Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
|

Wypisali seniorkę "w optymalnym stanie". Zemdlała już na parkingu

21
Podziel się:

Dramat we wrocławskim szpitalu. Pani Adela została wypisana z placówki po tym, jak lekarze uznali, że jest "w optymalnym stanie". Kilka minut po wypisie na parkingu przed budynkiem szpitala seniorka zemdlała. Następnego dnia zmarła. Rodzina kobiety oskarża personel o zaniedbanie pacjentki.

Wypisali seniorkę "w optymalnym stanie". Zemdlała już na parkingu
Wrocławski szpital zaniedbał pacjentkę? Tak uważa córka (Google Maps)

Pani Adela po raz pierwszy pojawiła się na SORze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu 26 lutego - podaje "Fakt". Doskwierał jej silny ból brzucha. Lekarze jednak nieprawidłowo zdiagnozowali jej stan i odmówili przyjęcia do szpitala.

Błędna diagnoza

Dzień później seniorka poczuła się jeszcze gorzej i była zmuszona wrócić na oddział ratunkowy. Jak się okazało, ból nie był spowodowany "łagodnym stanem zapalnym" jak stwierdzili poprzedniego dnia lekarze, a wypadnięciem jelit do przepukliny z martwicą. Kobieta została poddana operacji.

W szpitalu złamała nos

Dzień po zabiegu pani Adela w tajemniczych okolicznościach złamała w szpitalu nos. Przedstawiciele placówki w rozmowie z "Faktem" tłumaczyli, że seniorka prawdopodobnie upadła "najpewniej z powodów zaburzeń ortostatycznych, które są częste u pacjentów w bardzo podeszłym wieku i którym trudno zapobiec".

Rodzina jednak nie zgadza się z tą hipotezą. Po zdarzeniu pacjentka miała powiedzieć swojej córce, że pracownicy lecznicy przenosili ją między salami na łóżku bez bocznych barierek i to wtedy kobieta spadła na ziemię, doznając bolesnych obrażeń.

Seniorka zemdlała przed szpitalem

Początkowo pani Adela miała zostać wypisana ze szpitala na początku następnego tygodnia, jednak ostatecznie kobietę wypuszczono już w niedzielę 6 marca. Córka pacjentki, pani Grażyna, protestowała. Uważała, że mama nadal znajdowała się w złym stanie.

Nie można pacjenta w takim stanie wypisywać, to było widoczne nawet dla laika. Ciało mamy było bezwładne, nie mogła się utrzymać w pionie - pani Grażyna powiedziała dziennikarzom "Faktu".

Gdy tylko pani Adela wyszła z placówki, straciła przytomność. Osunęła się na ziemię na parkingu przed szpitalem. Zaledwie kilka minut po wypisie musiała wrócić na oddział. W poniedziałek kobieta zmarła.

Szpital: Pacjentka była w "optymalnym stanie"

"Fakt" skontaktował się w tej sprawie ze szpitalem. Pełnomocnik dyrektora szpitala ds. praw pacjenta Marta Szkaradzińska-Bajak poinformowała, że zgoda na wypisanie pacjentki nastąpiła po uzyskaniu przez nią "optymalnego stanu zdrowia".

Decyzja o wypisie była podyktowana jej dobrem. Była w stanie samodzielnie się odżywiać i poruszać bez osób drugich - przekazała tabloidowi Szkaradzińska-Bajak.

Córka zmarłej oskarża szpital o zaniedbania. Jeszcze przed śmiercią mamy zawiadomiła policję. Sprawą zajęła się już prokuratura. Szpital przekonuje, że pani Adela podczas pobytu w placówce znajdowała się pod właściwą opieką.

Zobacz także: Dzień Kobiet w cieniu wojny. Co Polki chcą powiedzieć Ukrainkom?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
To ktoś ,kto...
4 miesiące temu
Pacjent przeszkadza lekarzom odpoczywac i protestować o wyższe wynagrodzenia
Dziadek Włade...
4 miesiące temu
Mnie z ostrym zawałem trzymali ponad 7 godzin na SOR bo jakiś fałszywy test musiałem przejść i przez cały czas nikt mną się nie interesował a po wykonaniu badań bez żadnych zabezpieczeń wypisano mnie nagle do domu w stanie ogólnym dobrym (żebym umarł w domu) bo za covidowca to by mieli kasę a za takiego jak ja NIC ! Dzięki ludziom dobrej woli przeżyłem a tym ze szpitala życzę żebyście w mękach zdychali jak ci młodzi których krew macie na rękach !
Maniek
4 miesiące temu
Mogła zemdlec z emocji. Znam przypadek jak chory zemdlał i umarł, gdy dowiedział się, że rodzina sprzedała jego mieszkanie podczas pobytu tegoż w szpitalu.
noooo !!!
4 miesiące temu
W szkolnictwie byłoby ..... fantastic !!! - żeby tylko tych ..... dzieciów nie było .......... a jaka rewelacja w ... hmmmm...w służbie /?!/ zdrowia ...... gdyby pacjenci nie PRZESZKADZALI !!!
Majka
4 miesiące temu
Tego się nie da skomentować bez używania wulgaryzmów Ciekawe czy swoją matkę też by tak traktowali W naszym kraju senior to wróg nr jeden nie tylko dla lekarzy
Lusia
4 miesiące temu
I tak właśnie leczy służba zdrowia w Polsce!! Są zupełnie bezkarni!! Pozbawieni jakichkolwiek uczuć!! Umrze to umrze!!! Co im tam!! Partacze cholerne!! Zamiast wyroków w zawieszeniu, powinien jeden z drugim dostać po 25 lat, może wtedy zaczęli by normalnie leczyć!!!
Lepiej to był...
4 miesiące temu
Jak się zostaje lekarzem bo tata spał na styropianie to czego chcecie ? Żeby toto pracowało
Marcinck
4 miesiące temu
W ubiegłym roku miałem operowany kręgosłup dwa dni po operacji zostałem wypisany do domu,to nie jest normalne.Wizyta kontrolna miała być 3 tygodnie po operacji a odbyła się 4 miesiące później i to prywatnie,niestety 4 dni po operacji wdał się stan zapalny szwy wewnątrz puściły.....dalej nie piszę bo to parodia i kabaret ta nasza służba zdrowia
Ewa
4 miesiące temu
PiS rząd przestępców zniósł odpowiedzialność za rażące błędy medyczne i może mordować lekarz bezkarnie! NARUSZA PRAWO PACJENTA ust 2008 R Art 21 również bezprawnie odmawia obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów czy porođu, W Szwajcarii jest niedopomyślenia odmowy partnera podczas badań i zabiegów czy porođu tylko w polskim zacofaniu ginekolodzy bezprawnie wyprasza osobę bliską z badań narusza Prawo!
Zniesmaczony
4 miesiące temu
Tego nawet komentować się nie chce. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej...
Fizjoterapeut...
4 miesiące temu
Szpital musi tak pisać. Bo jak pacjent po zawale po koronawirusie po sepsie z nowotworem po samoistnym złamaniu kręgosłupa z odleżynami z ajchajmerem demencja z choroba wieńcowa po udarze. I jeszcze kilka innych chorób. I to dotyczy jednej osoby. Jak taki pacjent może być wypisany do domu w ogólnym dobrym stanie. Poza tymi kilkunastoma dolegliwościami pacjent jest zdrowy.
Obiektywny
4 miesiące temu
Takich sytuacji będzie teraz na pęczki zastanówcie się jeżeli przed przyjęciem 1.5 mln uchodźców w szpitalach brakowało miejsc, terminy zabiegów odległe, lekarze po 3 etaty to jak sytuacja będzie wygląda w momencie w którym przybyło nam 1.5 mln obywateli? Każdy z hospitalizowanych uchodźców zajmie miejsce innego potrzebującego nie utworzymy na już nowych szpitali, odzialow łóżka nie spadną z nieba system obciążony stanie się w wielu miejscach niewydolny ale my dalej okazujmy wielkie serce i zdawajmy egzamin z braterstwa...
Myk
4 miesiące temu
To nie tylko we Wrocławiu się tak dzieje w Kępnie również SOR pusty brak pacjentów nie przyjemną
Torunianka
4 miesiące temu
Moja bratanica z 2 miesięcznym maluchem z powodu covida znaleźli się w szpitalu dziecięcym w Toruniu. Musiała tydzień spać na fotelach , bo nie było łóżka dla niej. Dla wyjaśnienia - ona tez była pozytywna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić