o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Zatwierdzili zakaz noszenia burki. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego"

65
Podziel się

Rząd Sri Lanki zatwierdził zakaz noszenia burki w miejscach publicznych. Zasłanianie całej twarzy zostało uznane za "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego". Sprawozdawca ONZ ostrzegał, że wprowadzenie zakazu byłoby sprzeczne z prawem międzynarodowym.

Zatwierdzili zakaz noszenia burki. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego"
Rząd Sri Lanki zatwierdził zakaz noszenia burki w miejscach publicznych. (Getty Images)
bEsfhMZN

Rząd Sri Lanki we wtorek zatwierdził proponowany przez ministra spraw bezpieczeństwa zakaz noszenia burki w miejscach publicznych. Minister Saratha Weerasekera stwierdził, że zasłanianie twarzy przez muzułmanki stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Wniosek zostanie teraz przesłany do Departamentu Prokuratora Generalnego i musi zostać zatwierdzony przez parlament. Rząd posiada większość w parlamencie i propozycja prawdopodobnie zostanie bez problemu przyjęta.

bEsfhMZP

Weerasekara powiedział o burkach, że są oznaką religijnego ekstremizmu. Uznał, że zakaz poprawiłby bezpieczeństwo narodowe, powołując się na używanie przez terrorystów religijnego stroju do ucieczki przed władzami poprzez ukrywanie swojej tożsamości.

U zarania naszych dziejów muzułmańskie kobiety i dziewczęta nigdy nie nosiły burki. To oznaka ekstremizmu religijnego, który pojawił się niedawno. Zdecydowanie zamierzamy tego zakazać - powiedział w zeszłym miesiącu Weerasekera.

Zakaz noszenia burki został przyjęty, mimo że specjalny sprawozdawca ONZ ds. wolności religii i przekonań stwierdził, że byłby on sprzeczny z prawem międzynarodowym.

bEsfhMZV

Burka została tymczasowo zakazana w następstwie bombardowań w Niedzielę Wielkanocną w 2019 roku. Terroryści z ISIS zbombardowali wówczas kościoły i hotele, zabijając 260 osób.

Walka z religijnym ekstremizmem na Sri Lance

W zeszłym miesiącu Weerasekera ogłosił również, że rząd planuje zbanować ponad tysiąc medres - teologicznych szkół muzułmańskich, które, jak powiedział, naruszają krajową politykę edukacyjną. "Nikt nie może otworzyć szkoły i uczyć dzieci tego, czego chce" - stwierdził minister.

W zeszłym roku rząd nakazał kremację ofiar COVID-19, wbrew woli muzułmanów, którzy grzebią swoich zmarłych. Zakaz ten został zniesiony na początku tego roku po krytyce ze strony Stanów Zjednoczonych i międzynarodowych organizacji zajmujących się prawami człowieka.

bEsfhMZW

Muzułmanie stanowią około 9 proc. z 22-milionowej ludności na Sri Lance. Ponad 70 proc. populacji to buddyści.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfhNaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
hipokryta
3 miesiące temu
A czy sprawozdawca ONZ, odniósł się do zakazu noszenia krzyżyków w krajach muzułmańskich???
emerytka
3 miesiące temu
Wszystkie muzułmanki winne nie nosić tych worków a w ogóle zabrać to towarzystwo i wysiedlić na pustynię wszystkich !Europa tylko dla białych nie można utrzymywać tych ludzi bo nie chcą pracować
Czarny
3 miesiące temu
Terrorysci z ISIS maja bombowce na Sri Lance? Bo skoro zbombardowali koscioly, to musieli je posiadac. Poza tym bardzo dobry zakaz z tymi workami dla bab.
bEsfhNar
Realista
3 miesiące temu
Nie można zakazać nosi burki bo specjalny sprawozdawca ONZ ds. wolności religii i przekonań stwierdza, że jest to sprzeczne z prawem ale jednocześnie można zakazać nosić szorty i prowadzić samochód kobiecie w Arabii Saudyjskiej, która jest na wakacjach i ma prawko i to nie jest sprzeczne z wolnością przekonań. Podwójne standardy i hipokryzja w czystej postaci! xD
koronawirus
3 miesiące temu
nareszcie,mądra decyzja
PanAAM
3 miesiące temu
jestem za. A jak się muzułmanom nie podoba to do swoich. Niejaki ichni uczyciel nazwiskiem Hanbal miał tak brzydką żonę że nakazał by ichnie wszystkie baby zakrywały twarz. A tera gadają że to niby ichni Bóg tak nakazał. Czym głupsza decyzja jednego debila taliba to zaraz ogłaszają że tak kazał wszechmogący
ewa
3 miesiące temu
Brawo!
Angela M.
3 miesiące temu
Rezolucja Parlamentu UE w sprawie ksenofobii i nietolerancji w Sri Lance jest już procedowana a fundusze pomocowe są zawieszone. Jednoznacznie potępiamy jawny akt przeciwko religii miłości i łagodności. Zarazem zapewniamy, że nikt i nic powstrzyma nas przed dalszym zacieśnianiem dobrosąsiedzkiej współpracy przy budowie gazociągu z przyjaciółmi z Rosji i jego wolnym i demokratycznym rządem ! Nasze wspólne inwestycje przyniosą korzyści naszym miłującym pokój narodom ! precz z totalitarnym rządem w Polsce i niszczeniem demokracji nad Wisłą, na to nigdy nie będzie zgody !
kolo
3 miesiące temu
nasz rząd robi to samo co islamiści,maski i zniewalanie,to wojna domowa,Niedzielski generał szatana
Gośka
3 miesiące temu
To założą maseczki i okulary przeciwsłoneczne :P ;)
kocur
3 miesiące temu
Co się USA - w...do decyzji Rządu Sri Lanki. Jeżeli ktoś nie potrafi żyć w pokoju to powinien się liczyć z konsekwencjami.
Czarek
3 miesiące temu
Islam to nie religia, to ideologia groźniejsza niż nazizm i komunizm razem wzięte.
Szymon
3 miesiące temu
Zakaz noszenia burki musi być wprowadzony w całej UE, jako przejaw troski władz UE o bezpieczeństwo obywateli.
bEsfhNaj
obserwator
3 miesiące temu
Fanatyzm jest groźny w każdym wydaniu. U nas też państwo powinno mieć jakąkolwiek kontrolę nad nauką religii w szkołach. Jeżeli kościół się nie zgadza, niech religia wraca do sal katechetycznych. Żadna Religia nie sprzyja państwom, w których działa, nie łudźmy się. Zawsze chce je podporządkować sobie. Dlatego i nasz kościół nie lubi społeczeństwa obywatelskiego. Popatrzcie tylko na utrudnienia w działalności fundacji niezależnych od kościoła.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić