Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ścieki znów w Wiśle. "Czajka" ma kolejną awarię. Jest źle

19
Podziel się

Złe wieści dla mieszkańców Warszawy. Kolejna awaria pojawiła się w oczyszczalni "Czajka". Niestety przez problem z rurociągiem ścieki znowu płyną do Wisły.

Ścieki znów w Wiśle. "Czajka" ma kolejną awarię. Jest źle
Awaria w "Czajce" (Twitter, Przemysław Daca)
bEKyXcid

Oczyszczalnia "Czajka" nie oszczędza mieszkańców Warszawy. 22 grudnia zanotowała kolejną awarię. O sytuacji poinformował na Twitterze Przemysław Daca. Prezes Wód Polskich opublikował również zdjęcia, które obrazują skalę problemu.

bEKyXcif

Rozpoznano już przyczynę awarii. Okazało się, że posłuszeństwa odmówił przepełniony podziemny rurociąg. Prezes Wód Polskich nie ukrywał zaniepokojenia tą sytuacją. Zaznaczył, że awaria przy tak małych opadach deszczu zwiastuje czarny scenariusz. Dodał też, że do rzeki zrzucane są tzw. ścieki komunalne, które mieszają się w kanalizacji ogólnospławnej.

Prezes Wód Polskich postanowił dolać jeszcze przysłowiowej oliwy do ognia. Daca zwrócił się MPWiK na Twitterze. Wytknął organowi, że ostrzegał przed takim scenariuszem. Zaznaczył, że w odpowiedzi był tylko zastraszany. Podsumowując, dodał, że zrzut nieczystości jest bezprawny i odbywa się bez pozwolenia.

bEKyXcil
Zobacz także: Prąd zdrożeje. Prezes URE tłumaczy dlaczego i o ile
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyXciG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
ZwyklyPolaak
10 miesięcy temu
Nie jest to przecież wina Prezydenta Trzaskowskiego. Jednak nie da sie ukryć, że przed laty podjęto szereg błędnych decyzji związanych z niewłaściwym materiałem zastosowanych rur, które zostały jeszcze dodatkowo zabetonowane... Kanalizacja ma to do siebie, że ludzie nie zdająsobie do końca sprawy z powagi instalowania takich systemów kanalizacji, kratek ściekowych, etc. Tutaj zdanie ekspertów ma kluczowe znaczenie - profesorowie, inżynierowie - to oni powinni mieć decydujący głos co do użytych materiałów, zaś wymuszane "oszczędności" na produktach, komponentach, rurach tak mogą się niestety skończyć - niebezpieczeństwem ekologicznej katastrofy. Moim zdaniem, należy cofnąć się niestety o kilka kroków wstecz - zdemontować wielkie rury i zainstalowanie tych odpowiednich. Należy też w sprawie doboru systemu kanalizacji, albo odwodnień i kratek ściekowych zawsze poradzić się inżynierów z Politechniki Warszawskiej lub też z dobrych polskich firm z branży sanitarnej jak Kmb Steel Product - oni doradztwo dotyczące systemów odwodnień i kratek ściekowych mają darmowe!
Jola
10 miesięcy temu
To nie jest awaria tylko niewydolność rurociągu... było do przewidzenia niestety. Jeśli potrzebne są dwie rury to jedna nie ma prawa sobie poradzić. I teraz ponad rok tak będą zrzucać te ścieki do Wisły. A gdzie oczyszczalnia na Bielanach? Weźcie się za tą inwestycję. To kluczowa budowa dla Warszawy jest.
emil
10 miesięcy temu
Bo już dawno należało powrócić do starego pomysłu oczyszczalni na Bielanach, aby każda strona stolicy miała taki obiekt. Tu Pietruczuk mógłby zacząć działać, bo to jego terytorium.
bEKyXciH
Ekoprzeko
10 miesięcy temu
Gdzie ekolodzy. Na przekopie jak wycięto kilka drzew to się zjawili i protestowali a zatrute rzeki i ryby to ich brak. Chyba wszyscy eko. są z PO ponieważ smród im nie przeszkadza.
Ast
10 miesięcy temu
Warszawiacy! A może zamiast sylwestra u Kaczyńskiego małe spotkanie z Trzaskowskim nad Wisłą koło Czajki?
Północnicy
10 miesięcy temu
Pijmy z hetmańskiej czarki.
j23w
10 miesięcy temu
Polskie wody to gromada pisowskich urzędasów którzy nic nie robią dla Polskiej gospodarki, a tylko prześladują rolników,przedsiębiorców samorządy i obywateli np biorąc podatek za wybrukowany plac przed domem lub garażem ! DO LIKWIDACJI !!
Dino
10 miesięcy temu
Ktoś na złość Trzaskowskiemu
kolo
10 miesięcy temu
No i takie coś "kciało" reprezentować nasz kraj jak małego podwórka nie potrafi.
Dany
10 miesięcy temu
Czytałem opinię studenta twierdził że cały ten rurociąg został źle zrobiony. Dla PiS to pasuje bo winę zwala na Trzaskiewskiego. On nie może też prawdy powiedzieć bo inwestycja poszła za czasów PO. Więc jest 2 razy za droga i źle zrobiona jak stadion narodowy.
Ot co
10 miesięcy temu
Pan Trzaskowski robi wszystko oprócz rzeczy istotnych.
Czajka
10 miesięcy temu
No a gdzie mają być
Hydrolog
10 miesięcy temu
Dlaczego złe wieści dla mieszkańców Warszawy?.rura jest za Warszawą.zle wieści to dla Płocka,Włocławka,Bydgoszczy itp.ale rząd ma to w odbycie.
bEKyXciz
M.Lempart
10 miesięcy temu
Będziemy walczyć o czystą wodę w Stolicy!!!! W wigilię organizuję demonstracje i serdecznie zapraszam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić