aktualizacja 

Szukała go prokuratura. 45-latek ukrywał się w... publicznej toalecie

10

To zdecydowanie nie żart, choć z pozoru tak brzmi. Pewien 45-letni mężczyzna z Torunia (woj. kujawsko - pomorskie), którego od dłuższego czasu poszukiwała kielecka prokuratura ukrywał się w miejskim szalecie przy bulwarze Jana Karskiego w Warszawie. Na jego trop wpadli dopiero strażnicy miejscy. Szczegóły robią mocne wrażenie.

Szukała go prokuratura. 45-latek ukrywał się w... publicznej toalecie
Ukrywał się przed prokuraturą w... miejskim szalecie. (X, Straż Miejska m.st. Warszawy)

Takie akcje z pewnością nie zdarzają się codziennie. W sobotę, 17 lutego 2024 roku strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego w Warszawie przeprowadzali prewencyjną kontrolę infrastruktury miejskiej. Miało to na celu zapobieganie dewastacji tych obiektów.

Będąc na bulwarze Jana Karskiego w Warszawie około godz. 9:15 ich wzrok przykuł pewien miejski szalet. - Wyglądało na to, że ktoś zamknął się w środku, celowo zaklejając czujnik. Osoba z wnętrza nie odzywała się na wezwania - czytamy w komunikacie Straży Miejskiej z Warszawy.

Szukała go prokuratura. 45-latek ukrywał się w publicznej toalecie

Mundurowi z SM jednak nie odpuszczali. Dobijali się do skutku. Po kilku minutach z szaletu wyszedł zrezygnowany mężczyzna, posiadający walizkę i plecak. Funkcjonariusze od razu wylegitymowali gagatka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policyjny pościg i seria strzałów. Sceny jak z filmów akcji w Gdańsku

Wtedy szybko uświadomili sobie, że w listopadzie 2023 roku przeprowadzali już jedną interwencję z jego udziałem.

Ustalili, że był poszukiwany, ponieważ mając dozór policyjny, nie wywiązywał się z obowiązku meldowania w komisariacie - napisano w komunikacie SM.

Strażnicy miejscy bez zawahania zgłosili się do policjantów. Ustalili, że od listopada ubiegłego roku 45-latek wciąż zachowywał się tak samo. Nadal skutecznie migał się od nałożonego na niego zadania meldunku. W związku z tym szukała go już prokuratura w Kielcach.

Z publicznej toalety mężczyznę przewieziono do policyjnej izby zatrzymań.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić