Produkty na kryzys. Można przechowywać je przez lata

13

Brak podstawowych produktów w sklepach, podwyżki cen żywności i energii, a do tego blackout? Eksperci twierdzą, że tej zimy może wydarzyć się wiele awaryjnych sytuacji. Dobrze być przygotowanym na kryzys, podobnie, jak robią to Niemcy. Zachodni sąsiedzi podają produkty, które warto trzymać w domowej spiżarni w razie kryzysowej sytuacji. Można przechowywać je przez lata.

Produkty na kryzys. Można przechowywać je przez lata
Produkty na kryzys. Można przechowywać je przez lata (Pixabay)

Zbliża się zima, a wraz z nią mogą grozić nam przerwy w dostawach prądu? Nigdy nic nie wiadomo, dlatego warto przygotować się na ciężkie czasy, tworząc niewielkie zapasy żywności. Wiele spekuluje się na temat możliwych kryzysów w całej Europie. Niemieckie władze doradzają obywatelom, by przygotowali się na te wyjątkowe sytuacje.

Oprócz szerokiej listy żywności, warto przygotować specjalne produkty na kryzysową sytuację. Warto mieć je w swojej spiżarni. Są bardzo podstawowe, a co najważniejsze, mogą leżeć przez lata. Co znalazło się na liście produktów na kryzys?

Przede wszystkim miód. Jak wiadomo to zdrowe i pyszne słodzidło słynie z długiego okresu przydatności. Przechowywany w szczelnym zamknięciu przetrwa całe lata w kuchennych szafkach. Oprócz tego ma potrzebne kalorie i jest bardzo zdrowy.

Kolejnym produktem, który można trzymać przez lata, jest ryż. Niemiecki portal Reishunger podaje, że zasada "okresu przydatności do spożycia do dwóch lat" jest nieważna, cytuje Polski Obserwator. Wszystko z powodu ustaleń inicjatywy "Za dobre do kosza". Ryż, wraz z makaronem i solą, mimo określonej na opakowaniach daty przydatności do spożycia możemy z powodzeniem przechowywać dużo dłużej.

Trzecim produktem, który przez długi czas jest w stanie zachować przydatność do spożycia, są nasiona roślin strączkowych. Warto kupić fasole, soczewicę czy groch. Należy przechowywać je w suchym miejscu, świetnie sprawdzi się szczelny słoik. Dzięki temu wytrzymają naprawdę długo. Przed podaniem nasiona roślin strączkowych należy oczywiście ugotować, by nie zaszkodzić zdrowiu.

Zobacz także: Czy Polsce wystarczy gazu? "Czas się niesłychanie szybko kurczy"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić