o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Aż cisną się łzy. Matka niepełnosprawnego krzyczała w tłum

172
Podziel się

Po kontrowersyjnej decyzji TK, w całej Polsce odbywają się strajki kobiet. Jedna z uczestniczek marszu zabrała głos. Okazało się, że wychowuje niepełnosprawne dziecko. Jej apel jest niezwykle poruszający.

Aż cisną się łzy. Matka niepełnosprawnego krzyczała w tłum
Podczas strajku głos zabrała matka niepełnosprawnego dziecka. (Facebook)
bDnXAASt

W całej Polsce trwają strajki po kontrowersyjnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. 22 października sędziowie stwierdzili, że aborcja płodów z nieuleczalnymi, śmiertelnymi schorzeniami jest wbrew polskiej konstytucji.

W całej Polsce odbywają się strajki kobiet, które są oburzone decyzją, która pozbawia je wyboru. Podczas przemarszu głos zabrała kobieta, która ma niepełnosprawnego syna. Nie tylko poparła strajk, ale także opowiedziała, jak wygląda rzeczywistość rodziców, którzy wychowują ciężko chore, niesamodzielne dzieci.

Żyjemy w nędzy, w biedzie, w wykluczeniu. Nie mam już siły! Mamy podemolowane domy, matki są bite, matki są często gwałcone przez swoich niepełnosprawnych, nieświadomych w ogóle synów. Mamy już dość po prostu. Zamknęliście nas jak szczury w klatkach. Zostawiliście nas bez jakiejkolwiek pomocy, bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Ja nawet nie mam jak zakupów zrobić. Do ku**y nędzy, Wy gn**e! Macie zająć się tymi, którzy żyją! - krzyczała na strajku matka niepełnosprawnego dziecka.
bDnXAASv

Jest to jedna z wielu historii, jakimi dzielą się w ostatnim czasie ludzie wychowujący niepełnosprawne dzieci. W czasie strajku apelują do władzy, aby zajęli się osobami, które już się urodziły, a którymi nie ma kto się zająć.

Rodzice są pozostawieni sami sobie, opiekując się swoimi chorymi dziećmi 24 godziny na dobę. Zasiłki nie wystarczają na pokrycie nawet części kosztów. Domy opieki bardzo często nie są przystosowane do osób o najcięższych schorzeniach, a opiekunki to dodatkowe pieniądze, których wiele osób po prostu nie ma.

bDnXAASB
Zobacz także: Koronawirus. Prof. Andrzej Fal o konsekwencjach protestów dla sytuacji epidemicznej
bDnXAASW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
wiśka
miesiąc temu
Miliony przeznaczają z naszych przecież środków pieniężnych, na pomoc dla obywateli obcych państw- nie wymienię - a dla własnych dzieci, czy nawet już dorosłych niepełnosprawnych żałują. Zamiast na muzea to budować domy pomocy by miejsc nie brakowało, domy dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Dla potrzeb niepełnosprawnych spółdzielnie nie chcą nawet przerobić wejścia do bloku twierdząc, że nie ma planu albo mieszkaniec złożył sprzeciw. Chore prawodawstwo i chorych zarządców mamy.
12345
miesiąc temu
Dlaczego nazywa się to Strajk Kobiet? Przecież jest to sprawa całego społeczeństwa nie tylko kobiet !
dama
miesiąc temu
A może by tak jk i pad zrobić obizt tygodniowe u marek samotnie wychowujących dzieci. I być może wtedy dotrze do nich co się dzieje z dziećmi niepełnosprawnymi, żadnej pomocy od państwa, matki przemęczone czuwając dzień i noc przy chorych dzieciach. Wykończone fizycznie i psychicznie ta 24 godzin a opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, ona nie ma wolnego, nie ma urlopu... Gdzie jest troska o niepełnosprawnych. Kościół wyciąga ogromne sumy dotacji, bo oni są bardzo biedni. Dokąd te matki mają pójść po pomoc Panie Prezydencie?!
bDnXAASX
sad
miesiąc temu
Dotychczas obowiązujące prawo /kompromis/ było stanowione w porozumieniu z władzami Kościoła w Polsce. Ktoś z notabli kościoła podpisał się pod tym kompromisem i go zaakceptował właśnie jako kompromis, a teraz wyciąga rękę po więcej. Za niedługo kościół będzie pusty wewnętrznie, bez wiary i bez wiernych, bez przyszłości bo kto go takim pokocha.
monika
miesiąc temu
w środę zasypiałam XXI wieku, i nie wiem jak to się stało że obudziłam się w XVII wieku. .....
Najnowsze komentarze (172)
matka
miesiąc temu
Nie pozwolimy dzieci ZABIJAĆ kazdy ma prawo Żyć ty nie dalas mu Zycia i ty nie bedziesz decydowac czy je zabic nie masz takiego prawa a jesli zabijesz to pamietaj na łozu smierci przyjdzie po Ciebie i powie mamo dlaczego mnie zabiłaś bylem taki niewinny co ja Ci zrobiłam bedziesz cierpiała katusze bo sumienie bedziesz miedz nie czyste i meczyc Cie to bedzie ale ratunku juz dla Ciebie nie bedzie bo twoje zycie sie juz skonczy
dinaa
miesiąc temu
Zapowiadamy nie spoczniemy puki Poska nie zostanie oczyszczona z plew i z roznych szaraczy dawnego bloku politycznego i ich rodzin i potomków bedziemy robic z wami porzadek naruszyliscie nasza wiare i nasze wartosci zaplacicie za to najwyzasza karę trudno beda ofiary ale ofiary musza być aby Polske oczyscic poszly już prożby zamieszczane w róznych językach w arabskim hebrajskim rosyjskim ukrainskim białoruskim angielskim hiduskim chinskim koreanskim o moc dla Polski w walce niszczeniem jej warosci dzisiaj my jutro oni to już ŚWIĘTA WOJNA NA TLE RELIGIJNYM zginiecie wrzody jedne niech Bóg ma nas w swojej opiece NASZA WIARE I POLSKĘ .Matulku kochana prowadz naszą armie Chrystusowa ku chwale zwyciectwa Amen
gggg
miesiąc temu
Mi to wygląda na ustawke , a jak jest to prawda to trzeba go zamknąć w psychiatryku , nie tylko niepełnosprawni gwałcą i biją ale też zdrowi ludzie na ciele a chorzy na umyśle którzy dobrze to ukrywają.
Olała
miesiąc temu
Prosze mi wyjaśnić jak można być niepełnosprawnym i zgwałcić sprawna osobę ponieważ tego nie jestem w stanie pojąć .
Misio
miesiąc temu
Kaczyński nie ma dziecka swojego więc ma gdzieś kobiety i rodziny, które nie mają wyboru w podejmowaniu decyzji o narodzinach chorych płodów. Powiedzą bajki o pomocy ale i tak nic nie zrobią w tym kierunku nic. Ja się pytam gdzie są te 140 milionów co dostał brat Szumowskiego powinny być przeznaczone na medyczny sprzęt z certyfikatem i atestem a nie na urządzenia niedopuszczone do użycia. Jak i maseczki. I tam dziwnym prawem jest wszystko oki.
Krecik
miesiąc temu
Trzeba wybrać się do kościoła niech pomoże, przecież jest od tego by pomagał, nie prawdaż? Księża w kościele wola brać niż dawać. Gdzie jest Papież posłaniec Boga.
Ula
miesiąc temu
Jak można być za aborcją popierać zabijanie własnych dzieci. Każdemu należy się życie.
Wierzący
miesiąc temu
Ja tak sobie myślę, że Pan pozwoli obrońcom życia i ich rodzinom poznać łask wynikającym z wyroku TK
bDnXAASP
hej.
miesiąc temu
to jest absolutnie kwestia sumienia. osobiście jestem przeciwko aborcji i to czy jest prawo w tym zakresie czy nie nie wpłynie na moje stanowisko. ale kobiety (czyli matki) ale również i mężczyni (ojcowie) powinni samodzielnie i świadomie takie decyzje podejmować. wszystko ma swoje konsekwencje. działamy czy zaniechamy reakcji/akcji rodzi swoje konsekwencje. po pierwsze świadomość.
wer
miesiąc temu
I na tym to polega, niby jeszcze zliberalizować przepisy i nieograniczona aborcja! piszecie to na kościołach i o to wam chodzi!!!!
agi
miesiąc temu
Ile jest tych niby legalnych aborcji,obecnie??!! To są setki tysięcy!!!wystarczy mieć kogoś w szpitalu, i trochę poczytać!!!Ja bym nigdy tego nie zrobiła!Q!!!!!!!!
luk
miesiąc temu
Niech nie udają! Przecież im chodzi o nieograniczoną aborcję! Piszą to na kościołach! Taka jest prawda!!!
dik
miesiąc temu
Przywrócić kare śmierci i eliminować nieudane jednostki- do 18-stu lat!!!Nie lepiej do 20 lat! HAHAHA!
dik
miesiąc temu
Przywrócić kare śmierci i eliminować nieudane jednostki- do 18-stu lat!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić