Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Rosyjska propaganda nie ma wstydu. Trudno uwierzyć w te słowa

Podziel się:

Szerokim echem w mediach społecznościowych odbił się materiał propagandowy, który Rosjanie nakręcili w Siewierodoniecku. Pracownik rosyjskiej propagandy porozmawiał przed kamerami z Ukraińcami pobierającymi do butelek wodę.

Rosyjska propaganda nie ma wstydu. Trudno uwierzyć w te słowa
Propagandowy materiał wzbudził zażenowanie widzów (Twitter)

Siewierodonieck jest jednym z miast najbardziej zniszczonych przez Rosjan. W wyniku bombardowań i ataków rakietowych miejska infrastruktura została w dużej części zrównana z ziemią. Niestety panujące tam obecnie warunki nie sprzyjają do mieszkania tam. Wiele domostw zniknęło, a ponadto w wielu miejscach nie ma tam bieżącej wody, prądu i kanalizacji.

Rosjanie chcą za wszelką cenę pokazać, że prowadzone przez ich armię działania są sukcesem. W związku z tym, że sytuacja wygląda zupełnie odwrotne, ich jedynym narzędziem do manipulowania rzeczywistością jest propaganda. Władze przywiązują do niej ogromną wagę. Nic dziwnego więc, że działania te są prowadzone nawet w ukraińskich miastach, w których Władimir Putin dopiero przejął władze. Przykładem może być Mariupol, gdzie rozdawano przechodniom propagandowe gazety.

"Woda to życie"

Kolejnym z obszarów rosyjskiej propagandy jest telewizja. Władze Rosji dbają, aby emitowane tam materiały były zgodne z ich narracją. Dzieje się tak zarówno w przypadku programów publicystycznych nagrywanych w studio, jak i reportażach realizowanych w terenie. Zazwyczaj te drugie mają pokazać obywatelom, że decyzja o zaatakowaniu Ukrainy była słuszna. Doskonale pokazuje to fragment jednego z najnowszych materiałów.

Niedawno w jednym z reportaży rosyjski pracownik propagandy pokazywał, rzekomo jak bardzo Rosjanie dbają o mieszkańców zajętych miast. W tym celu mężczyzna udał się do punktu poboru wody, gdzie porozmawiał z jedną z Ukrainek. Stwierdził, że "woda to życie i na pewno będziecie teraz o tym wiedzieć". Zmieszana kobieta twierdząco odpowiedziała mu, że ten ma rację.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić