Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Oto "Rzeźnik z Buczy". Ujawniają kolejne informacje na jego temat

Podziel się:

Dowódca armii rosyjskiej Azatbek Omurekow został okrzyknięty przez zachodnie media "Rzeźnikiem z Buczy". To on miał wydać rozkazy mordowania setek cywili w ukraińskiej miejscowości. Jak się okazuje, na kilka miesięcy przed dopuszczeniem się okrutnego ludobójstwa Omurekow miał zostać… pobłogosławiony przez Kościół prawosławny.

Oto "Rzeźnik z Buczy". Ujawniają kolejne informacje na jego temat
Nowe fakty na temat "Rzeźnika z Buczy" (Twitter)

Na jaw wychodzą nowe fakty na temat rosyjskiego podpułkownika Azatbeka Omurekowa. Dowódca 64. Oddzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych został okrzyknięty "Rzeźnikiem z Buczy" po tym, jak na jaw wyszła prawda o ludobójstwie w podkijowskiej miejscowości. W miniony weekend, gdy rosyjscy najeźdźcy się stamtąd wycofali, w sieci pojawiły się zdjęcia setek ciał cywili, brutalnie zabitych przez Rosjan.

"Rzeźnik z Buczy" pobłogosławiony przez Kościół

To właśnie jednostka dowodzona przez Omurekowa działała w rejonach, w których doszło do masakry cywilów. Ustalili to wolontariusze z organizacji InformNapalm. To on mógł wydać rozkazy zabicia co najmniej 300 Ukraińców. Internauci ustalili dokładne dane osobowe Rosjanina, a teraz ujawniają kolejne informacje na jego temat.

Jak się okazuje, Omurekow został pobłogosławiony przez prawosławnego księdza w listopadzie ubiegłego roku, zaledwie trzy miesiące przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Przemawiając po nabożeństwie prowadzonym przez biskupa Chabarowska, rosyjski dowódca miał wygłosić słowa pełne hipokryzji.

Historia pokazuje, że większość naszych bitew toczymy duszą. Broń nie jest najważniejsza - miał powiedzieć Omurekow, cytowany przez InformNapalm.

Azatbek Omurekow ma około 40 lat i został odznaczony medalem za wybitną służbę w 2014 roku. Z danych, do których dotarli wolontariusze, wynika, że mieszka on we wsi Knaze-Wolkonskoe w obwodzie chabarowskim.

InformNapalm podejrzewa, że ludzie Omurekowa nie są jedyną rosyjską jednostką wojskową odpowiedzialną za masakrę w Buczy. Za tzw. zaczistkami ma stać także m.in. major Aleksiej Bakumienko, zastępca szefa wydziału operacyjnego 520.

Zobacz także: Dramatyczne wydarzenia w Buczy. Egzekucje cywilów przez Rosjan
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić