aktualizacja 

Wypisują dzieci z religii. Ksiądz grzmi o "zgorszeniu"

792

Aktywny w mediach społecznościowych duchowny zabrał głos na temat zgorszenia. Ksiądz Janusz Chyła uważa, że winni są temu rodzice, którzy przekazują treści sprzeczne z Ewangelią i... wypisują dzieci z religii. Internauci nie kryją wzburzenia po słowach proboszcza.

Wypisują dzieci z religii. Ksiądz grzmi o "zgorszeniu"
Kontrowersyjne słowa księdza. Internauci są oburzeni (YouTube)

W mediach społecznościowych nazywany jest "proboszczem z Twittera". Ksiądz Janusz Chyła permanentnie komentuje wydarzenia polityczne i społeczne w kraju. Za sprawą kolejnych swoich wpisów znów trafia do ogólnopolskich mediów.

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach znowu wywołał poruszenie w mediach społecznościowych. W najnowszym wpisie najpierw przytoczył słowa Jezusa "Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą".

Duchowny na tym nie przestał i potem rozwinął tę myśl. Padł duży zarzut w kierunku rodziców, którzy jego zdaniem odpowiedzialni są m.in o to, że dzieci coraz rzadziej chodzą na religię.

Niestety często przyczyną zgorszenia są rodzice, którzy przekazują treści sprzeczne z Ewangelią i nauczaniem Kościoła oraz wypisują dzieci z katechezy - podkreśla.

Nie trzeba dodawać, że jego wpis spotkał się z ostrą krytyką internautów. Wielu z nich zarzuca mu hipokryzję i zadaje kilka niewygodnych pytań.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Niestety, katechezy często są niezgodne z nauczaniem Kościoła, czego sam byłem świadkiem, a próba wytłumaczenia błędu skończyła się stwierdzeniem, że pani ma studia i wie lepiej, a ja nie mam, to nic nie wiem - komentuje jeden z internautów.
Często przyczyną zgorszenia są księża, którzy swym świadectwem przekazują treści sprzeczne z Ewangelią i nauczaniem Kościoła. Śmiem twierdzić, że duża część osób przestała chodzić do kościoła nie przez stratę wiary, ale przez księży - dodaje kolejny.
Wypisanie dziecka z katechezy nie jest zgorszeniem, tylko wolnością - kwituje jeszcze inny internauta.

Dzieci nie chodzą na religię

Od wielu lat uczniowie wypisują się z lekcji religii. Najczęściej na zajęcia nie chcą uczęszczać licealiści. W 2019 r. na zajęcia uczęszczało 75,3 proc. licealistów, a w 2020 r. odsetek ten wyniósł już 69,8 proc.

Zobacz także: Strażacy byli w szoku. Intruz ukrył się w klimatyzatorze
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić