Karolina Woźniak| 

Publikowały nagrania na TikToku. Spędzą 2 lata w więzieniu

66

Sąd w Kairze skazał 5 młodych kobiet na karę 2 lat pozbawienia wolności za udostępnianie "nieprzyzwoitych" nagrań na TikToku. Skazane zostały również ukarane wysoką grzywną.

Publikowały nagrania na TikToku. Spędzą 2 lata w więzieniu
Nagrania kobiet zostały uznane za "haniebne" (Instagram, mawada_eladhm)

Według oświadczenia, które wydał prokurator, kobiety "pogwałciły wartości i zasady egipskiej rodziny". Oskarża się je o podżeganie do rozpusty i promowanie handlu ludźmi. Prawnicy skazanych obiecali złożyć apelację.

Prokuratura upubliczniła imiona i nazwiska jedynie dwóch z pięciu skazanych dziewczyn. 20-letnia studentka Haneen Hossam i 22-letnia Mawada Eladhm zyskały na swoich kontach na TikToku miliony obserwatorów. Umieszczały one nagrania, w których słychać było egipskie klubowe utwory.

Egipt. Kobiety skazane na 2 lata więzienia za publikowanie filmików na TikToku

W swoich 15-sekundowych klipach kobiety, które nosiły makijaż, pozowały na maskach samochodów, tańczyły w kuchni i żartowały w skeczach. Jednak w Egipcie może być to traktowane jako przestępstwo.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Obywatele mogą zostać skazani np. za "nadużywanie mediów społecznościowych", "rozpowszechnianie fałszywych informacji" lub "podżeganie do rozpusty i niemoralności". Obrońcy oskarżonych potwierdzili wydane wyroki. Dodali, że prokuratura uznała nagrania jednej z nich za "haniebne i obraźliwe". Kobiety muszą również zapłacić grzywnę w wysokości 300 tys. funtów egipskich (ponad 71 tys. złotych).

Zobacz także: Zobacz także: Wrzuciła niemowlę do basenu. Internauci są oburzeni
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić