Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Śmierć ciężarnej 30-latki w Pszczynie. Kontrola wykazała "szereg nieprawidłowości"

46
Podziel się:

NFZ poinformował o wynikach kontroli w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, w którym zmarła 30-letnia kobieta w ciąży. Potwierdzono liczne nieprawidłowości i nałożono na placówkę karę.

Śmierć ciężarnej 30-latki w Pszczynie. Kontrola wykazała "szereg nieprawidłowości"
Śmierć 30-letniej Izy z Pszczyny wstrząsnęła Polską

Znamy wyniki kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Miała ona związek ze śmiercią 30-letniej Izabeli, która była w 22. tygodniu ciąży.

Śmierć 30-latki z Pszczyny. Wykazano liczne nieprawidłowości

Kontrola wykazała liczne nieprawidłowości. Jej wyniki zostaną przekazane do prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Fundusz nałożył na szpital karę w wysokości blisko 650 tys. zł.

Zaraz po doniesieniach medialnych w sprawie śmierci pacjentki w szpitalu w Pszczynie wszczęliśmy kontrolę doraźną w placówce. Dotyczyła ona realizacji świadczeń medycznych, jakości opieki nad pacjentką, zabezpieczenia odpowiedniej kadry medycznej oraz prowadzenia dokumentacji medycznej. Kontrola stwierdziła liczne nieprawidłowości, dlatego nałożyliśmy na placówkę karę w wysokości prawie 650 tysięcy złotych - powiedział prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.
W szpitalu w Pszczynie doszło do nieodwracalnej w skutkach tragedii. Realizacja świadczeń pozostawiała wiele do życzenia zarówno po względem organizacyjnym, jak i postępowania medycznego - zaznaczył.

Kontrolerzy NFZ na podstawie dokumentacji medycznej odtworzyli chronologię zdarzeń pobytu pacjentki w szpitalu w Pszczynie. Ustalono, że decyzja o rozwiązaniu ciąży została podjęta zbyt późno. Medycy nie zareagowali adekwatnie do objawów klinicznych 30-latki, które wskazywały na rozwijający się wstrząs septyczny. Stwierdzono także m.in. brak stałego monitorowania stanu pacjentki oraz zlecenia koniecznych dodatkowych badań kontrolnych.

Będziemy wnioskować do Szpitala Powiatowego w Pszczynie o przeproszenie rodziny pacjentki i o rozważenie wypłaty zadośćuczynienia z tytułu zawinionego naruszenia praw pacjenta - powiedział rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Zobacz także: Wzruszający hołd na „Marszu dla Izy”. Brzmiało „Sound of silence”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
:-/
rok temu
Odszkodowanie dla rodziny, renta dla dzieci, utrata prawa wykonywania zawodu przez lekarzy prowadzących i ordynatora na dyżurze a dyrektor szpitala dyscyplinarka włącznie pielęgniarkami zajmującymi się nią. To tylko trochę "zrekompensuje" to co zrobili
Jarys
rok temu
Było oczywiste, że winą za obecny stan prawny zostaną obarczeni lekarze. Politycy nigdy nie przyznają się do błędów. Liczne nieprawidłowości szpitala powstały na zasadzie pokaz mi człowieka a cos na niego znajdę. Gdyby przeprowadzona na czas aborcje to prawie na pewno lekarze musieliby udowodnić , że bez zabiegu pacjentka by zmarła. Tylko k...a jak mają to zrobić.
sas
rok temu
lekarze to druga mafia PO sądach
sas
rok temu
lekarze to druga mafia PO sądach
sas
rok temu
lekarze to druga mafia PO sądach
sas
rok temu
lekarze to druga mafia PO sądach
Tymek
rok temu
Lekarz brał przykład od Grodzkiego,jak nie dostał koperty z dużą kasą więc nie chciał jej ratować.Lekarz poszedł w ślad złodzieja Grodzkiego koperciarza.
OiOiOiO
rok temu
Podstawowym pytaniem, jakie nalezy zadac, to dlaczego lekarz nie podjął decyzji o usunięciu płodu, a później szukać dalej. Nawet jeśli lekarz odpowie, że bał się odpowiedzialności karnej, to i tak się tego nigdy nie dowiemy.
gość
rok temu
Zamiast naprawić sytuację w szpitalu, położą go na łopatki, a na końcu okaże się, że winna była salowa.
NFz
rok temu
Szpital był niedofinansowany jak to zwykle bywa w mniejszych miejscowościach. Lekarze pewnie też niższego sortu. Jak możemy poprawić jakoś szpitala ? Bummmm.... kara 650 k :D teraz to na pewno będzie lepiej. Odmalują ściany i zmienią pościel bo na tyle będzie ich stać. Kara to jedno, ale NFZ powinien zająć się rozwojem małych szpitali i przeprowadzać kontrole regularnie. Kurła, Kurła, Kurła
Budowlaniec
rok temu
Zadne zadosuczynienie oraz przeprosiny nie zwroca zycia tej biednej kobiecie!!! Ja w pracy jak cos zawale to dostaje po glowie, nie mowiac o jakims wypadku smiertelnym...to ide siedziec...a tu co to za kpina???
Mar jo
rok temu
Teraz jeszcze szpitalowi, któremu brak kasy zabiorą jeszcze 650 tys. Skąd to wezmą. Z tego co dali. Tak by zrzucić odpowiedzialność z przepisów stworzonych przez bezmózgi
Daniel
rok temu
Pis stanie na głowie zeby udowodnić wine szpitalowi, normalnie by tak wsztstko nie przeswietlali, ale chca odtrabic swoja propagandę na tvp
Młodzieży
rok temu
Dzisiaj zawsze jest winny lekarz. Jak usunie nieodwracalnie uszkodzony płód, to beknie za złamanie świętego prawa ustanowionego przez Trybunał Przyłębskiej. A jak nie usunie, to odpowie za szkody wyrządzone matce.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić