Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Skandal w radomskim wojsku. Pracownik nie wytrzymał, porozmawiał z nami

258
Podziel się:

Ustawiony przetarg na remont bocznicy kolejowej i ogromne pieniądze w tle. Według informatora portalu o2.pl latem zeszłego miało dość do potężnego skandalu w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Skandal w radomskim wojsku. Pracownik nie wytrzymał, porozmawiał z nami
W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu miało dojść do ustawienia przetargu na remont bocznicy kolejowej (Pixabay)

Czy żołnierzom może przydać się na poligonie stara bocznica kolejowa? Wygląda na to, że tak. Najlepiej mieli wyjść na niej ci, którzy zajęli się jej remontem. A teraz mogą skończyć z prokuratorskimi zarzutami.

4 maja 2020 roku 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu ogłosiła przetarg na remont części wojskowej bocznicy kolejowej na terenie garnizonu. Sęk w tym, że wynik postępowania miał być znany już od dawna. Z uzyskanych przez portal o2.pl informacji wynika, że doszło do zawarcia porozumienia między garnizonowym kierownikiem działu infrastruktury Krzysztofem S. a przewodniczącym komisji przetargowej.

Jak mówi nasz informator, odpowiednie ustalenia poczyniono najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu 2020 roku. Kontrakt na zamówienie publiczne otrzymała firma zajmująca się robotami budowlanymi z siedzibą w Józefowie (nazwa do wiadomości redakcji). W sprawie istotny jest także fakt, że przetargiem kierował cywilny pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ustawiony przetarg w wojsku. W sprawę zamieszany jest pracownik MON

Jeden z wojskowych nie wytrzymał i zgłosił sprawę. Zajęła się nią Żandarmeria Wojskowa. A ponieważ oskarżenia były poważne, akta trafiły do prokuratury.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz przyznała w rozmowie z o2.pl, że śledztwo wszczęto na podstawie ustaleń Żandarmerii Wojskowej. Postępowanie dotyczy art. 305 par. 1 Kodeksu karnego. Chodzi o wejście w porozumienie z inną osobą w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, działając tym samym na szkodę instytucji organizującej przetarg.

W toku postępowania zabezpieczono materiały mogące mieć znaczenie dla postępowania, w tym całą dokumentację dotyczącą badanego przetargu – przekazała o2.pl prok. Skrzyniarz.

Czy sprawa skończy się prokuratorskimi zarzutami? Na razie nikt jeszcze ich nie usłyszał, a prokuratura prowadzi śledztwo w porozumieniu z Mazowieckiem Oddziałem Żandarmerii Wojskowej. Jeżeli jednak przypuszczenia śledczych się potwierdzą, podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

Obejrzyj także: Wielkie ćwiczenia wojskowe NATO na Ukrainie. Rosja obserwuje USA i ich sojuszników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(258)
na lotnisko
5 miesięcy temu
Ta bocznica kolejowa prowadzi do lotniska w Radomiu. Może być wykorzystana później dla pasażerów. Kiedyś jechałem specjalnym pociągiem ze stacji Radom do Radom-Sadków na Air-Show.
Karlheinz
5 miesięcy temu
No to teraz pisowcy zróbcie temu "radomskiemu wojsku" koncert pt Murem za mundurem ze Skurkiewiczem jako solistą w roli głównej.
Rownouprawnie
5 miesięcy temu
To nie ma juz Batalionow Inzynieryjno Budowlanych?
Emi
5 miesięcy temu
kotos przytulił pewnie fajna kaskę!
tomek
5 miesięcy temu
Panie Ziobro FAKT to dowody, a słowa to nie żaden FAKT. A Wy tak zamykacie i niszczycie ludzi. Wojciech Kornowski szef partii Akcja Zjednoczonych Emerytów i Rolników (AZER)
Ptyś Liczygro...
5 miesięcy temu
Ile odpalił Deluro za Sylwestra ?? I komu ??
antek
5 miesięcy temu
jak się organizuje przetarg w Polsce to się wie kto wygra... i o czym tu dyskutować?
PolskiWał
5 miesięcy temu
Żeby tylko to był jeden przypadek.... codziennie w Polsce ponad połowa przetargów jest rozstrzygana w ten sposób.... a ludzie dalej śpią.... biorą ketchup i słuchają Pinokia, jedzą chleb po 6zł niedługo po 20.... a co.... internet jest, tv i lodówka w kredyt jest ok.... zobaczymy co będzie za 2 lata :D
Kajtek
5 miesięcy temu
Jaki skandal, dzisiaj w MON to zakupy bez przetargu to norma.
Kulka
5 miesięcy temu
Wysłać ich na Ukrainę, niech bronią cwaniacy Ukraińców.
REALISTA
5 miesięcy temu
W KAZDEJ JEDNOSTCE JEST TO SAMO !!!! A WSZYSTKIE SKŁADY TO ....
zby
5 miesięcy temu
ale to dzieje się codziennie.. dobra zmiana wali Polaków na grubą kasę na każdym kroku, a obywatel idzie i kupuje chleb za 8zł, masło za 9zł, gaz, paliwo, śmieci, itd, idzie ,a iść trzeba na ulicę i powstrzymać te złodziejstwo..ile poszło na komisję maciara??? i do prawdy nie doszli.. a dziecim z rakiem nie refundują leków.. co to ma być???
BOSMAN
5 miesięcy temu
3 LATA W SENATORIUM ZA 20 BANIEK TO WUCHODZI ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, TO SĄ ZAROBKI.a MOŻE W ZAWIASACH
człek
5 miesięcy temu
Ale kara, śmiechu warte. Za miliony 3 lata, a za cukierka , albo bułkę z Biedronki 5 lat.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić