"Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy". Szpital apeluje

65

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio z Przemyśla prosi o pomoc. Jak jednak podkreślają władze placówki - nie chodzi o pomoc dla szpitala, ale dla pacjentów, których nikt nie odwiedza. Zapasy, które zebrano w trakcie akcji "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy" w 2020 roku, kończą się. - Najbardziej potrzebna jest woda mineralna - czytamy.

"Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy". Szpital apeluje
Szpital apeluje. Potrzebna pomoc dla pacjentów! (Getty Images)

Szpital im. Św. Ojca Pio z Przemyśla kontynuuje akcję "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy". Dzięki niej od grudnia 2020 roku dla pacjentów, których z różnych przyczyn nikt nie odwiedza, zebrano wiele darów. To m.in. pacjenci, którzy borykają się z problemami finansowymi. Do tej pory zapasy wystarczały, jednak teraz się kończą, a pandemia COVID-19 pogłębia problem.

Prosiliśmy w niej [w akcji "Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy" - przyp. red.] o wsparcie dla pacjentów przebywających w szpitalu, których nikt nie odwiedza. Choć zbiórki oficjalnie nie zaprzestaliśmy, to z czasem – co oczywiste – jej efektywność powoli wygasała (choć do tej pory trafiają się dary z przeznaczeniem dla pacjentów). Nie nagłaśnialiśmy jej, ponieważ zapasy były wystarczające i nie było takiej potrzeby. Powoli jednak się one wyczerpują - wyjaśniają władze szpitala na Facebooku.

Pacjenci potrzebują wsparcia. Nikt ich nie odwiedza

Problem jest bardzo smutny i poważny zarazem. Okazuje się bowiem, że w szpitalu od zawsze zdarzają się pacjenci, których nikt nie odwiedza, a więc nikt nie przynosi czy to owoców, czy choćby butelki wody mineralnej. Większość darów, które ludzie przekazali od grudnia 2020 r. podczas akcji szpitalowi, trafiło na oddziały covidowe.

Pomoc skierowaliśmy szczególnie na oddziały covidowe, ale nie tylko – wszak na innych również zdarzają się osoby, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na pomoc ze strony bliskich czy znajomych. Takich pacjentów mieliśmy zawsze, jednak pandemia zwielokrotniła ten problem - czytamy na nowa.wszp.pl.

Jak się dowiadujemy - powody takiego stanu rzeczy są różne. Czasami rodzina po prostu nie pamięta o swoim krewnym. Nie chce się o niego zatroszczyć.

Powody są różne: rodzina przebywa na kwarantannie, mieszka daleko i nie może przyjechać (mamy chorych z całego Podkarpacia), a czasem po prostu nie interesuje się losem krewnego.

Pomóż pacjentom!

Jeśli zdecydujemy się pomóc pacjentom, mamy do wyboru kilka dróg. Możemy podarki zostawić w portierni przy ul. Monte Cassino. Możemy też dokonać przelewu na nr konta Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu: 39 1130 1105 0005 2041 9720 0003. Koniecznie w tytule: "Darowizna na rzecz pacjentów". Istnieje także możliwość wysłania większej paczki, po konsultacji ze szpitalem.

Obecnie potrzebne są:

  • chusteczki nawilżane,
  • środki higieny osobistej,
  • podkoszulki, piżamy, skarpetki, bielizna osobista,
  • ręczniki,
  • pantofle

- przede wszystkim jednak pacjenci potrzebują wody mineralnej, "najlepiej w butelkach 0,5 l", czytamy na nowa.wszp.pl.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić