Przeżył katastrofę lotniczą. Złapał ojca za rękę i obudził się ze śpiączki

25

Nicholas Tadros to 10-latek, który przeżył katastrofę powietrzną 2 stycznia w Australii, gdzie zderzyły się dwa śmigłowce z floty Sea World Helicopters. Chłopiec powoli wraca do zdrowia. Wybudził się ze śpiączki, łapiąc ojca za rękę po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie. Media piszą o cudzie.

Przeżył katastrofę lotniczą. Złapał ojca za rękę i obudził się ze śpiączki
Przeżył katastrofę lotniczą. Złapał ojca za rękę i obudził się ze śpiączki (Twitter, @DTNNEWUpdates)

Wskutek katastrofy lotniczej zginęły 4 osoby. Zdarzenie miało miejsce w rejonie Gold Coast w stanie Queensland we wschodniej Australii. Zderzyły się tam dwa śmigłowce Eurocopter EC 130B4 z floty Sea World Helicopters. Na pokładzie jednego z nich był także 10-letni Nicholas Tadros, którego życie udało się uratować.

Nicholas jest najmłodszą ofiarą tej katastrofy helikoptera. Jak pisze "Daily Mail", chłopiec "cudem obudził się ze śpiączki i złapał tatę za rękę". 10-latek miał wiele szczęścia. Czterech osób nie udało się uratować. Zginęła jego matka - 36-letnia Vanessa, brytyjscy nowożeńcy - Ron i Diana Hughes (65 i 57 lat) oraz pilot Ash Jenkinson (40 lat).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia

Przeżył katastrofę lotniczą. Złapał ojca za rękę i obudził się ze śpiączki

W zeszły wtorek chłopiec przeszedł sześciogodzinną operację, aby naprawić złamane kości nóg i lewej ręki. Przebywa w szpitalu Queensland w Brisbane. Do niedawna chłopiec był podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Jego ojciec Simon Tadros zdradził w mediach społecznościowych, że jego syn został już od niej odłączony, bo zaczął radzić sobie samodzielnie.

Nicky od kilku dni nie korzysta z aparatury podtrzymującej życie, a jego organizm reaguje bardzo dobrze, wciąż jest jednak podłączony do respiratora, który wspomaga jego oddychanie - pisze ojciec.

Mężczyzna wyznał, że 10-latek obudził się i chwycił go za rękę. Był w stanie odpowiedzieć nawet na kilka pytań, kiwając lub potrząsając głową. Niestety, jego stan psychiczny wymaga podawania środków uspokajających. Jest zaniepokojony, a poziom bólu zmusił lekarzy do ponownego uśpienia chłopca.

Proszę, módlcie się nadal za Nicholasa, ma przed sobą długą i trudną drogę - prosi ojciec.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Katastrofa lotnicza śmigłowców Sea World w Australii

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy i spodziewa się zakończenia dochodzenia między lipcem a wrześniem 2024 r. Nagranie wideo z jednego ze śmigłowców pokazuje pasażera, który przed zderzeniem próbuje ostrzec pilota o zbliżającym się innym helikopterze. Niestety doszło do katastrofalnego zderzenia.

Do tragedii doszło około godziny 14:00 czasu lokalnego (czas polski to 5:00). Jeden ze śmigłowców lądował, a drugi startował w okolicach parku rozrywki Sea World. W chwili wypadku na pokładzie obydwu maszyn było 13 osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić