamani kołem .
dee
2 tyg. temu
"Nieuczciwi pracownicy prosto z zakładu pracy trafili do policyjnej celi." hahahaha a tuskowi darowali...
Logo
2 tyg. temu
To właściciel firmky powinien odpowiadać za dopuszczenie do pracy pijanych pracowników.
leśny
2 tyg. temu
W każdej rzeżni kradną, zwłaszcza kierowcy...........
z dawnych Lat...
2 tyg. temu
Pamiętam tak było w Zakładach Mięsnych w Kielcach przy ul. Zagnańskiej , mogły by wrócić stare dobre czasy .
zbieg zZoppot
2 tyg. temu
Teraz będzie AA i wielka abstynencja !
MASAKRA
2 tyg. temu
Budowanie statystyki policyjnej tyloma zarzutami ! Koledzy policjanci a znacie czyn ciągły ? Jak nie to pora poczytać prawo, to podstawowe zawarfte w art.12 KK !!!
bEUtBmPf
LEW
2 tyg. temu
A sasina kiedy zwiną-- SUWEREN ZDĘBIAŁ już dawno !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić