Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

"Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy". Szpital apeluje

40
Podziel się:

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio z Przemyśla prosi o pomoc. Jak jednak podkreślają władze placówki - nie chodzi o pomoc dla szpitala, ale dla pacjentów, których nikt nie odwiedza. Zapasy, które zebrano w trakcie akcji "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy" w 2020 roku, kończą się. - Najbardziej potrzebna jest woda mineralna - czytamy.

"Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy". Szpital apeluje
Szpital apeluje. Potrzebna pomoc dla pacjentów! (Getty Images)

Szpital im. Św. Ojca Pio z Przemyśla kontynuuje akcję "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy". Dzięki niej od grudnia 2020 roku dla pacjentów, których z różnych przyczyn nikt nie odwiedza, zebrano wiele darów. To m.in. pacjenci, którzy borykają się z problemami finansowymi. Do tej pory zapasy wystarczały, jednak teraz się kończą, a pandemia COVID-19 pogłębia problem.

Prosiliśmy w niej [w akcji "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy" - przyp. red.] o wsparcie dla pacjentów przebywających w szpitalu, których nikt nie odwiedza. Choć zbiórki oficjalnie nie zaprzestaliśmy, to z czasem – co oczywiste – jej efektywność powoli wygasała (choć do tej pory trafiają się dary z przeznaczeniem dla pacjentów). Nie nagłaśnialiśmy jej, ponieważ zapasy były wystarczające i nie było takiej potrzeby. Powoli jednak się one wyczerpują - wyjaśniają władze szpitala na Facebooku.

Pacjenci potrzebują wsparcia. Nikt ich nie odwiedza

Problem jest bardzo smutny i poważny zarazem. Okazuje się bowiem, że w szpitalu od zawsze zdarzają się pacjenci, których nikt nie odwiedza, a więc nikt nie przynosi czy to owoców, czy choćby butelki wody mineralnej. Większość darów, które ludzie przekazali od grudnia 2020 r. podczas akcji szpitalowi, trafiło na oddziały covidowe.

Pomoc skierowaliśmy szczególnie na oddziały covidowe, ale nie tylko – wszak na innych również zdarzają się osoby, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na pomoc ze strony bliskich czy znajomych. Takich pacjentów mieliśmy zawsze, jednak pandemia zwielokrotniła ten problem - czytamy na nowa.wszp.pl.

Jak się dowiadujemy - powody takiego stanu rzeczy są różne. Czasami rodzina po prostu nie pamięta o swoim krewnym. Nie chce się o niego zatroszczyć.

Powody są różne: rodzina przebywa na kwarantannie, mieszka daleko i nie może przyjechać (mamy chorych z całego Podkarpacia), a czasem po prostu nie interesuje się losem krewnego.

Pomóż pacjentom!

Jeśli zdecydujemy się pomóc pacjentom, mamy do wyboru kilka dróg. Możemy podarki zostawić w portierni przy ul. Monte Cassino. Możemy też dokonać przelewu na nr konta Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu: 39 1130 1105 0005 2041 9720 0003. Koniecznie w tytule: "Darowizna na rzecz pacjentów". Istnieje także możliwość wysłania większej paczki, po konsultacji ze szpitalem.

Obecnie potrzebne są:

  • chusteczki nawilżane,
  • środki higieny osobistej,
  • podkoszulki, piżamy, skarpetki, bielizna osobista,
  • ręczniki,
  • pantofle

- przede wszystkim jednak pacjenci potrzebują wody mineralnej, "najlepiej w butelkach 0,5 l", czytamy na nowa.wszp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
wgm
4 miesiące temu
Zabrać konowałom PO 70 000 pln...to na ręczniki będzie szpital stać...
haloli1
4 miesiące temu
to co robi Morawiecki z naszymi podatkami,chyba nie wszystkie trafiaja do Rydzyka,troche niech przekaze sluzbie zdrowia
Ovadek
4 miesiące temu
Zadzwońcie do sejmu, ja zapłaciłem składkę zdrowotną i w tym roku jak i w poprzednim nie chorowałem, więc zostało tych pieniędzy trochę.
maria
4 miesiące temu
no politycy na co czekacie .
zzz
4 miesiące temu
a ja pomogę !!! bez względu na to wasze ujadanie w komentarzach ! skoro ktoś potrzebuje pomocy to trzeba pomóc w miare możliwosci . Szpital nie prosi dla siebie tylko dla pacjentów . szkoda wam kasy na butelke wody ???
sondor
4 miesiące temu
Prośba i cel tej prośby nader szlachetny, tyle tylko że skierowana nie w tym kierunku, za 1,5 mln euro dziennie kary można byłoby nie tylko szpital w Przemyślu wzbogacić o potrzebne rzeczy, ale sądzę że wszystkie szpitale w Polsce - rozumiecie to Polacy, bo ja tak!!!
kkk
4 miesiące temu
A rząd jest od czego? Szastają milionami na lewo i prawo, dają nierobom, miliony Golcom, jakiemuś raperowi 2 miliony, ten śmieje się, że kupił sobie wypasione BMW, na Rydzyka, Kurskiego, dupę wożą Kaczorowi na wycieczki, a na chorych nie ma? Może wreszcie ktoś zrozumie, że po to są podatki, żeby zapewnić opiekę i leczenie potrzebującym, a nie ciągłe żebranie. Szpital powinien zwrócić się do rządu a nie do ludzi.
ale ale
4 miesiące temu
Czy to nie zagłębie antyszczepionkowców
Grazka
4 miesiące temu
Przeciez jest Covid i zazaz odwiedzin- wiec to chyba normalne?
Grazka
4 miesiące temu
Przeciez jest Covid i zakaz odwiedzin z tego powodu? Wiec jak rodziny moga odwiedzac krewnych. Najpierw zakazujecie a teraz robicie wyrzuty??
???????
4 miesiące temu
Jak to rodziny nie podają mineralnej? Przecież wszędzie się rzucają i płaczą nad tym, że nie moga odwiedzać, a przecież zawsze wszystko sami robili przy chorym , bo pielęgniarki nic nie robiły! Przecież w każdym szpitalu w określonych godzinach można dostarczyć choremu jedzenie i picie. Jak to? Rodziny porzuciły chorych? Co za hipokryzja!
Tragedia
4 miesiące temu
Żebranie o potrzebne rzeczy gdzie minister zdrowia???? na co idą nasze 9% składki, NIc tylko wirus i szczepionki a reszta ???? Tak naprawdę Adam Niedzielski nie jest ministrem zdrowia, jest rzecznikiem koronawirusa. Informuje tylko o liczbie zakażeń, o zajętych respiratorach, o zgonach. Nie przedstawia ustawy, nie przedstawia rozwiązań, nie wydaje rozporządzeń. Mamy w tzw. " słuzbie zdrwia" stan agonalny. tragedia.
zdrowy
4 miesiące temu
Pacjenci, których nikt nie odwiedza o.0 Przecież to wy lekarskie pajace zabraniacie odwiedzać chorych bo covid...
sraluch
4 miesiące temu
Dawajcie proszę datki, zwłaszcza antyszczepionkowcom leżącym na oddziałach covidowych. Oni są tacy biedni.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić