o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Tragiczny wypadek? Rodzina zwróciła uwagę na podejrzany szczegół

11
Podziel się

Wybuch doszczętnie zniszczył dom w Sarzynie na Podkarpaciu. W zgliszczach znaleziono zwęglone zwłoki 77-letniej kobiety. Choć jej nagła śmierć wydawała się skutkiem tragicznego wypadku, rodzina zwróciła uwagę na drobny szczegół. Śledztwo wykazało, że to syn zmarłej odpowiada za jej śmierć, jednak najprawdopodobniej nie trafi do więzienia.

Tragiczny wypadek? Rodzina zwróciła uwagę na podejrzany szczegół
Odkręcił gaz i zabił matkę. 43-latek nie stanie przed sądem (Straż pożarna, Facebook)
bELAIoYB

"Wybuch gazu w Sarzynie w powiecie leżajskim. 77-letnia kobieta zginęła, jej 42-letni syn został ranny." Takie smutne wieści przekazały we wrześniu ubiegłego roku polskie portale informacyjne. Straż pożarna otrzymała informację o wybuchu gazu i pożarze o godzinie 2:00 w nocy.

Z ogniem walczyło osiem zastępów. W zgliszczach znaleziono zwęglone ciało 77-letniej właścicielki domu. Kobieta spłonęła we własnym łóżku.

bELAIoYD

Okoliczności mogły sugerować nieszczęśliwy wypadek. Jednak zięć ofiary zwrócił uwagę na podejrzany szczegół: butla z gazem, która wywołała wybuch, nigdy nie stała w tamtym miejscu, została wniesiona. Podejrzenie padło na liczącego wtedy 42 lata syna zmarłej, który mieszkał z matką.

Mężczyźnie postawiono trzy zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, wywołania pożaru oraz posiadania środków odurzających. Mariusz S. już we wrześniu przyznał się do winy i dokładnie opisał okoliczności i przebieg zdarzeń, które doprowadziły do śmierci jego matki.

W toku postępowania, w związku z wątpliwościami co do jego poczytalności, podejrzany poddany był obserwacji psychiatrycznej w warunkach aresztu śledczego - poinformowała teraz Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.
bELAIoYJ

Po kilku miesiącach obserwacji biegli uznali Mariusza S. za całkowicie niepoczytalnego w momencie popełnienia zbrodni. W związku z tym 43-latek nie może odpowiadać za swoje czyny przed sądem.

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie skierowano wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko podejrzanemu i zastosowanie wobec wymienionego podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym - informuje Katarzyna Leszczak, Prokurator Rejonowy w Leżajsku.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELAIoZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Jan bez ziemi
5 miesięcy temu
Niepoczytalność mamy obecnie w sferze rekordowego zadłużania kraju i rekordowych ilości zezwoleń na zwożenie do Polski śmieci z całego świata.
stary układ
5 miesięcy temu
Eeee......nie władza tylko nie zawisły sąd......konkretnie sędzia któremu wisi bezpieczenstwo mnieszkanców okolicy
Eeee
5 miesięcy temu
No, to teraz pozostaje go wypuścić, a jak zabije kolejną osobę, władza powie, że "tego nie dało się przewidzieć".
bELAIoZf
Twój nick
5 miesięcy temu
Po mojemu popełnił czyn z pełną świadomością. Wiedział co robi i odpowiednio przygotował się do przestępstwa. Po wszystkim rżnie głupa żeby nie trafić do paki. Lekarza dali sieć nabrać
maciek
5 miesięcy temu
u nas w Polsce całe elity są niepoczytalne nikt nie jest odpowiedzialny za zrobione przekręty
Lukas
5 miesięcy temu
Ajtuj Spijka? Taka plomba na szczenke i Ajtuj Spijka az milo jeno kocyk i podusie data ;)
Ret
5 miesięcy temu
Niepoczytalność jest wtedy gdy nie uciekasz z miejsca zdarzenia i przyznajesz się do czynu. Dla prawdziwie niepoczytalnych zabójstwo jest jak dla zdrowych zakupy, obiad czy pomoc sąsiadowi. Im też się wydaje, że nic złego nie zrobili.
Szpilka 2
5 miesięcy temu
wyglada jak Szpilka ;-))
naskale
5 miesięcy temu
różne rzeczy robią ludzie. Córka przychodzi do ojca zrobić śniadanie na gazie. Niech zrobi na swoim gazie. Lub kupują środki ochrony roślin starszym ludziom niedowidzącym i niedołężnym. Może w końcu przestanie się pisać, czego nie należy kupować, bo truje. Przecież to rządy kontrolują i tego nie było przed rokiem 1994 w Polsce. Liczyć na sąsiadów to już jak liczyć na szatana i głaz.
John
5 miesięcy temu
Co szpilka robi na zdjęciu ?
Czy to
5 miesięcy temu
Artek Szpilki?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić