o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Wieluń. Porywacz złapany. Porwał dziecko dla okupu

68
Podziel się

W piątek w Wieluniu (woj. łódzkie) doszło do porwania dziecka. Sprawca zażądał okupu 150 tys. złotych. Kilka godzin po porwaniu udało się go złapać. Policja zdradziła szczegóły akcji.

Wieluń. Porywacz złapany. Porwał dziecko dla okupu
Porywacz z Wielunia złapany. (Facebook)
bEruxsaJ

W piątek w Wieluniu (woj. łódzkie) doszło do wstrząsającego zdarzenia. Jedno z dzieci zostało porwane pod szkołą zaraz po skończeniu lekcji. Porywacz zażądał 150 tys. zł okupu.

Kilka godzin później policji udało się złapać porywacza. Działania podjęto z ziemi i z powietrza. Do policjantów z KWP w Łodzi dołączyli policjanci z Opola i Wrocławia. Akcja była koordynowana przez funkcjonariuszy CBŚP.

bEruxsaL

W takich sytuacjach najważniejszą rolę gra czas. Okazało się, że 25-latek nie znał ani dziecka, ani jego rodziny. Porywacz porwał przypadkowe dziecko dla okupu.

Jeszcze tego samego dnia dziecko wróciło do domu całe i zdrowe. Porywacz sam uwolnił chłopca zanim dostał żądany okup. Policja skupiła się wtedy na znalezieniu sprawcy.

bEruxsaR

Zablokowano 3 województwa, do akcji wkroczyły również helikoptery. W powiecie kluczborskim udało się złapać podejrzanego. Miał przy sobie narkotyki, kominiarkę i atrapę broni.

25-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za porwanie grozi mu do 15 lat więzienia.

Zobacz także: Mały lockdown. 50 powiatów w strefach o większych restrykcjach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEruxsbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Max
7 miesięcy temu
Co wy za głupoty wypisujecie kary śmierci itd nie wiedząc dlaczego to zrobił mógł stracić pracę a w domu żona z dziećmi i chłopak się załamał albo inne powody.Ale najważniejsze że wypuścił dziecko całe i zdrowe w życiu każdy z nas lub z bliskich naszego otoczenia może się pogubić i zrobić gupote nie nam to oceniać odtego sa sądy nikt znaz by nie chciał zobaczyć twarzy swojej bliskiej osoby w mediach itd powinien być zamknięty na odwyku
k*** 123
10 miesięcy temu
jak w kraju bieda to jak miał innaczej na chlip zr zarobic. Nie długo wszysscy na wzajem będziemy się porywać XD
obywatel 0410
10 miesięcy temu
Gdy za porwanie byłaby kara śmierci nie było by porwań.
bEruxsbn
Karol
10 miesięcy temu
od kiedy to 150tys zł to fortuna?
Psychiatra
10 miesięcy temu
Egon Olsen powrócił
Normalny
10 miesięcy temu
Przecież nic takiego nie zrobił temu dziecku więc za co kara? Dziecko miało trochę bardziej urozmaicony dzień i wróciło trochę później ze szkoły, nie każdy ma taką przygodę w życiu
SZy
10 miesięcy temu
Wyrok powinien być maksymalny oraz upublicznione wszystkie dane sprawcy wizerunek adres zamieszkania ew miejsce pracy sprawca nie może pozostać anonimowy nawet po odbyciu kary
dowcipniś
10 miesięcy temu
Chciałbym go na wspólnika, taki strateg z niego ,wszystko miał dopracowane.
grad
10 miesięcy temu
oddac go rodzicom chłopca..
pecunia
10 miesięcy temu
Hegemonia forsy . Mało kto myśli o swoim rozwoju , większość o kupieniu nowych kapci . Tragiczne , przede wszystkim dla dzieci...Młodzi nie potrafią odnaleźć się w życiu bez mamony .Najlepszym przykładem jest kler , gdzie Bóg potrzebny jest tylko do koszenia szmalu . Wszyscy za to odpowiadamy . O czym rozmawiamy w naszych domach ? Tylko o kasie !!!
Fryderyk
10 miesięcy temu
Za porwanie więcej niż za morderstwo?Co to za prawo?
Tak
10 miesięcy temu
Jestem za przywróceniem kary śmierci!
lol
10 miesięcy temu
25-latek nie znał ani dziecka, ani jego rodziny. Porywacz porwał przypadkowe dziecko dla okupu. Monitoring i rozpoznawanie twarzy . Wystarczy ze choć raz jechał komunikacją miejską i już w dużym przybliżeniu wiadomo gdzie mieszka . Do tego sygnał z telefonu i mamy adres.
bEruxsbf
lrycha
10 miesięcy temu
Zgodnie z prawem , porywacz który sam wypuści zakładnika nie czyniąc mu krzywdy nie podlega karze. Zrobili tak, by w sytuacji beznadziejnej nie zabijali zakładników. Najlepszy byłby tu wyrok w zawiasach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić