o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KLS
|

Wojna o media. Chiny uderzają w BBC. Jest reakcja Wielkiej Brytanii

177
Podziel się

Zaczęło się od tego, że brytyjskie władze odebrały licencję na nadawanie w Wielkiej Brytanii chińskiej telewizji CGTN. Ale później było już tylko gorzej. Właśnie Urząd radiofonii i telewizji Chin (NRTA) zakazał nadawania w kraju brytyjskiej stacji BBC World News, zarzucając jej złamanie zasad obiektywizmu.

Wojna o media. Chiny uderzają w BBC. Jest reakcja Wielkiej Brytanii
Siedziba BBC w Londynie (Getty Images, Peter Macdiarmid)
bDHSvfhh

NRTA uznała, że BBC World News złamała regulacje dotyczące nadawania w Chinach oraz zasadę prawdziwości i bezstronności informacji. Przede wszystkim chodziło o "fałszywe informacje w sprawie COVID-19 i Hong Kongu"

Urząd nie zgadza się na dalsze nadawanie BBC World News w ChRL i nie przyjmie jej wniosku o nadawanie w przyszłym roku - dodano.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony Wielkiej Brytanii.

bDHSvfhj
Decyzja Chin o zakazie BBC World News w Chinach kontynentalnych jest niedopuszczalnym ograniczeniem wolności mediów- stwierdził Dominic Raab, brytyjski minister spraw zagranicznych.

Dodał, że posunięcie to zaszkodzi reputacji Pekinu w oczach świata.

Chiny mają jedne z najpoważniejszych ograniczeń wolności mediów i internetu na całym świecie, a ten ostatni krok tylko zaszkodzi reputacji Chin w oczach świata- przyznał Raab.
bDHSvfhp

Wsparcie sojuszników tylko zaostrzyło konflikt

Sojusznicy Wielkiej Brytanii w Waszyngtonie poparli ministra spraw zagranicznych.

Wzywamy ChRL i inne kraje posiadające autorytarną kontrolę nad swoją populacją, aby umożliwiły im pełny dostęp do internetu i wolności mediów-powiedział dziennikarzom rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.

Były minister Iain Duncan Smith powiedział w zeszłym tygodniu, że decyzja Ofcom jest "ogromnym posunięciem i dawno spóźnionym".

bDHSvfhq
Problem polega na tym, że zbyt wielu ludzi w Wielkiej Brytanii, którzy sprawowali władzę, zbyt długo na to przystawali - powiedział.

Przepychanki jednak na tym się nie skończyły. Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało później oświadczenie, w którym oskarża BBC o "fałszywe wiadomości" i że "wiąże pandemię z polityką".

Na odpowiedź ze strony BBC nie trzeba było długo czekać.

bDHSvfhr
BBC to najbardziej zaufany międzynarodowy nadawca wiadomości na świecie, który co tydzień przekazuje wiadomości do ponad 400 milionów ludzi na całym świecie bez strachu i przychylności oraz zgodnie z naszymi standardami redakcyjnymi- stwierdziły władze stacji.

W ostatnich miesiącach BBC obszernie opisywała sytuację w regionie Sinciang na zachodzie Chin, gdzie według ekspertów ONZ ponad milion Ujgurów i innych muzułmanów trafiło do pozaprawnych obozów internowania. Pojawiły się oskarżenia o przymusowe sterylizacje, aborcje, tortury i gwałty a także zmuszanie Ujgurów do pracy w fabrykach.

Chińska władza oczywiście zaprzeczyła tym doniesieniom a zarzuty o łamanie praw człowieka w Sinciangu określają jako "największe kłamstwa stulecia".

bDHSvfhs
Zobacz także: Chiński nowy rok. Tak przywitały go pandy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHSvfhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(177)
stach
2 tyg. temu
Angole mogą chcieć,ale pomylili się, Chiny to nie bantustan Afrykański.
tank
2 tyg. temu
UK to drugie po USA centrum światowej propagandy i największa trollownia w Europie.
Wolny
2 tyg. temu
W końcu to Brytole zaczęli. Drażnienie Chińskiego Smoka nigdy nie było dobrym pomysłem.
bDHSvfhL
emerytka
2 tyg. temu
Anglia to kraj który dorobił się na totalnym dojeniu i doprowadzeniu do skrajnej nędzy krajów, które latami okupowali tj. swoich licznych kolonii. Wówczas też dbali o prawa człowieka z tym, że tylko angielskiego człowieka!...i tak im zostało! To wielka hańba opluwać kraj z którego czerpią niespożyte korzyści /nie tylko Anglia zresztą, prym tu wiodą USA/ i produkują w Chinach prawie wszystko, i prawie za darmo!
aea
2 tyg. temu
też bym tak postąpił
Najnowsze komentarze (177)
Jarek Parówka
2 tyg. temu
Tylko TVP DezInfo PiS 😛😛😛😛
Gosc
2 tyg. temu
wzywaja, protestuja, nakazuja itd. A Chiny maja to w d...... tak samo jak Rosja. Bo kto im co zrobi ?! A moze tak na powaznie zmienic polityke na bardziej aktywna w stosunku do krajow lamiacych prawa czlowieka?
Trybuna
2 tyg. temu
Hehe obiekyywizm i BBC heheh padlem! Wiecej prawdy glosi Korea Kima niz to siedlisko propagandy BBC
logika
2 tyg. temu
Naprawdę ? - Chiny mszczą się na Wielkiej Brytanii ? -NIEPRAWDA - Chiny odpowiadają Wielkiej Brytanii !
123
2 tyg. temu
Jak Kali ukraść krowę to jest OK,jak Kalemu to be.
gacek
2 tyg. temu
A PIS wziął przykład z mądrości chińczyków
To beszczelno...
2 tyg. temu
DOBRE SOBIE - Wzywamy ChRL aby umożliwiła nam pełny dostęp do chińskiego internetu i mediów - w przeciwnym wypadku, jak inaczej będziemy mogli was destabilzować i wprowadzać u was zamieszanie - powiedział dziennikarzom rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. -
matrix
2 tyg. temu
Dość tej zachodniej hipokryzji... trzeba patrzeć tam gdzie dzieje się sprawiedliwość... Chiny maja rację... Dość tego światowego zakłamania i marazmu....
bDHSvfhD
Nie zakazał
2 tyg. temu
TO BYŁO ODWROTNIE - To właśnie Wielka Brytania zakazała nadawanie w Wielkiej Brytanii chińskiej telewizji "CGTN". - , a Chiny w odpowiedzi, tylko nie przedłużyły licencji dla Brytyjskiej sieci "BBC" na dalsze nadawanie w Chinach.
ASERTY
2 tyg. temu
Starcie cywilizacji.Dzisiejszy człowiek zachodu nie rozumie pojęcia odrębności cywilizacji.Człowiekowi zachodu wydaje się że świat jest jeden a wszyscy powinni się dostosować do reguł świata zachodniego.Tym czasem Chiny są odmienną cywilizacją i kulturą która funkcjonuje na innych zasadach.Tak jak Chińczyk może nie zrozumieć pojęcia praw człowieka tak ludzie zachodu nie rozumieją że w Chinach wspólnota jest ważniejsza niż jednostka.To są zupełnie odrębne sposoby myślenia.Dlatego Chińczyk nie ma problemu z podporządkowaniem się ogółowi a ludzie zachodu żyją w chaosie ciągłego buntu wyzwalania się jednostki z opresji wspólnoty.
Prawda1
2 tyg. temu
Jak TVN ,sama prawda ;(
EXE
2 tyg. temu
Wszystkie inne kraje już skorumpowane, więc się biorą za przekupstwo UK.
daf
2 tyg. temu
BBC -Exit
jankes
2 tyg. temu
Wredni angole nie mogą przeżyć porażek XX wieku. Przeciez na przełomie XIX / XX wiek zostali zmuszeni do wypie.dalania z Ameryki. Pod koniec XX wieku z Honkongu itd. Czas na Amerykanów z Azji - przecież ich obecnośc tylko generuje wojny i zniszczenia. A może podać przykłady: Morea, Wietnam, Afganistan itd , otd.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić