Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Propaganda rosyjska grozi USA. Mają specjalny plan

Rosyjska propagandzistka Olga Skabiejewa grozi, że rosyjskie rakiety zostaną umieszczone na Kubie i w Meksyku. Według niej, Rosja będzie "wspierać wszystkich antyamerykańskich pełnomocników na całym świecie".

Propaganda rosyjska grozi USA. Mają specjalny plan
Propaganda rosyjska grozi USA. Mają specjalny plan (X)

Wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Olga Skabiejewa zwana "żelazną lalką Putina", należy do czołowych propagandzistów w Rosji. Wraz z mężem, Jewgienijem Popowem prowadzi talk-show polityczny. Za popieranie wojny w Ukrainie i nawoływanie do niej została obłożona sankcjami.

Skabiejewa notorycznie atakuje państwa NATO. Tym razem "dostało" się Stanom Zjednoczonym, które od początku wojny wspierają Ukrainę.

Europejczycy boją się wojny, ale oni o niczym nie decydują. Musimy postawić na zagrożenie strategiczne Stanów Zjednoczonych, bo inni tak naprawdę nikogo nie obchodzą. Nasze rakiety zostaną umieszczone na Kubie i Meksyku - podkreśla Rosjanka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zatrzymanie żołnierzy. Wiceszef MON: to bardzo poważna sprawa

Według Skabiejewej, jest to jedyny obecnie sposób, jeśli Rosjanie nie chcą dążyć do wojny nuklearnej. - Wszystkie inne metody nie działają - tłumaczy.

Kim jest Olga Skabiejewa?

Pracownica stacji Rossija 1 to jedna z najwierniejszych propagandzistek Kremla. Za stawiane przez nią tezy, została wciągnięta na listę sankcji krajów Unii Europejskiej.

39-letnia prezenterka prowadzi program "60 minut", który słynie z proputinowskich, antyukraińskich tez. Według ekspertów odgrywa ona znaczną rolę w machinie rosyjskiej propagandy, a jej programy cieszą się zaufaniem opinii publicznej w Rosji.

Majątek Skabiejewej w 2021 r. został oszacowany na 5 mln dol.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić