Świadkowie nie mogli uwierzyć. Złodzieje mini to jeszcze dzieci

W Zielonej Górze (woj. lubuskie) doszło do kradzieży samochodu. Nie byłoby w tym nic szczególnie nietypowego, gdyby nie wiek sprawców. Policja ustaliła, że za kradzieżą pojazdu marki Mini stoją dzieci. Małoletni rabusie zostali już zatrzymani.

Dzieci ukradły samochód Dzieci ukradły samochód
Źródło zdjęć: © Facebook, Wikimedia commons

O sprawie pisze lubuski portal informacyjno-kryminalny poscigi.pl. Z redakcją serwisu skontaktowało się kilkoro mieszkańców Zielonej Góry, którzy byli świadkami nietypowej sytuacji.

Dzieci ukradły samochód w Zielonej Górze

Zdarzenie, o którym mowa, miało miejsce w środę 9 sierpnia. Według relacji czytelników regionalnego portalu, dwóch nastolatków włamało się do samochodu marki Mini, zaparkowanego na ul. Wandy w Zielonej Górze, a następnie odjechało.

Świadkowie bezwstydnej kradzieży natychmiast zgłosili sprawę na policję. Nierozsądni nastolatkowie zostali złapani przez funkcjonariuszy w okolicach zielonogórskiego parku Dzika Ochla, co w rozmowie z poscigi.pl potwierdziła oficer prasowa z KMP Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jechał wężykiem. Skrajna nieodpowiedzialność w Świętokrzyskiem

Mundurowi musieli być zaskoczeni młodzieńczym wyglądem rabusiów. Okazało się, że złodzieje mają zaledwie 13 i 16 lat. Młody wiek jednak nie zapewnił chłopakom taryfy ulgowej u interweniujących policjantów.

Nastolatkowie zostali zatrzymani. Jeden trafił do policyjnej izby dziecka - poinformowała w czwartek podinspektor Małgorzata Stanisławska, oficer prasowa policji w Zielonej Górze.

Policjantka doprecyzowała, że do izby dziecka trafił starszy z chłopców. O jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny. Zielonogórska policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności środowego incydentu.

Wybrane dla Ciebie