Siostra Kim Dzong Una oskarża Ukrainę. "Spisek kancelarii Zełenskiego"

Siostra Kim Dzong Una oskarża Ukrainę o próby zdobycia broni nuklearnej - donoszą północnokoreańskie media. Kim Jo Dzong twierdzi, że petycja wzywająca Ukrainę do przyjęcia broni nuklearnej od USA jest spiskiem politycznym kancelarii Wołodymyra Zełenskiego.

Siostra Kim Dzong Una oskarża Ukrainę. "Spisek kancelarii Zełenskiego"
Kim Jo Dzong (Getty Images, JORGE SILVA)

Kim Jo Dzong, będąca szefową Departamentu Propagandy i Agitacji Korei Północnej. nie przedstawiła żadnych dowodów na poparcie swojego twierdzenia. Wnioski wydaje się opierać wyłącznie na publicznej petycji, złożonej w czwartek na stronie internetowej prezydenta Ukrainy - wskazuje "Sky News".

Siostra Kim Dzong Una oskarża Ukrainę

Petycja, o której mowa, wzywa do rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej na terytorium Ukrainy. Została opublikowana po ogłoszeniu przez Władimira Putina, że Rosja planuje rozmieścić taktyczną broń nuklearną na sąsiadującej z nią Białorusi.

Dokument zebrał jak na razie jedynie 611 podpisów. Kijowskie władze jak dotąd nie skomentowały petycji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kim Dzong Un wpadnie w gniew. Amerykanie na wyciągniecie ręki

Koreańska Centralna Agencja Prasowa podaje, że siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una wyraziła przekonanie, że Ukraina rzekomo poszukuje broni nuklearnej, a opublikowany dokument może być "polityczną sztuczką" kancelarii Wołodymyra Zełenskiego.

Rosja rozmieści broń jądrową na Białorusi

W sobotę 28 marca Władimir Putin oświadczył, że Rosja zamierza rozmieścić na terytorium Białorusi taktyczną broń jądrową. Jak poinformował rosyjscy prezydent, Białorusi przekazano już m.in. dziesięć samolotów, które mogą przenosić pociski jądrowe.

Do 1 czerwca na Białorusi mają zostać zbudowane magazyny do przechowywania taktycznej broni jądrowej. W swoim sobotnim oświadczeniu Putin argumentował, że umieszczenie taktycznej broni jądrowej na Białorusi nie narusza układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić