To nie Islandia. Podobny widok można spotkać w Polsce. Wyjawiamy, gdzie

5

Zorza polarna kojarzy się Polakom ze zjawiskiem atmosferycznym, które możemy spotkać raczej na dalekiej Północy. Tymczasem nie trzeba wcale wyjechać z kraju, aby podziwiać na nocnym niebie różnokolorowy spektakl. Wystarczy udać się w popularnym kierunku.

To nie Islandia. Podobny widok można spotkać w Polsce. Wyjawiamy, gdzie
Taka zorza polarna pojawiła się... nad Bałtykiem! (Facebook, Lubuscy Łowcy Burz, Marina Sztutowo, Łukasz Węgliński)

Zdjęcia zorzy polarnej zostały udostępnione przez twórców strony "Lubuscy Łowcy Burz" na Facebooku. Jak poinformowano, piękne zjawisko atmosferyczne można było podziwiać zaledwie noc wcześniej, czyli w niedzielę 15 stycznia.

Zorza polarna w Polsce? Tam można ją obejrzeć

Okazało się, że zorza polarna pojawiła się... nad Bałtykiem! Różnokolorowy spektakl mogli podziwiać mieszkańcy takich miejscowości jak Sztutowo i Stegna w województwie pomorskim.

Zeszłej nocy nad Bałtykiem znów pojawiła się zorza polarna! Piękny widok z okolicy Sztutowa i Stegny, pomorskie – czytamy na facebookowej stronie "Lubuscy Łowcy Burz".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jesienne obserwacje zorzy polarnej. Ekspert podpowiada, gdzie i kiedy można je zobaczyć

Użytkownicy Facebooka nie kryli zachwytów nad zjawiskiem, jakie mieli okazję podziwiać mieszkańcy nadmorskich miejscowości. Wiele osób wyrażało niedowierzanie, że coś podobnego mogło wydarzyć się w Polsce.

"Zadziwiające zjawisko, dziękuję za zdjęcia", "Słońce szaleje", "ależ rzeźnia w pozytywnym tego słowa znaczenia", "w Stegnie wszystko najlepsze", "magia, matka natura nigdy nie przestanie mnie zadziwiać", "bajeczne, co za ujęcia" – zachwycali się internauci w komentarzach.

Za powstawanie zorzy polarnej odpowiadają wybuchy na Słońcu. Gwiazda wyrzuca w stronę Ziemi wielkie ilości cząsteczek, a te z kolei są przechwytywane przez ziemskie pole magnetyczne. Swoje kolory zorza zawdzięcza gazom, z którymi cząsteczki wchodzą w reakcję, kiedy przenikają do atmosfery naszej planety. Mogą się także różnić w zależności od wysokości, na jakiej zachodzą reakcje.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić