Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Prawda o pracownikach WHO wychodzi na jaw. Włos jeży się na głowie

126
Podziel się:

Ponad 50 kobiet w Demokratycznej Republice Konga twierdzi, że pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) walczący z epidemią wirusa Ebola wykorzystywali je seksualnie. Mężczyźni mieli proponować albo zmuszać je do stosunków seksualnych w zamian za pracę.

Prawda o pracownikach WHO wychodzi na jaw. Włos jeży się na głowie
(Pixabay)

WHO zobowiązała się do zbadania zarzutów, po tym jak ponad 50 kobiet oskarżyło pracowników Światowej Organizacji Zdrowia i innych organizacji pozarządowych o wykorzystywanie seksualne podczas walki z wirusem Ebola w Demokratycznej Republice Konga. Zarzuty dotyczą okresu od 2018 do marca tego roku.

Agencja informacyjna New Humanitarian i Fundacja Thomson Reuters przeprowadziły trwające prawie rok dochodzenie. W wywiadach 51 kobiet opowiadało o wielu przypadkach nadużyć, głównie ze strony mężczyzn, którzy twierdzili, że są pracownikami organizacji międzynarodowych.

Co najmniej 30 kobiet wytoczyło zarzuty przeciwko pracownikom WHO. Osiem kolejnych zarzutów dotyczyło mężczyzn, o których mówi się, że pochodzą z ministerstwa zdrowia DR Konga. W raporcie wymieniono również dwie inne agencje ONZ i cztery międzynarodowe organizacje charytatywne.

Miały to robić w zamian za pracę

Pokrzywdzone twierdzą, że mężczyźni, w tym lekarze proponowali im albo zmuszali je do seksu w zamian za pracę. Gdy te odmawiały, natychmiast rozwiązywano z nimi umowy. Jedna określiła to jako „paszport do zatrudnienia”.

Część oskarżonych pochodzi z Belgii, Burkina Faso, Kanady, Francji, Gwinei-Konakry i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Działania rzekomo popełnione przez osoby identyfikujące się jako pracownicy WHO są niedopuszczalne i będą szczegółowo zbadane. Każda osoba zidentyfikowana jako zaangażowana zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i poniesie poważne konsekwencje, w tym natychmiastowe zwolnienie - podaje w oświadczeniu WHO.

Jak podają agencje, dwie kobiety miały zajść w ciążę w wyniku nadużycia. 25-letnia sprzątaczka powiedziała, że ​​została zaproszona do domu lekarza WHO.

Zamknął drzwi i powiedział mi: jest warunek. Musimy teraz uprawiać seks. Zaczął zdejmować ze mnie ubranie. Cofnęłam się, ale on nie przestawał i dalej ściągał moje ubranie. Zacząłem płakać i powiedziałam mu, żeby przestał. Nie przestawał. Otworzyłam więc drzwi i wybiegłam na zewnątrz - mówi pokrzywdzona.

W innym przypadku 32-letnia kobieta powiedziała agencjom prasowym, że została zaproszona do hotelu na poradę. W holu zaproponowano jej napój bezalkoholowy. Po czym ​​obudziła się kilka godzin później, naga i sama w pokoju hotelowym, podejrzewając, że została zgwałcona.

Zobacz także: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
boob
2 lata temu
WHO to jakaś lewa organizacja /prywatna / usa juz się wycofała...
jacekkk
2 lata temu
Zdrowia ludzkości "chroni " organizacja, walcząca o aborcję i eutanazję. Sieją śmierć a niektórzy wierzą, że bronią życia !!!
Wujek
2 lata temu
WHO samo zło!
Diabeł
2 lata temu
Ale to podejrzane to WHO
anna
2 lata temu
tak wygląda nowoczesna wojna zakazy nakazy i strach to jest właśnie covid
Michon
2 lata temu
WHO za to, że w grudniu zeszłego roku nie zalecili blokady połączeń lotniczych z Chinami powinno się rozpędzić kijami.
true
2 lata temu
zamknąć tą propagandowa instytucję !!!
...
2 lata temu
Dobre WHO samo zbada swoja przestępczość i pewnie sami sobie wyznaczą karę?
Abc
2 lata temu
Te wszystkie trzyliterówki (WHO, NWO, itp)powinny być rozpędzone saletrą bejrucką
NZO
2 lata temu
WHO TO ZYDOWSKA MAFIA.
Góral Anonim
2 lata temu
Ci belgowie i francuzi tylko uczyli tolerancji i praworządności... Te panie poprostu nie zrozumiały zaleceń szanownej komisji i trybunału tfue....
gda
2 lata temu
jaka belgia,francjajuz nie ma belgi francji.taki fakt
Wawiak
2 lata temu
Tak się rządzi WHO pod kierownictwem etiopskiego komunisty...
pod sąd
2 lata temu
Czubek góry lodowej - zasłona dymna mająca na celu skierować uwagę na mniej ważne grzechy organizacji. Nie nabierajmy się na na takie działania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić