Policjanci zdębieli. Takiego przestępstwa nie widzieli

133

Dwóch mieszkańców gminy Nidzica zostało zatrzymanych przez policję w sprawie kradzieży mięsa w ubojni, w której pracowali. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku przez swojego pracodawcę. Straty oszacowano na ponad 38 tys. zł.

Policjanci zdębieli. Takiego przestępstwa nie widzieli
Dwóch mieszkańców gminy Nidzica zostało zatrzymanych przez policję w sprawie kradzieży mięsa w ubojni, w której pracowali. (Policja)

W połowie listopada dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mięsa w podnidzickiej ubojni. Z ustaleń policjantów wynikało, że dwóch mężczyzn w wieku 46 i 55 lat zostało złapanych przez swojego pracodawcę na kradzieży.

Zajrzał do bagażnika, a tam 130 kg mięsa

W bagażniku samochodu osobowego marki VW, należącego do 46-latka, właściciel firmy ujawnił około 130 kg wieprzowiny. Jakby tego było mało, to badanie stanu trzeźwości jednego z ujętych pracowników wykazało, że do pracy stawił się mając ponad 2 promile alkoholu. Nieuczciwi pracownicy prosto z zakładu pracy trafili do policyjnej celi.

W toku dalszych czynności, ustalone zostało, że 46-latek regularnie przez ostatnie 2 lata okradał nidzickiego przedsiębiorcę. W ostatnich miesiącach do przestępczego procederu postanowił dołączyć jego 55-letni kolega. W sumie, od początku tej "działalności" z ubojni mogło zostać skradzione blisko 2,5 tys. kg mięsa wieprzowego. Podejrzani swoim działaniem narazili pracodawcę na straty w kwocie ponad 38 tys. zł.

46-latek usłyszał łącznie 49 zarzutów kradzieży. Drugi z podejrzanych, 55-letni mieszkaniec gminy Nidzica usłyszał 4 zarzuty kradzieży, których miał dokonać wspólnie i w porozumieniu w 46-latkiem i przyznał się do ich popełnienia. Niebawem o losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, 55-latek nie uniknie odpowiedzialności, za podejmowanie czynności zawodowych w miejscu pracy będąc pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: 600 zł dla zaszczepionych? "Ten pomysł bardzo spodobał się PiS"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić