Przyszedł na komisariat z walizką. Oto powód

50

Gdańscy policjanci musieli się zdziwić, gdy w piątkowy poranek na komisariacie pojawił się mężczyzna z walizką w ręku i niecodziennymi słowami na ustach. 38-latek wyznał, iż jest poszukiwany listem gończym i chce dobrowolnie oddać się w ręce policji.

Przyszedł na komisariat z walizką. Oto powód
Mężczyzna przyszedł na komisariat z walizką (KMP w Gdańsku)

Nietypowa sytuacja miała miejsce w piątek 20 stycznia, krótko przed godziną 11:00. Na komisariat w Gdańsku Śródmieściu przyszedł pewien mężczyzna. Już na początku uwagę funkcjonariuszy przykuła walizka, którą trzymał w ręku. Gdy mundurowi usłyszeli, co jegomość ma do powiedzenia, zrobili jeszcze większe oczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Posypały się mandaty. Niewiarygodne, co nagrał dron w Bydgoszczy

38-latek powiedział, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i chce oddać się w ręce policji. Funkcjonariusze sprawdzili jego wersję wydarzeń w policyjnej bazie danych i okazało się, że nie kłamał.

Mieszkaniec Gdańska rzeczywiście miał na koncie poważne zatargi z prawem. Jak ustalono, 38-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Koszalinie za popełniony wcześniej rozbój. Za to przestępstwo ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności.

38-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że gdy tylko usłyszał, że jest szukany przez funkcjonariuszy, sam postanowił się zgłosić - przekazał w komunikacie oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Trzeba przyznać, że mężczyzna znacznie ułatwił pracę gdańskim funkcjonariuszom. Najwyraźniej wolał uniknąć ciągłego ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości i związanego z tym stresu.

Policjanci zdecydowali się umieścić gdańszczanina w areszcie. Już wkrótce, zgodnie z dyspozycją sądu, zostanie skierowany do więzienia. Tam spędzi najbliższe dwa lata, odbywając zasłużoną karę za popełnione wcześniej czyny.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić